SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fool / BLOG - powrót do przeszłości - cel 1: REDUKCJA; cel 2 - masa mięśniowa na 2010

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 606
Witam serdecznie

Tak jak obiecałem w jednym ze swych tematów, w których prosiłem Was o pomoc - zakładam dziennik/bloga.
W jednym konkretnym miejscu będę wrzucać wszelkie informacje odnośnie postępów i liczę na to, że zrugacie mnie jeśli będę robić coś nie tak

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga i komentowania poczynań

----------------------------------

SYLWETKA BOHATERA:

Płeć : Mężczyzna
Wiek : 24
Waga : 78
Wzrost : 174

Obwód klatki : 90
Obwód ramienia : 30
Obwód pas: 95
Obwód biodra: 101
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 42

Czym się zajmuję: praca + studia

----------------------------------

CEL:

Zrzucić zbędny balast. Nie liczą się dla mnie aż tak kilogramy na wadze i zrzucenie wody, ale spalenie tłuszczu, który nazbierałem - jakem głupiec oraz widok w lustrze i to jak np. spodnie na mnie leżą

Cel 1: Redukcja tłuszczu do takiego poziomu by logicznym było rozpocząć budowanie porządnej sylwetki opartej na mięśniach.

Cel 2: Rozbudowa masy mięśniowej (szczególnie brzuch i klatka) na sezon 2010.

----------------------------------

DIETA:

Zapotrzebowanie energetyczne: ok. 2300 kcal (kalkulator energetyczny)/1730kcal (VITALMAX w wersji "redukcja" z uwzględnionym już zaniżeniem o 300kcal).
I komu tu wierzyć?

Rozpiska

1) Chleb żytni razowy 120g/Polędwica sopocka 30g/warzywo
LUB
1) Jajecznica 260g/Chleb żytni razowy 80g
2) Serek twarogowy ziarnisty 150g/Migdały 40g
3) Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120g/Ryż brązowy 60g/Oliwa z oliwek 10g
LUB
3) Łosoś świeży 100g/Ryż brązowy 60g/Oliwa z oliwek 10g
4) Tuńczyk w wodzie 150g/Ogórek kwaszony 50g
5) Ser twarogowy półtłusty 125g/Jogurt naturalny 2% tłuszczu 100g

Płyny: mineralna niegazowana, herbata zielona z guaraną, herbata zielona (różne odmiany), yerba mate, pu-erh (generalnie od 2 lat próbuję różnego rodzaju herbaty, wkręciłem się ), zazwyczaj 1 kawa rozpuszczalna w ciągu dnia (z 1 łyżeczki) z mlekiem - o różnej porze.

Grzechy/niegrzechy: czasem dodaję małą ilość ketchupu i musztardy do moich posiłków, zdarza się, że smażę na oliwe z oliwek np. pierś z kurczaka.

ZASTRZEŻENIA:

Prawdopodobnie mam uczulenia na jajka. Na początku w krótkim czasie zjadłem sporo jajek. Dostałem wysypki i męczyłem się długo z nią. Nie chcę powtórzyć tej sytuacji choć lubię jajka w każdej postaci od jajecznicy po na miękko/twardo.

----------------------------------

TRENING:

Od 4 tygodni ćwiczę takim zestawem, a więc pora by go zmienić jak rozumiem.

A. Wyciskanie na płaskiej ławeczce - 3 serie
B. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3 serie
C. Podciąganie końca sztangi w opadzie - 3 serie
D. Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim - 3 serie
E. Przysiady na suwnicy skośnej (hack maszynie) - 3 serie
F. Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 2 serie
G. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z "supinacją" nadgarstka) - 1 seria

H. Po treningu siłowym - trening aerobowy 20 minut rowerka albo stepera.

I. A6W (tak - wiem, nie spalę nią wielce tłuszczu; jednak chcę wzmocnić mięśnie a na siłowni tyle czasu spędzam, że brzucha już nie mam siły ćwiczyć).

