SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Flacha11/ BLOG - LATO 2008

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Witam.

Postanowiłem założyć dziennik treningowy z powodów motywacyjnych. Mam na imie Tomek, jestem z Chrzanowa.

STAŻ:

Trenuje od dłuższego czasu. Wszystko zaczeło sie latem 2003 roku. Jak każdy Młody nastolatek ogladajacy serie STRONG MAN zapragnołem i ja zostać wielkim i silnym facetem
Na poczadku nie miałem kompletnie żadnej wiedzy na temat tego sportu. Może sie wydawac ze dzisiaj powinienem po tylu latach być wielki i silny,
niestety tak nie jest. Nigdy nie stosowałem diety, ani nie cwiczylem regularnie. MAm nadzieje ze teraz sie to zmieni

Obecnie cwicze od 8 tygodni. 6 tygodni bylo okresem powrotu do dawnej formy( mysle ze 80% maksymalnej formy posiadam) natomiast dwa pozostale tygodnie dalem na luz i cwiczylem z lekkimi ciezarami.


BIOGRAFIA:

ur.. 28.04.1988r
waga. Obecnie 83-85kg (bez treningow jest to 79-82Kg)
wzrost: 178cm tu nie zmienia sie od lat:)
poziom Tłuszczu: 13,5%
WYMIARY:

Klata: 110cm ( ciezko samemu zmierzyc)
Biceps: 41cm na pompie 42 z hakiem
Przedramie: 31-32cm blizej 32:D
Pas: 87cm
Talia: 85cm ( na napietych miesnaich brzucha)
Udo: 62cm
Łydka: 41cm


Rekordy i wyniki siłowe.

Wyciskanie na klate: 95kg
Martwy ciąg: 125kg
Przysiad: 110kg
Wyciskanie na barki: 10x63Kg ( bez podrzuty)
Wyciskanie na klate: 11X63kg

Cel: Moim celem jest zrobienie ładnej sylwetki na lato 2008. CHciałbym ważyć ok 90kg czy 5-7& zatluszczeniu.
To jest cel dlugo trwały. Mam tez mniejsze:

I FAZA; Zrobienie sesji 1 grudnia 2007 roku. Potraktuje to jako zawodu kulturystyczne we wlasnym pokoju. Sedziami bedziecie Wy. Bedzie to napewno tez okazja do ocenienia postepow.
II FAZA: budowanie totalnej masy. Mysle że bedzie ona trwać do Lutego-marca.
III Faza redukcja do momentu dojscia do pozadanego poziomu tluszczu.


DIETA:
Pracuje o róznych porach. W jeden tydzien 6-14 w drugi 14-22 wiec czasem moga byc problemy. Głownymi produktami ktore bede jadł są to; ryz, makaron, kasza, tunczyk, mieso, do tego odzywka bialkowa.
Niestety diety jako takiej nie mam nie rozpisuje ze o tej poze to o tej to bo wiem ze i tak bedzie ciezko jak sie przystosowac. Wiem ze dieta najwaznijesza. Napewno z pomoca wasza zdolam nad nia zapanowac.
Od ostatniego czasu unikam weglowodanow po 20. Najbardziej zwracam uwage na posilek nr 1 oraz posilek potreningowy.

SUPLEMENTACJA:
Stosuje kreatyne mono olimpu.
W niedalekiej przyszlosci planuje zakupienie jakis aminokwasow oraz bialka.

TRENING:

PONIEDZIALEk ( Biceps, Klata)

biceps:
4 serie unoszenia sztangi 8 8 8 6
3 serie unoszenia hantli sposobem młotkowym 8 8 8

Klata:
4 serie Wyciskania na ławeczce; 8 8 8 8
4 serie rozpietek 10 10 10 10
2 serie przenoszenia ciezaru za glowe 10 10
2 serie wyciskania na laweczce ( do szyi) 8 8



WTOREK ( Uda Triceps łydki)

Uda:
8 serii przysiadów 12 12 10 10 8 8 8 8 . Dwie ost serie stopy na zewnatrz daje to wiekszy nacisk na pachwiny.
4 serie wykroków 10 10 10 10
4 serie martwego ciagu na prostych nogach 10 10 10 10

Łydki:
2 serie oslich wspiec 20 20 zaczynam od dwuch i w kazdym treningu bede dokładał jedna serie.

Triceps:
4 wyciskanie francuskie stojąc 8 8 8 8
3 serie pompek z wąskim rozstawem dłoni 8 8 8
3 serie odwrotnych pompek 8 8 8

Plan bedzie sie zmieniał jedynie w ilości powtorzeń

Środa (WOLNE)

CZWARTEK ( Bary Kaptury)

4 serie wyciskania sztangi stojac 12 10 10 8
3 serie podciagania sztangi wzdloz tlowia 10 10 10
2 serie wznosow hantelek bokiem 12 12
2 serie wznosow hantelek przed siebie (przedenia czesc barkow) 12 12
2 serie wznosow hantelek w pozycji pochylonej 12 12
Strugsy 10 10 10 10

