SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Frankie NY objętość

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1909

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3090
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 23

Waga : 87

Wzrost : 183

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : 1,5 roku

Uprawiane inne sporty : sporadycznie piłka, basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full siłownia

Dieta : jest, ~3800 kcal już z nadwyżką

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : kreatyna, gainer, witamina C,D3+K2, Magnez, w dni treningowe TREC - DAY & NIGHT formula

Ostatnio przerabiany plan: Pierwszy rok treningów z tego działu, doszedłem do etapu 5 chyba, później Frankie NY's przez ok.10 tygodni

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
Przysiad: 110-120kg
MC: 120-130kg
WL: 85-90kg


Cześć,

Chciałem zapytać, bo zacząłem się zastanawiać, czy trening Frankie NY's dla kogoś takiego jak ja ma sens ;) Chodzi głównie o objętość :)

Aktualnie robię coś takiego:

PULL
1. MC klasyczny 5x5
2. Podciąganie szeroko z obciążeniem 5x5 (narazie bez obciążenia)
3. Młotkowe ugninanie sztangielek 5x10

PUSH
Wyciskanie sztangielek leżąc 5x5
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x6
Wyciskanie sztanki wąsko 5x10

LEGS
Przysiad przedni 5x5
Martwy na prostych z hantlami 5x5
Łydki + brzuszki 3x max

Jest to 3-dniowy plan, więc każde ćwiczenie tylko raz w tygodniu.
Ciężar staram się progresować, więc jest dosyć ciężko ale czy ogólna objętość nie jest za mała?

Zmienić plan? Dodać ćwiczenia?
Czy może lepszym pomysłem byłoby dodać Przysiad do push, martwy na prostych do pull, odpuścić łydki i brzuch i zrobić wersję A/B/A/B/A/B?

Załączam też kilka zdjęć w miarę aktualnej sylwetki, teraz może być odrobinkę gorzej, bo 2kg spadło przez wakacje.
Zdjęcia są z początku maja. Od początku czerwca przestałem ćwiczyć, potem na początku lipca wakacje i teraz tydzień temu zacząłem znowu :)






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
A jakim treningiem trenowałeś do tej pory ? I dlaczego akurat na takie trening chcesz przejść?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3090
Tak jak pisałem w ankiecie. Zacząłem 1.5 roku temu treningiem "Pierwszy rok treningów..." z działu dla początkujących. Potem na około 10 tygodni zamiast zacząć kolejny etap znalazłem ten trening FRANKIE NY. Wyczytałem że ludziom się podobał a mi pasowało tym bardziej, bo niestety mój trening z rogrzewką, rozciąganiem i ogarnianiem w szatni/prysznicu nie może przekroczyć 2h, powiedzmy 2,5h. I ten FRANKIE w jego pierwotnej formie był moim dotychczasowym treningiem, teraz zacząłem od tygodnia drugą wersję czyli po prostu zamieniłem ćwiczenia, ale zastanawiam się czy da się jakoś to ulepszyć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Jak dla mnie mając 1,5 roku stażu tych ćwiczeń może być więcej choć sylwetkowo ładnie to wygląda.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3090
Czyli może zobaczę jak będzie to wyglądać przez te 2-3 tygodnie tym treningiem.
Przy wadze 87kg i 3800 kcal powinno coś kg do góry iść prawda?
Zapotrzebowanie mi wyliczyło 3500kcal. Poczekamy, zobaczymy :)

A taki off-topic :)
Z suplementów biorę tak jak napisałem : Kreatyne, bcaa czasem, gainer, witaminę C, D3+K2, magnez (zMAG) i DAY NIGHT formula TREC'a.
Czy mogę oddać krew charytatywnie? Coś powinienem odstawić kilka dni przed pobraniem? Day&night formula to w większości witaminy więc nie powinno być problemów?
Pzdr.


Zmieniony przez - dynek94 w dniu 8/1/2017 4:20:58 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Nie powinno być problemu z oddaniem krwi pamiętaj, że oni bardzo szczegółowo badają krew więc nie ma obawy, że coś będzie nie tak.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile godzin wykupić z trenerem personalnym, jeśli jestem zupełnie początkujący?

Wiecej