J. 1 x na TYDZIEŃ - TABATA.

----------------------------------

SUPLEMENTY:

1 x DZIENNIE tabletka musująca Zdrovit - wapń, magnez, cynk, witamina C
1 x DZIENNIE wit. B
1 x DZIENNIE Zdrovit magnez+potas+głóg

ZASTANAWIAM SIĘ: nad wprowadzeniem BCAA Mega Caps Olimpu, jakiegoś białka uniwersalnego (dobrze smakującego z wodą) - do wykorzystania czasem na noc a czasem po siłowni bezpośrednio.

----------------------------------

ZDJĘCIA:

















Zapraszam do jazdy po mnie i oceny cielska (sprzed miesiąca)

----------------------------------

ZMIANY:

Po 4 tygodniach ćwiczeń na siłowni zauważyłem zmiany. Wbiłem się w mniejsze spodnie, dodatkowo lepiej się czuję. Na obwodach spadło po kilka centymetrów. Jednak od kilku dni czuję jakbym znów puchł - po spodniach.

Jest już późno więc rozpiskę z w sumie wczorajszego treningu wrzucę później

Zmieniony przez - Fool w dniu 2009-03-22 02:52:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do tego co ja mowilem to smak truskawka mam i jest dobre
robi sie z woda z mlekiem raczej nie
problemow z rozpuszczaniem zadnych, piany w ogole nie ma
problemow zoladkowych nie stwierdzilem, ale wiadomo na kazdego dziala wszystko inaczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wierzyć procentom, na początek -15 (max 20)%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Które posiłki masz okołotreningowe? Zamiast tej sopockiej na śniadanie upiecz sobie kawałek kuraka i pokrój na kanapki. Z tymi jajkami to fatalna wiadomość. Ja bez 4 jaj na śniadanie nie wyjdę do pracy
A teraz trening. Czemu nie robisz prawdziwych przysiadów? Hack maszyna to g****, jest dużo bardziej kontuzjogenne od sztangi, to nienaturalny ruch, bardziej wypycha do przodu kolana. Jeśli nie ma przeciwwskazań, rób prawdziwe przysiady. I czemu nie masz martwego ciągu? Na redukcji nie wolno tego pomijać. A na końcu marnujesz czas na 2 ćwiczenia na biceps. To mały mięsień i mało pali, więc na redukcji ćwiczenia te są mniej efektywne. To tyle ode mnie.
Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
powodzenia z redukcją .. cele podobne więc na pewno będę śledził i czytał regularnie !

sog na zachęte i zapraszam do mnie

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Również cel, dieta, trening podobnie jak u mnie , będę śledził. Powodzenia i zapraszam.

Na śniadanie daj jajka z owsianymi najlepiej w postaci placków, opcja obowiązkowa.
Nie jedz wędlin. Na BCAA jeszcze trochę poczekaj, trzeba mieć o co dbać żeby suplementować antykataboliki.
Ja piję NitroProGen Trec'a, bardzo dobrze smakuje z wodą. Kompeksowe białko po treningu i na noc, nie tanie ale polecam.

Co do zmiany treningu to na twoim miejscu na ułożyłbym 2 zestawy i jechał naprzemiennie, i jak Morelas napisał: martwy i siady z wolną sztangą podstawa.
Dodaj może pompki na poręczach ze 3 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 606
Pech dorwał mnie
Grypa to raz a problemy z siecią to dwa. Dlatego taki przestój jeśli chodzi o bloga, ale już nadrabiam

NIEDZIELA [22 marca 2009 r.]:

Dieta:

1. Jajecznica z 5 jaj (w tym 5 białek 2-3 żółtka), 2 kromki razowego.
2. Serek wiejski, migdały.
3. Ryż brązowy, łosoś w oregano i bazylii z żółtym serem, ogórek kiszony.
4. Twaróg półtłusty z jogurtem naturalnym.






5. CHEAT MEAL (raz na tydzień/2 tygodnie) - Wafle Familijne kakaowo - śmietankowe.





Trening:

- brak, kurowanie się

Dodatki:

2 x fervex
2 x rutinoscorbin
1 x Zdrovit (musujący) wapń, magnez, cynk
1 x wit. B

------------------------------------------------

PONIEDZIAŁEK [23 marca 2009r.]:

Dieta:

1. 3 kromki razowego z ogórkiem zielonym, kiełbasą żywiecką, serem żółtym oraz serem białym.
2. Serek wiejski, migdały.
3. Ryż brązowy, panga w papryce i oregano, surówka z marchwi.
4. Tuńczyk w oleju (pomyliłem puszki ) - odsączony, ogórek konserwowy.
5. Twaróg półtłusty z jogurtem naturalnym + pół płaskiej łyżeczki kakao.














