SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Filet z kurczaka - 'Erupcja Wulkanu' MEGA

Wysłana -
Witam , dzis szukalem pomyslu na obiad w tym dziale . Znalazlo sie pare fajnych propozycji ale pomyslalem ze moze sam sie wykarze weną twórczą ;D. [Przepis wymyslilem sam , a nazwa odpowiednia do kompozycji na talerzu ) ]

Składniki: 300g piersiczki ,200g pomidorow z puchy (1/2puchy),100g ryzu , srednia cebula , jogurt bałkański 160g (kubek ma chyba 350g),ziola prawansalskie , przyprawa do potraw z ryzem lub curry,sol,pieprz. Co do przypraw wiadomo wedlug uznania , ale wedlug mnie bez nich te danie nie jest tak smakowite;D.

1.Dobra najpierw sosik/dip ;) do miski ladujemy pomidoreny i jogurcik calosc posypujemy ziołami (nie żałujemy :D) i mieszamy.Jak to zrobimy zaczynami miedzy czasie gotowac ryz wstawiamy wode itd...

2.Kroimy piers i cebulke.. :)

3.Lekko podsmazamy piers,solimy,pieprzymy po kilku minutach dodajemy cebulke lekko ja szklimy.

4.Ja dodalem jescze kostke przyprawy knorr - smazona cebulka.Stad taki ladny kolorek

5.Dodajemy sosik do naszego mieska i calosc dusimy na wolnym ogniu 10-12min

6.Gdy miesko sie robi , odcedzamy ryz i ladujemy przyprawy do potraw z ryzu lub curry , dajemy tyle az kolor bedzie ladnie lub gdy poprostu nam wystarczy :P.

7. Calosc komponujemy na talerzu wedlug uznania mozna wszystko do michy i pomieszac wsunac jak prosiak i git;D , ja troche kombinowalem zeby apetyczniej wygladalo i tak to wyszlo...

SMACZNEGO
B-80,4 !
WW-102,64
T- 17,7
KCAL-888

Nie wiem czy czasem czegos nie sknocilem przy obliczaniu bo strasznie duzo kalorii wyszlo hmm. Ale i tak warto sprobowac ;)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
zapowiada sie ciekawie, tylko co to za jogurt w smaku cos podobnego do naturalnego?
Wysłana -
tak tylko ze ten jest bardziej gesty , mieszkam w Gdansku byc moze w niektorych miastach moze byc problem z tym jogurtem wiec mozna zastapic NATURYLANYM :). Uzylem tego bo jest bardziej gesty co daje fajna konsystencje w tworzeniu dipow /sosow
Wysłana -
ja polecam jogurt naturalny firmy ZOTT - jest właśnie bardzo fajnie gęsty ;)
http://www.bocian.co.uk/upload/Products/zott-bio-jogurt-naturalny-400g-2812.jpg

Zmieniony przez - mewho w dniu 2009-05-27 13:47:43
Wysłana -
jadlem go , dobry jest;))
Wysłana -
haahha dobre sog
Wysłana -
Jutro przyrządzę, zobaczymy jak wyjdzie na Naturalnym
pozdro
Wysłana -
Trzymaj SOG'a, smakowało mi wyszło mi troche wodniście ale to dlatego że dałem pomidory z puchy wraz z tą wodą, nastepnym razem dam tylko pomidorki i jogurt :]

Ps. do sosika potrzeba duuuzzzooo przypraw
Wysłana -
Sog
tylko to smazenie mi sie nie podoba ale lux
i tak zrobie ! :D
Wysłana -
Dzieki za SOG'i panowie . Wlasnie wedlug mnie moze lepiej te pomidorki jescze bardziej odsaczyc i ciut mniej jogurtu,bo jak widac na fotach dania troche sie leje . NIe przeszkadza to w szamaniu ale mysle ze mozna by bylo podkombinowac zeby calosc byla bardziej gesta ;) Ale to kazdy wedlug uznania :).
Wysłana -
Dobra robota :p Musze przetestować.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź