SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GAINER - na co komu przyrost tluszczu?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2562
coraz więcej takich lokowatych postów :-/

nawet nie będę się czepiał że gainer to nie suplement ehhh
kasacja jedynie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 120 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3351
Gdzieś przeczytałem nie pamiętam gdzie,że do wytworzenia jednego grama białka mięśniowego potrzebne są 4 objetości węglowodanów , stąd skład gainerów 1:4, 1:3..........Więc same białko nie bardzo nadaje się do robienia masy mięśniowej, chyba że jedziesz na rzeźbe i chcesz zrobic definicję mięśni to jak najbardziej białko zważywszy na fakt o wzmożonej przemianie matreii pod wpływem podaży białka. Termogeneza poposiłkowa najwyższa jest po skonsumowaniu bialka. :)

Masa, jest masa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
gdyby tak bylo jak mowisz to ludzie przed era gainerow nie mieliby miesni

podobnie dzieci itp ....

organizm ma niesamowite mozliwosci adaptacyjne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
niekonieczne tak jest...
skocz do odżywiania chłopaki zdementują tę plotę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
no juz chyba zdementowlaem ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
faktycznie Biniu
gapa jestem nie zauważyłem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 120 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3351
Panowie pójdzmy troszkę innym torem myślenia. Nadmiar spożywanego białka w celu budowy masy nie jest rozwiązaniem optymalnym dlatego z toretycznego punktu widzenia lepiej konsumować gainery - mówię tu o ludziach szczupłych. Zbyt duża podaż bialka niestety obciąża nasze nerki przez związki azotowe będace produktami przemiany białka. Co więcej nadmiar białka także jest przekształcany w tłuszcz jest to jednak proces nie tak łatwy jak w przypadku węglowodanów. Zatem wynika z tego następujący fakt: Trzeba zjeść tonę mięcha i odżywek białkowych wtedy masa pójdzie, ale nasze nery dostana mocno po du...ie" :)

Masa, jest masa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...nery jest dość ciężko zajechać białkiem, co nie znaczy, że podzielam opinie autora postu, że odżywki białkowe są dobrym wyjściem a w szeczególności na masę, dobrym wyjściem jest tylko indywidualne dopasowanie odżywki pod kątem metabolizmu i diety/którą również powinno się dopasować pod kątem zapotrzebowania energetyczno-budulcowego- że tak to określę/, więc odrzucanie i przypisywanie winę zazły wygląd odżywce jakiejkolwiek/jeśli jest przynajmniej przyzwoitej jakości/ jest niezbyt rozsądne, można tylko winić kogoś kto żle dobiera czy stosuje dany produkt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
obaj macie po czesci racje !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 668 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1686
no nistety nie moge sie zgodzic z tymi co mnie odsadzaja od wiedzy. Tak juz mam ze jak glosze opinie, to moze brzmia kategorycznie ale jestem do nich w 120% przekonany i pewien. Moze jako przeciwnik gainerow wrzuce i ja za jakis czas zdjecia swoje :)

Cwicze, dyskutuje, obserwuje, odzywiam sie sportowo itp od kilku lat. Sport jest obecny w moim zyciu od dawna.

Dlaczego jestem przeciwny GAINEROM?

1) Bo naprawde, naprawde bardzo sporadycznie w szatni, pod prysznicem, na plazy mozna spotkac kogos zylastego, z brzuchem jak tarka a to jest dla mnie synonim czlowieka wysportowanego

2) Przewazajaca wiekszosc nawet tych co sie znaja i cwicza z glowa ma mase tluszczu, obwisle brzuchy i sa to zazwyczaj zwolennicy GAINEROW.

3) Wszystkie polglowki, tepaki jakich w zyciu spotkalem ktorzy "pakowali" tylko po to by sobie zrobic kark i mase rowniez byla obrosnieta tluszczem i wszyscy oni z duma glosili teorie wcinania gainerow i podobnych kompozycji

4) Uzywajac gainerow NIE DA SIE utrzymac ani wyrobic umiesnionej, zylastej sylwetki a "nabieranie masy" w takim tepie w jakim gainer obleka nas tluszczem jest nabieraniem tluszczu wlasnie a nie miesni

5) Nie przemawia do mnie fakt potrzeby uzywania gainerow przez osoby szczuple, bo daje on im efekt glodnego etiopczyka czyli brzucho rosnie a ramionka waskie jak byly tak sa, uda jak kosci a na wszystkim przybywa jedynie tluszczyk.

Chemia chemia i ja doskonale wiem ze bialko w organizmie nie wysyntetyzuje sie bez weglowodanow ale patrzac wstecz i patrzac realistycznie, odzywki typu GAINER to drenaz kasy dla naiwnych. Zupelnie jakby ktos z premedytacja i celowo szedl do sklepu by kupic puche z napisem "PASIBRZUCH. DODAJ SE SADŁA"

I tyle. Gainer to kaszana i wiem co mowie
1

civic

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testował juz ktoś TZ 3 ??

Następny temat

Próbował ktoś...?

WHEY premium