SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gala boksu zawodowego w Krośnie

temat działu:

Informator PODKARPACKI

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5554

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133


Dobra wiadomość dla sympatyków boksu i wszystkich, którzy lubią wielkie sportowe emocje. 6 maja br. (sobota) w hali sportowo-widowiskowej w Krośnie odbędzie się gala boksu zawodowego. Walkę stoczą: Dawid „Cygan" Kostecki - mistrz świata WBF i Rachid Kanfouah (Francja). Pięściarskie starcie transmitować będzie na żywo telewizja Polsat. To pierwsza tak wielka impreza bokserska w historii Krosna.

Dawid KosteckiInformację tę potwierdzili oficjalnie na konferencji prasowej w Krośnie (21.04) Dawid „Cygan" Kostecki - mistrz świata organizacji bokserskiej WBF oraz jego promotor Piotr Werner z agencji Hammer KnockOut Promotions. W towarzystwie prezydentów Piotra Przytockiego i Bronisława Barana ogłosili też wszystkie szczegóły tej wielkiej imprezy sportowej.

Dawid „Cygan" Kostecki pochodzi z Rzeszowa. Najpierw zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, a w listopadzie ub.r. został mistrzem świata seniorów federacji WBF. W Krośnie będzie walczył o tytuł mistrza świata federacji IBC z Francuzem arabskiego pochodzenia Rachidem Kanfouah.

Czym są federacje bokserskie?

Boks profesjonalny to domena działających od lat wielkich federacji bokserskich. Są one w rzeczywistości międzynarodowymi firmami, stawiającymi sobie za cel promocje i działanie na rzecz boksu. Na świecie liczy się tylko kilka federacji bokserskich. Najważniejsze korporacje w światowym boksie to: Word Boxing Council (WBC), Word Boxing Association (WBA), International Boxing Federation (IBF), World Boxing Organization (WBO). O sile i uznaniu federacji decyduje przede wszystkim poziom bokserów, którzy zdecydują się dla niej boksować, a także od możliwości finansowych i medialnych menedżerów.

Obaj bokserzy mają podobny bilans, jeśli chodzi o stoczone walki. Rachid Kanfouah stoczył 30 walk - 25 wygrał, z tego 20 przed czasem. Dawid Kostecki ma na swoim koncie 21 walk - wszystkie wygrał, z tego 16 przed czasem.

Dlaczego walka odbędzie się właśnie w Krośnie? - Pytano mnie gdzie chcę boksować. Miałem możliwość walki w Chicago, ale wybrałem Podkarpacie. Powiedziałem, że jeśli jest tylko taka możliwość, to chcę aby gala odbyła się na Podkarpaciu - mówi rzeszowianin Dawid Kostecki. - Mieliśmy dylemat, gdzie zrobić tę galę. Musieliśmy szybko podjąć decyzję - mówi Piotr Werner.

Nieoficjalnie wiadomo, że w grę wchodziło kilka podkarpackich obiektów sportowych: Krosno, Mielec i Dębica. - Sportowe dowództwo miasta Krosna [prezydenci - red.] stworzyło przychylny klimat - mówi Piotr Werner, który jest także przedstawicielem Polskiego Związku Bokserskiego. - Macie piękną halę, budowaną według myśli czysto sportowej, z dobrą infrastrukturą - szatniami, restauracją, dużą widownią itd. Wszystko to spowodowało, że zdecydowaliśmy się na Krosno - dodaje Piotr Werner. - W Krośnie byłem już parę razy i bardzo mi się tu podoba - powiedział też „Cygan".

Jak w tym dniu urządzona będzie hala? Ring znajdował się będzie na środku hali. Sektory złożone z krzeseł zlokalizowane będą wokół ringu. Na trybunach pomieści się ponad 1300 osób, a na krzesłach ok. 1200 osób. Do sprzedaży przeznaczono jednak 2000 biletów. Resztę miejsc zajmą zaproszeni goście i osoby związane z organizacją gali.

Organizatorzy imprezy zapewniają, że krośnieńska gala nie będzie się różnić niczym od profesjonalnej gali o światowym prestiżu: - Będzie dobry boks, wspaniała muzyka i piękne kobiety. Krosno będzie miało bardzo dobre widowisko - twierdzą organizatorzy.