Piątek ( plecy ) nie ukrywam najbardziej odstajaca czesc ciała pomimo ze wielu znajomych mowi ze jestem szeroki ja swoje wiem

Tu napewno będe potrzebował pomocy jakiegos fachowca:)
Moj plan by wygladał tak:

4 serie podciagania na drazku 8 8 8 8 ( z pomoca) normalnie bylo by chyba 4 3 2 1 :D
4 serie wioslowania 8 8 8 8
4 serie martwy ciag 8 8 8 8

Sobota ( WOLNE )

Niedzila (przedramie brzuch)

Przedramie:

3 serie ugiania ramion ze sztanga nadchwytem 8 8 8
3 serie uginania nadgarstkow 8 8 8

Brzuch:
3 serie Brzuszkow 15 15 15
3 serie wznosow nog na podlodze 15 15 15
2 serie brzuszkow na miesnie skosne 10 10

Dziekuje za przeczytanie. :D:D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329


A o to kilka fotek z przed 8 tygodni. Aktualne postaram sie zrobić jutro.
"D:\kultura\Moje\klata przodem.JPG"

"D:\kultura\Moje\najszerszy przodem.JPG"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329


A o to dtugie. Niestety nie wiem jak wyslac kilka zdjec w jednym poscie;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
Cześć flacha (ten sam co z gg nonie ? )

pare dłobnostek

"..CHciałbym ważyć ok 90kg czy 5-7& zatluszczeniu.
To jest cel dlugo trwały..."

powodzenia


Pracuje o róznych porach. W jeden tydzien 6-14 w drugi 14-22 wiec czasem moga byc problemy.

Jakie ?? ja tu żadnych problemów nie widze aby miały szanse zaistnienia, daj spokój, ludzie pracują raz dzień raz noc (m.in. ja) i se radzą bez problemu. Chcieć to ****a mÓc.



Niestety diety jako takiej nie mam

masz rację, niestety

Najbardziej zwracam uwage na posilek nr 1 oraz posilek potreningowy.

ta bo resztę można olać, zlituj się


TRENING
bice przed klatą, jak ty potem klatę robisz ?

Bicek tricek na 8 ruchów, mhmm, no ale można i tak, choć imo zbyt mała ilość powtórzeń na serie, a na tric za dużo serii daj jak już te trzy ćwiczenia ale po 3 serie w każdym to max

Barki to anarchia daj 3 ćwiczenia i rób po 3 serie max 4 na ćwiczenie, barki to nie poligon

co do niedzieli daj se siana i wpleć gdzieś brzuch i przedramiona do treningów bo to mija sie z celem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
No musze przyznac ze ten trening byl na poczadku pozniej go troszke skonfigurowalem:). Poniewaz jak robilem trica we wtorek to potem przy barach sily mniej bylo. Wiec trica robie w poniedzialek po klacie, a bica po nogach we wtorek.
Co do barków faktycznie wydaje sie duzo serii ale naramiennie mam dobrze rozwiniete moge ograniczyc cwiczenia. A znowu 13 seri to chyba nie duzo:).
Co polecilbys zebym wyrzucil z programu na bary??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
czy 13 serii to dużo to już zależy od tego jaki masz priorytet, i jaki był wcześniej plan, coby nie dostawały ostro zawsze bo je nie tylko rpzetrenujesz ale roz******lisz staw barkowy, bo ten staw jest obciążany prawktycznie w każdym ćwiczeniu, a niezniszczalny to on nie jest. Jeśli one są takowym to można dać 13, tym bardziej ze u niektórych barki reagują na większą ilość serii, ty znasz siebie lepiej więc wiesz czy potrzebujesz czy nie.

a na barki np takie połączenie
1. Wyciskanie sztangi (lub sztangielek, jeśli nie robiłeś sztangielkami to zrób teraz nimi) siedząc/stojąc wtf
2. Unoszenie hantli na boki, proponuje robić raz jedną ręką, potem drugą jeśli tak nie robiłeś będzie dobry bodziec
3. Unoszenie hantli w opadzie

serie możesz dać po 4 ale i po trzy styknie, powtórzenia 12-10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1390 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39925
"D:\kultura\Moje\najszerszy przodem.JPG"
bezcenne

Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Sicilia. Co sie smiejesz:) nie wiem jak wysylac:):):). Jak wiesz to powiedz jak sie wysyla kilka zdjec w jedym poscie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 262 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4759
kilka razy edytować i po kolei dodawać przez "przeglądaj"

albo wrzucić zdjęcia na imageshack.us i użyć tego guzika "fotka z netu" wklejając odpowiednie adresy między znaczniki

Zmieniony przez - michal985 w dniu 2007-09-16 16:40:02

zapraszam na bloga "michal985/BLOG/ dobić do 100kg dobrej masy"
http://www.sfd.pl/michal985/BLOG/_dobić_do_100kg_dobrej_masy-t393917.html
140kg * 1 powtórzenie http://www.youtube.com/watch?v=hAmIAMwEoOc
142,5kg * 1 powtórzenie http://www.youtube.com/watch?v=Era94Z1G6zA 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat nadwaga

Następny temat

POCZĄTEK

WHEY premium