SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fatalna figura po ciąży

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4568

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25
Witam i proszę o pomoc. Mam nadzieję, że na tym forum, znajdzie się ktoś kto będzie umiał mi doradzić. 2 tygodnie temu urodziłam córeczkę i moja figura po ciąży bardzo się zmieniła. Nie dręczą mnie jednak zbędne kilogramy, ale płaska pupa. Zawsze byłam bardzo (wręcz anorektycznie) chuda. Ale pupę miałam lekko wystającą. Wynikało to raczej z kształtu miednicy niż tłuszczyku czy mięśni. No i podejrzewam, że pod wpływem ciąży kształt miednicy zmienił się. Teraz wyglądam jak facet, bo w ogóle nie mam tyłka. Zauważyłam również że moje żebra są mniej wystające niż przed ciążą. Ogólnie jakaś taka płaska się zrobiłam. Proszę podpowiedzcie czy jest szansa, że moje kości wrócą do poprzedniego stanu? Czy mogę jakoś wpłynąć na to ćwiczeniami? Jeśli tak to jakimi? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj

Gratuluję szczęśliwego rozwiązania i życzę wszystkiego najlepszego Tobie i córeczce

Jeśli chodzi o Twoją prośbę, uważam, że na razie nie powinnaś się nad tym w ogóle zastanawiać. Dwa tygodnie temu urodziłaś dziecko, to wiąże się z wielką burzą hormonalną, co niestety rzutuje również na sposób postrzegania siebie Daj sobie trochę czasu, niech opadną emocje, a psychika dostosuje się do nowej sytuacji

Jeśli chodzi o ćwiczenia, skup się na ćwiczeniu mięśni Kegla. Oraz spacerach z wózkiem. Pamiętaj, że jesteś w okresie połogu, a jest to czas rekonwalescencji Na chwilę obecną odnośnie ćwiczeń wypowiadać się nie będziemy. Jeśli po jego upływie wciąż będziesz widziała się w takim świetle jak teraz, a po kontrolnym badaniu lekarz nie będzie miał przeciwwskazań do ćwiczeń, możesz wrócić do nas z pytaniami

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-03-04 21:41:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25
Bardzo dziękuję za tak serdeczną odpowiedź:)
Bardzo bym chciała aby moje postrzeganie siebie i mojej figury wynikało z burzy hormonalnej, ale raczej na to nie liczę. Ale dobrze, poczekam i wrócę z pytaniem za jakiś miesiąc. Choć boję się czy to już nie będzie za późno. Może właśnie już teraz powinnam zacząć coś robić, aby móc cofnąć zmiany które zaszły?
Co do ćwiczeń mięśni Kegla, ćwiczę kiedy tylko mogę, bo niestety po porodzie mam problem ze zwieraczami. Czy może poza Keglem mogłabym jeszcze coś robić w tej materii? Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
W moim podpisie masz trening dla kobiet po ciazy, robienie wiecej i szybciej moze sie skończyć tragicznie nie tylko dla twojej sylwetki ale i dla zdrowia.
Nie jest prawda ze czym szybciej tym lepiej, wręcz przeciwnie, na zmiany w sylwetce nigdy nie jest za późno, a ciąża porod okres połogu to nie ten czas
Wypoczywaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
Wiesz ja jak spojrzalam na siebie w lustrze po cesarce,myslalam ze umre,wydawalo mi sie ze jestem gruba i ogolnie wygladam fatalnie(2 dni po porodzie to bylo)Pamietalam siebie z okreu przed ciaza a tu nagle dziecka nie ma a ja wygladam fatalnie.Po 2 miesiacach juz wygladalam super,prawie jak przed.Wtedy tez zaczelam cwiczyc,a tak to ratowaly mnie spacery z wozkiem.
Po drugim porodzie naturalnym tym razem,mialam straszny problem ze zwieraczami,bylam zla na siebie.Cwiczyam miesnie kegla bardzo czesto.I wiem ze problem chyba wanie po miesiacu strasznie sie zmiejszyl.daj sobie czas,ciesz sie dzieciatkiem,na wszystko przyjdzie czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997
Dwa tygodnie po porodzie masz prawo nie wyglądać tak, jakbyś chciała, poczekaj te 6 tygodni i rób jak radzą Marta i Iza, ja nie mogłam uwierzyć, jak podczas karmienia wracałam do formy (a na początku też byłam załamana). Może nie będzie tak, jak było przed, tylko inaczej, ale lepiej niż teraz będzie na pewno.
Trzymaj się, przyzwyczajajcie się do siebie z córeczką, wszystko będzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25
Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi i rady. Przeczytałam je już wcześniej, ale córcia tak mi dała popalić przez ostatnie dni, że nie miałam czasu żeby odpisać. Na pewno skorzystam z zaproponowanego treningu (liczę, że mała mi na to pozwoli. Swoją drogą ja to mam pecha. Wszędzie pełno porad o tym jak schudnąć po ciąży, a ja akurat mam odwrotny problem, o którym nigdzie nic nie piszą:) Pozdrawiam:)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Burpee challenge

Następny temat

Dopracowanie sylwetki

WHEY premium