SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Faktycznie prawidłowe?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 79 Wiek 3 lata Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2429
Ktoś może jakieś podpowiedzi?
Od dwóch miesięcy leczę się na niedoczynność tarczycy (okazało się że urodziłam się ze zbyt małą). Brak zmian zapalnych w tarczycy jedynie powiększone 3 węzły chłonne w okolicy tarczycy.
Nie odchudzam się, nie stosuje żadnej sprecyzowanej diety, mimo że pogorszenie się wyników tarczycy doprowadziło do przybrania na wadze. Jednak wyniki jak na 20 letnią kobietę według mnie NIE SĄ OK. Lekarz medycyny pracy tylko zerknął i stwierdził że wszystko w porządku po czym przybił pieczątke.
Warto coś robić aby poprawić te wyniki? W jakim kierunku się udać?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Rozumiem że jesteś pod opieką enokrynologa skoro leczysz niedoczyność tarczycy ? Wówczas powinnaś z nim skonsulstować wyniki badań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 79 Wiek 3 lata Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2429
Miałam zamiar to zrobic jednak wizyta dopiero 24.07 i zastanawiałam się czy nie nalezy już czegoś z tym robić chyba że lekkie obniżenie normy jest OK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
może jakaś delikatna anemia/stan zapalny na co wskazuje OB.
można zbadać żelazo, ferrytynę, b12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Mika97
Ktoś może jakieś podpowiedzi?
Od dwóch miesięcy leczę się na niedoczynność tarczycy (okazało się że urodziłam się ze zbyt małą). Brak zmian zapalnych w tarczycy jedynie powiększone 3 węzły chłonne w okolicy tarczycy.
Nie odchudzam się, nie stosuje żadnej sprecyzowanej diety, mimo że pogorszenie się wyników tarczycy doprowadziło do przybrania na wadze. Jednak wyniki jak na 20 letnią kobietę według mnie NIE SĄ OK. Lekarz medycyny pracy tylko zerknął i stwierdził że wszystko w porządku po czym przybił pieczątke.
Warto coś robić aby poprawić te wyniki? W jakim kierunku się udać?






Z tymi wynikami wystarczy Twój lek POZ. Wyniki oczywiście też pokaż u swojego lek endokrynologa.

Co do 'przybrania na wadze' opisz dokładniej?
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 79 Wiek 3 lata Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2429
No przybranie na wadze jakies 10 kg w ciągu 2miesięcy, czesciowo to tluszcz a czesciowo chyba wodne opuchniecie. Problem w tym że mój lekarz POZ bagatelizuje wszystkie wyniki. Nawet tarczyca wedlug niego mieściła sie w normie bo tsh "tylko" lekko ponaf normę i ft3 i 4 obniżone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4490
Nie widzę nigdzie wyników TSH i fT3/fT4?
Mówisz, że leczysz się na niedoczynność od dwóch miesięcy. Tarczyca potrzebuje około 6 tygodni, aby jej stan faktyczny został odzwierciedlony w wynikach badań po wprowadzeniu leczenia/zamian w terapii.
Ważne jest również przyjmowanie leków bezwzględnie rano na czczo i odczekanie około 30-60 minut z posiłkiem/kawą po przyjęciu leków. Może okazać się, że będzie konieczna zmiana preparatu,np z Letroxu na Euthyrox.
Powtórzyłabym jeszcze pakiet tarczycowy i morfologię przed samą wizytą u endo i zabrała wszystkie wyniki do niego.
Co do samych zamieszczonych wyników morfologii, to same w sobie są one ok, imho.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Mika97
No przybranie na wadze jakies 10 kg w ciągu 2miesięcy, czesciowo to tluszcz a czesciowo chyba wodne opuchniecie. Problem w tym że mój lekarz POZ bagatelizuje wszystkie wyniki. Nawet tarczyca wedlug niego mieściła sie w normie bo tsh "tylko" lekko ponaf normę i ft3 i 4 obniżone


może w taki przypadku warto pomyśleć nad zmianą lekarza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból stawu barkowego

Wiecej