Gala to nie tylko widowisko sportowe, ale także - a może przede wszystkim - ogromne medialne show. Reklamy gali będą emitowane w telewizji Polsat, w stacjach radiowych (Rzeszów i Bieszczady) oraz w portalu Krosno24.pl. W dniu gali (sobota) ogólnopolska telewizja Polsat oraz Polsat Sport przeprowadzi transmisję walki wieczoru „na żywo". Będzie ona powtórzona następnego dnia (niedziela) w Polsat Sport oraz kilka dni później na satelitarnym kanale Polsat 2.

- Według badań oglądalności telewizji, ostatnią galę w Siedlcach obejrzało w telewizji łącznie ponad 4 mln 800 tysięcy widzów. 64% ogółu widzów, którzy w sobotę wieczorem oglądali telewizję przełączyło się na galę boksu, która była emitowana w nie kodowanym Polsacie. To bardzo dobry wskaźnik. Proszę nie zapominać, że sobotni wieczór to najlepszy czas w telewizji - mówi Piotr Werner.

Według Bronisława Barana - zastępcy prezydenta Krosna, który zajmuje się sprawami sportu w mieście, na organizację imprezy „miasto nie wydało ani jednej złotówki". - Udostępniliśmy obiekt i pomogliśmy organizatorom w poszukiwaniu reklamodawców. Chcemy, aby na ringu pojawił się baner reklamowy z herbem miasta i hasłem np. „Krosno zaprasza" lub „Krosno naturalnie". To może nas kosztować ok. 10 tysięcy zł. To dla nas bardzo istotne ze względów promocyjnych - podkreśla Bronisław Baran.

- Transmisja gali w telewizji powoduje zainteresowanie Krosnem i halą. Cały czas staramy się promować nasz obiekt i publiczność, która jest już znana z fantastycznego udziału w wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Dzięki temu jesteśmy mile widziani przez organizatorów - mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna. - To jest show na najwyższym poziomie, a jeśli pojawi się w nim nazwa miasta, to jesteśmy elementem tego show - podkreśla prezydent.

Dawid „Cygan" Kostecki przygotowuje się do walki już od dłuższego czasu. - Tak długo jeszcze nie trenowałem. Ambicje mam duże i nie widzę innej możliwości niż moja wygrana. Będę robił wszystko, by tak się stało. Wydaje mi się, że ta walka nie potrwa 12 rund - mówił na konferencji prasowej „Cygan".

- Jeśli chodzi o mojego przeciwnika. Muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobry przeciwnik i mam do niego duży szacunek. Ma wszystko co trzeba, żeby być dobrym pięściarzem i bokserem zawodowym. Przede wszystkim ma bardzo silne uderzenie, bardzo dużo walk wygrał przed czasem. Na pewno będzie to widowiskowa i bardzo dobra walka - zapewnia Dawid Kostecki, mistrz świata WBF.

W trakcie imprezy wystąpią też: Paweł „Harnaś" Kołodziej, Rafał Jackiewicz, Damian Jonak, Krzysztof Bienias, Sergiej Babich.

Oficjalna ceremonia ważenia odbędzie się dzień przed galą - 5 maja br. (piątek). Miejsce ceremonii nie jest jeszcze znane (mówi się o sali Rady Miasta przy ul. Staszica oraz o hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki).

Początek gali (6.05) o godz. 19.30.

Ceny biletów:
krzesła ringowe - 150 zł, krzesła przyringowe - 90 zł, krzesła parkietowe - 70 zł, trybuny centralne - 60 zł, trybuny - 40 zł, trybuny boczne - 30 zł

Bilety do nabycia:
hala sportowo-widowiskowa MOSiR (ul. Bursaki 29), KDK (ul. Kolejowa 1), hala Podpromie (Rzeszów)

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15139
moze sie wybiore
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
No i jak wybiera się ktoś na tą gale??
Jeśli tak pstryknijcie jakieś fotki

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15139
mój ojciec z bratem pojechali..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15139
ładna lipa przegrał :-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
Niestety...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1522 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18418
Moim zdaniem miał za dużo pewności że wygra.
Widać to było w pierwszych rundach...
Co tu dużo pisać .......oby było lepiej

życie masz do ostatnich chwil więc walcz do ostatniej kropli krwi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48
e chłopaki widze ze macie jakies popmysły nieiwecie cz ysą jakieś zapisy w krosnie na boks moze dla amatorów odpiszcie prosze bo bym sie zapsiał pewnie :P znaczy napewno ale jest w rzeszowie a ja chce na miejscu:P odp
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zawody Strong Man Jedlicze

Następny temat

Siłownie Krosno

WHEY premium