Trening
- brak, kurowanie się

Dodatki:

2 x rutinoscorbin
1 x Zdrovit (musujący) wapń, magnez, cynk
1 x wit. B

Zmieniony przez - Fool w dniu 2009-03-25 11:40:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 606
WTOREK [24 marca 2009 r.]

Strasznie zabiegany dzień, dodatkowo jeszcze się nie wyleczyłem i pojawił się chamski kaszel

Dieta:

1. Jajecznica z 4 białek i 1 żółtka, 2 kromki razowego.
2. Serek wiejski, migdały.
3. Ryż brązowy z twarogiem i jogurtem naturalnym (ledwo co zdążyłem to wciąć przed treningiem).
4. Multipower Formula 80 kokosowe z mlekiem 1,5% (po siłowni).
5. Twaróg półtłusty z jogurtem naturalnym.


Trening:

A. Wyciskanie na płaskiej ławeczce - 3x8x35kg
B. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 2x10x25kg
C. Podciąganie końca sztangi w opadzie - 3x10x25kg
D. Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim - 3x8
E. Przysiady na suwnicy skośnej (hack maszynie) - 3x12x70kg
F. Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 2x10x20kg

H. Po treningu siłowym - trening aerobowy 20 minut stepera.


----------------------------------

obliques, wierzyć procentom, na początek -15 (max 20)%

Ok, ale mi chodziło o to jak obliczyć najbardziej dokładnie moje zapotrzebowanie ponieważ stosowałęm kilka wzorów i różne kalkulatory i różnica między wynikami dochodzi nawet do 300kcal. A przy redukcji, jak rozumie, by odejmować właściwą liczbę kalorii to trzeba mieć dobrze obliczone zapotrzebowanie, prawda?

----------------------------------

Morales_37, Które posiłki masz okołotreningowe? Zamiast tej sopockiej na śniadanie upiecz sobie kawałek kuraka i pokrój na kanapki. Z tymi jajkami to fatalna wiadomość. Ja bez 4 jaj na śniadanie nie wyjdę do pracy
A teraz trening. Czemu nie robisz prawdziwych przysiadów? Hack maszyna to g****, jest dużo bardziej kontuzjogenne od sztangi, to nienaturalny ruch, bardziej wypycha do przodu kolana. Jeśli nie ma przeciwwskazań, rób prawdziwe przysiady. I czemu nie masz martwego ciągu? Na redukcji nie wolno tego pomijać. A na końcu marnujesz czas na 2 ćwiczenia na biceps. To mały mięsień i mało pali, więc na redukcji ćwiczenia te są mniej efektywne. To tyle ode mnie.
Powodzenia.


Około treningowe zazwyczaj wyglądają tak: PRZED: serek wiejski i np. orzechy; PO: ryż bądź makaron z rybą/kurakiem + surówka. Jednak często zdarza się, że zanim przygotuję mięcho na parze to zlatuje jakieś dobre 30/40 minut. Wtedy wcinam albo twaróg albo serek wiejski a dopiero potem obiad właściwy.

Ostatnio na siłowni zakupiłem białko - bardzo mi zasmakowało. W związku z tym pytam czy warto kupić u mnie na redukcji Multipower Formula 80 2kg za 100 zł (mam taką możliwość) i pić je z mlekiem chudym po treningu a potem spokojnie czekać aż się obiad ugotuje? Dobry to pomysł?

Co do jaj - fakt, niezbyt dobrze. W tym tygodniu jak widzicie po rozpisce próbuję różnych konfiguracji. Zmniejszyłem liczbę żółtek itd. Nie ma szaleństwa - jakieś krostki wyskoczyły, ale źle też nie jest. Zobaczymy co czas przyniesie Jednak w związku z niepewną sytuacją odnośnie jaj, jak sprawa się ma z białkiem jaj w odżywce, o której piszę wcześniej - Multipower Formula 80? Lepiej nie ryzykować na dłuższą metę?

