SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Górskie wędrówki, a przyparcie boczne rzepki i chondromalacja IV stopnia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 3041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
KochamGóry

Oglądałam na YT jak zrobić mobilizacje rzepki, to że często potrzebna druga osoba to nie problem, zastanawiam się tylko, czy taki laik jak np. ja może zrobić to dobrze, nie robiąc sobie krzywdy :D Próbowałeś to sam wykonywać?


polecam jednak wizytę u fizjo i choćby instruktaż jako to prawidłowo zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 78
Nie ma się czego bać, ja nie mam więzadeł, chondromalacje tez juz myślę 4 st i ubytki w chrząstkach k. piszczelowej i udowej i myślę, że gdybym nie robila "na czuja" sobie takich mobilizacji to byłoby gorzej :D słuchaj swojego ciała i raczej mało prawdopodobne ze coś tam pobabrasz więc śmiało :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
IV stopień chondro to dziura do kości. Wiele zależy od tego gdzie jest, jeśli na powierzchni obciążanej to słabo i raczej konieczna będzie operacja.
Wole ciało może blokować kolano, a także przyczyniać się do pogłębienia chondro i z tego powodu również może być konieczny zabieg.
Nieleczone przyparcie boczne to prawdopodobnie przyczyna tych zniszczeń. To jedno można leczyć fizjoterapią. Czasem się udaje, czasem nie. Mówimy to o wielomiesiecznej pracy z dobrym fizjoterapeutą, a jakichś dwutygodniowych naświetlaniach. Jak się nie uda, to zabieg.

Co do dyskusji odnośnie leczenia tego suplementami, to proponuję się nie ośmieszać.

Takie nieleczone kolano z czasem może kwalifikować do endoprotezy. "Fajna" operacja, proponuję poczytać. Ortopedzi sporo na nich zarabiają.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bol w nadbrzuszu

Następny temat

trener personalny-fizjoterapeuta (Wrocław, Poznań, Opole

WHEY premium