SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Góra dół w domu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 501
Czołem. Chciałbym zacząć (może to złe określenie, gdyż z treningiem miałem do czynienia już kiedyś - ale obecnie koło roku nie robiłem nic, główny powód to studia i brak czasu...) ćwiczyć, co ważne w domu. Posiadam sprzęt - ławka, hantle, sztanga, obciążenie, drążek, niestety nie posiadam stojaków. Zdecydowałem się na plan góra/dół, który wygląda następująco:

GÓRA 1 - 2x w tygodniu
- Wyciskanie hantli stojąc 4x10
- Wiosłowanie sztangą podchwytem 4x10
- Wyciskanie hantli leżąc 4x10
- Wiosłowanie hantlem 3x12
- Rozpiętki 3x12
- Wznosy bokiem 3x12
- Uginanie przedramion ze sztangą 3x12
- Prostowanie przedramienia w opadzie z hantlem 3x12

DÓŁ - 1x w tygodniu
- Martwy rumuński 5x8
- Przysiad bułgarski 4x10
- Glute bridge 4x10
- Reverse hyper alternative 3x max
- Łydki - wspięcie na palce obunóż + jednonóż - IZOMETRIA 5x

Mam jeszcze ułożony plan góry bazujący na ćwiczeniach z masą własnego ciała, który będę przeplatał z treningiem GÓRY z obciążeniem.

Rozciąganie po każdym treningu 20-30 sekund na pozycje + 1x w tygodniu dłuższe rozciąganie/mobility połączone z rolowaniem. Jakimś klocem strasznym nie jestem więc powinno na początek być okej.

Co do brzucha, po treningu góry wrzucam 2 ćwiczenia na koniec treningu, staram się dobierać ćwiczenia tak aby brzuch był trenowany w tygodniu w każdym rodzaju pracy (ekscentryczna, izometryczna, koncentryczna).

To tyle, prosiłbym o ocenę tych planów, ewentualne wskazówki. Z GÓRY DZIĘKI, POZDRO!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Przysiad bulgarski zamieniłbym na wykroki, poza tym plan wydaje się w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 501
Ilość serii dobra? Bo myślałem czy na początku nie dać w GÓRZE wszystko 3x 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ilość serii nie jest przesadzona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Jest ok, z reszta sam powinieneś na treningu ocenić czy nie za dużo, to da się wyczuć . A brzuch rób tylko w dniu góry a nie po każdym treningu .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana w treningu

Wiecej