SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fasolowe ciasto - „Blondie”

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Fasolowe ciasto - „Blondie”





Idealne ciacho do kawy - nie tylko dla tych co dbają o sylwetkę i „czystą” michę. Nikt się nie domyśla z czego jest zrobione, fasola jest niewyczuwalna.

Składniki potrzebne na ciasto:
- 220g białej fasoli (używam konserwowej)
- 2 jaja
- 100g banana (w sensie 1 mały)
- 50g erytrolu (opcjonalnie: cukier, ksylitol - erytrolu używam ze względu na znikomą ilość kcal, jest też odrobinę mniej słodki od tradycyjnego cukru, ilość dostosować do swoich kubków smakowych)
- 25g oleju kokosowego
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 20g wiórek kokosowych (ja daję tyle, bo tak mi smakuje, ale również można dostosować do własnego widzi mi się)

Opcjonalnie:
- 10g mąki kokosowej
- 15g mleka kokosowego
- jeżeli ktoś chce do podbicia makra - białko w prochu

Sprzęt:
- wysokie naczynie
- blender
- keksówka (takie korytko )
- folia aluminiowa

Jak zrobić ciasto? Bardzo prosto - nawet ze złamaną ręką wyjdzie.

1. Bierzemy jakieś wysokie naczynie w którym będzie można spokojnie zblendować wszystkie składniki.
2. Fasolę z puszki odsączamy na sitku, porządnie płuczemy pod wodą i osuszamy na ręczniku kuchennym, a następnie wrzucamy do naczynia.
3. Dorzucamy 2 jajka do fasoli.
4. Teraz czas na banana (polecam pokroić, łatwiej się miesza).
5. Wsypujemy słodzik/cukier, proszek do pieczenia i wiórki kokosowe.
6. Pora na olej kokosowy.
7. I na końcu (opcjonalnie) dorzucamy mąkę kokosową wraz z kokosowym mleczkiem/dosypujemy białko.
8. Blendujemy na gładką masę - jeżeli nie zrobimy tego porządnie, to potem jest wyczuwalny smak fasoli (przez te kawałeczki).
9. Formę do pieczenia (u mnie keksówka) wykładamy folią aluminiową i nalewamy ciasto.
10. Pieczemy w piekarniku: opcja góra/dół (bez termoobiegu), w temperaturze około 190 stopni przez mniej więcej 50 minut (najlepiej kontrolować metodą na „suchy patyczek”)
11. Zajadamy się po ostygnięciu.

Makra:


Polecam i pozdrawiam. ^^
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Super

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Dodam od siebie, że ciasto należy przechowywać w lodówce - po nocy tam spędzonej jest jeszcze lepsze: wilgotne i niesamowicie sycące.


Zmieniony przez - Skelque w dniu 2016-03-17 09:52:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Takie ciacha dobrze jest owinąć folią wtedy cała wilgoć zostaje w środku

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Ja osobiście wkładam do pudełek i zamykam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4448 Napisanych postów 35740 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 262813
fajnie sie prezentuje

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 757 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10593
omnomnom a jakie wymiary ma twoja keksówka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Coś około 20cm długości na 12cm szerokości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sprobuje choc raz probowalam brownie fasolowe i niestety ale czulam wyraznie fasole , nie wyszlo xp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Koniecznie napisz po, czy smakowało!

Ja po raz kolejny upiekłam to ciacho, tym razem z podwójnej porcji:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29596
Tutaj moja wariacja tego świetnego przepisu trzecia próba i wszystko juz smakowo pasuje:
skład 2 puchy fasoli białej(480g) 2 banany 60 mąki koko 3 łyżeczki proszku do pieczenia 20 oleju koko 100g śliwek suszonych 46 słodzików z lidla (lubie słodkie) troche zabardzo sie rozwala są na to jakieś sposoby?
makro kcal: 1500 B:76 W:181 T:28




1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o sosy

Następny temat

Gdzie kupujecie Orzechy laskowe ?

WHEY premium