Co do treningu. Długo nim ćwiczę i czas go zmienić. Tym bardziej po tym co napisaliście nie jest zbyt super
Co sądzicie o takim treningu (proszę o korektę jeśli to możliwe):


A. Wyciskanie na płaskiej ławeczce
B. Rozpiętki na płaskiej ławeczce
C. Arnoldki
D. Martwy ciąg na ugiętych nogach
E. Podciąganie sztangielek w opadzie (wiosłowanie)
F. Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim nachwytem.
G. Przysiady ze sztangą na barkach
H. Przysiady wykroczne ze sztangielkami
I. Po treningu siłowym - trening aerobowy 20 minut stepera.


Ile serii i jakimi ciężarami machać? Więcej powtórzeń (ile w serii) mniejszy ciężar czy większy ciężar - mniej powtórzeń i serii?

----------------------------------

dziku05, powodzenia z redukcją .. cele podobne więc na pewno będę śledził i czytał regularnie ! sog na zachęte i zapraszam do mnie

Dzięki i również życzę powodzenia! Będę odwiedzać Twój temat Co do Soga, niestety jak to się mówi - mogę dać tylko duchowy

----------------------------------

grrubas, Również cel, dieta, trening podobnie jak u mnie , będę śledził. Powodzenia i zapraszam.
Na śniadanie daj jajka z owsianymi najlepiej w postaci placków, opcja obowiązkowa.
Nie jedz wędlin. Na BCAA jeszcze trochę poczekaj, trzeba mieć o co dbać żeby suplementować antykataboliki.
Ja piję NitroProGen Trec'a, bardzo dobrze smakuje z wodą. Kompeksowe białko po treningu i na noc, nie tanie ale polecam.
Co do zmiany treningu to na twoim miejscu na ułożyłbym 2 zestawy i jechał naprzemiennie, i jak Morelas napisał: martwy i siady z wolną sztangą podstawa.
Dodaj może pompki na poręczach ze 3 serie.


Powodzenia także życzę Uwielbiam jajka i z chęcią bym skorzystał z tych placków, ale mam "lekką" alergię na jaja - lecz jak piszę wyżej - walczę A tak w ogóle jaki jest przepis na te placki?
Co do BCAA wyczytałem, że podczas redukcji warto walczyć o każde resztki mięśnia by nie zostać kościotrupem po zakończonym cyklu Tym bardziej, że im więcej mięśni tym szybciej palimy fat. Choć mogę się mylić - wszakże jestem laikiem
Co do pompek na poręczach - za słaby jam jest by zrobić więcej niż 1 seria


----------------------------------

Btw. Chyba będę musiał zmniejszać foty bo może się je niezbyt komfortowo oglądać


Zmieniony przez - Fool w dniu 2009-03-25 12:16:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
Będę śledził bo mnie też nie długo czekać będzie lekka wycinka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rowniez bede odwiedzal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
Co do tej klatki twojej to może technika kuleje gdzieś w galerii u siebie i w dzienniku wypisywałem co dobrze na mnie działa może również tobie pomoże ja się trzymam tych zasad:

1.Mostkowanie
2.Nie prostowanie rąk do końca
3.Lekkie ściągnięcie łopatek ale to zależy od kąta nachylenia ławki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
3 kromki razowego z ogórkiem zielonym, kiełbasą żywiecką, serem żółtym oraz serem białym.
Może bym przeoczył ale to zdjęcie, człowieku, nie chce więcej tego widzieć

Przepis na placki poranne:
Namoczyć owies we wrzątku, odcedzić, wbić jaja, wymieszać, usmażyć

2 x rutinoscorbin
słyszałem że masa nieźle na tym idzie

Około treningowe zazwyczaj wyglądają tak: PRZED: serek wiejski i np. orzechy;

Tragedia, przedreningowy ma być taki jak potreningowy + łyk oliwy

pić je z mlekiem chudym po treningu
lepiej pij je z wodą, gorszy smak ale lepsza wchłanialność

a jedz sobie to BCAA, chociaż później bardziej by się przydało

pozdro

acha, zmniejszaj zdjęcia


Zmieniony przez - grrubas w dniu 2009-03-25 18:21:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening, kreatyna prosze o pomoc

Następny temat

FBW - do profesjonalnej oceny

WHEY premium