SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Fizjoterapeuta czy ortopeda?

Wysłana -
Mam kontuzje barku i tricepsu, jestem niepełnoletni, więc sam nie mogę iść do specjalisty, spieram się cały czas z jednym z rodziców o to, wg niego najpierw ortopeda on jakieś badania itp a pozniej fizjo
Pytanie czy iść do ortopedy czy lepiej do fizjoterapeuty?
Czy mam jakieś badania, prześwietlenia robić w zwiazku z tymi urazami? Czy fizjo na wizycie zbada co jest grane?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Fizjoterapeuta moze podejrzewać co jest grane, ale najlepiej mieć np jakieś prześwietlenie wtedy czarno na białym będzie co jest nie tak.
Wysłana -
Prześwietlenie czarno na białym ? W przypadku diagnostyki barku RTG zazwyczaj niewiele wnosi. Co to kontuzja i jakie są obecnie objawy ?
Wysłana -
Przy wznosach ręki boli mnie w środku bark (staw).
Najmocniej boli jak robię takie odwodzenie ręką wyprostowaną przed sobą do boku, taki ruch jak we wznosach w opadzie tulowia na tyl barku tylko w pozycji pionowej ciala, ale to ogólnie przy wznosach w przód czy w bok ból jest. I dxwiek jakby cos w srodku barku ocieralo.

Próbowałem robić rotacje zew i wew z guma oporowa, ale tylko na chwile pomagalo.

Triceps to nie wiadomo o co chodzi, dipy wyciskanie leżąc bez bólu, ale wszelkie wyciskanie ponad głowe to ogromny ból w glowie dlugiej tricepsu. Tyle w jednej rece i bark i tric.
Wysłana -
Do tego doszło na skutek urazu przy jakimś ruchu np. na siłowni czymś podobnym czy samo z siebie stopniowo zacząłeś odczuwać ?
Wysłana -
Bark jakoś z dnia na dzień zaczął boleć, nic podczas treningów.
Tric to robiłem wyprosty rąk bez rozgrzewki na dużym ciężarze.

Zmieniony przez - yuri987 w dniu 2018-01-07 09:56:51
Wysłana -
Możesz wybrać bezpośrednio zarówno do fizjoterapeuty jak i ortopedy raczej tego pierwszego bo prawdopodobnie bo terapii powinno być ok jeśli nie doszło do uszkodzenia struktur.
Wysłana -
Dobry fizjoterapeuta sam cie zbada, ale jak chcesz na nfz to musisz iść do rodzinnego po skierowanie do ortopedy, ortopeda cie zbada i da skierowanie do fizjoterapeuty, a fizjo cie i tak zbada jeszcze raz.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź