SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fajny artykuł o Bananach

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19199
Witam wszytkich w dziale Odzywianie .
Znalazłem bardzo ciekawe informacje o Bananach , pewnie większość z nich znacie ,ale warto poczytać . Zapraszam do miłego czytania . Tekst jest autorstwem Eli Kamola

Po zapoznaniu się z tym tekstem już nigdy nie spojrzysz na banany tak samo! Banany zawierają trzy naturalne weglowodany - sacharozę, fruktozę i glukozę oraz włókno pokarmowe, czyli błonnik. Banan szybko dostarcza dużą dawkę energii. Badania udowadniają, że zaledwie dwa banany dostarczają wystarczającej ilości energii do intensywnego, 90 minutowego treningu. Nie dziwi więc fakt, że banany są owocem numer jeden wśród najlepszych sportowców. Ale energia zawarta w bananch, nie jest jedyną drogą, którą banan może pomóc nam utrzymywać się w dobrej formie. Owoce te, mogą również pomóc uporać się lub zapobiegać pewnym stanom chorobowym. Jednak aby mogły działać, muszą być wkomponowane do naszej codziennej diety.
Depresja

Według ostatnich badań przeprowadzonych wśród osób cierpiących na depresję przez MIND, wiele osób poczuło się lepiej po zjedzeniu banana. Dzieje się tak ponieważ, banany zawierają tryptofan, aminokwas egzogenny, który jest prekursorem serotoniny w organizmie, znanej jako "hormon szczęścia". Serotonina ma wpływ na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy np.: działa przeciwdepresyjnie. Od niej zależy, czy sygnał systemu nerwowego będzie w stanie dotrzeć do wszystkich zakątków ciała. Hormon ten bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych między komórkami mózgu. Serotonina sprawia, że czujesz się odprężony, masz lepszy nastrój, generalnie rzecz biorąc czujesz się szczęśliwszy.
PMS (Zespół napięcia przedmiesiączkowego):

Zapomnij o pigułkach - zjedz banana. Witamina B6 czytaj, którą zawierają banany reguluje poziom glukozy we krwi, który to, może oddziaływać na twój nastrój.
Anemia

Bogate w żelazo banany mogą pobudzać produkcję hemoglobiny we krwi co jest ważne w przypadku anemii.
Ciśnienie krwi

Te unikalne tropikalne owoce są niezmiernie bogate w potas, a jednocześnie ubogie w sól. Dzięki temu, w USA uważane są oficjalnie (za aprobatą US Food and Drug Administration) za środek o zdolności do obniżania ciśnienia krwi, a co za tym idzie zmniejszającym ryzyko zawału serca.
Potęga umysłu

Podczas egzaminów, 200 uczniów ze szkoły w Twickenham (Middlesex), zostało poddanych próbie podczas, której której spożywali banany na śniadanie, lunch i podczas przerwy. Badanie wykazało, że pełne potasu banany znacznie pomagają w przyswajaniu wiedzy czyniąc uczniów bardziej skoncentrowanymi i czujnymi.
Zaparcia

Włączanie do diety bogatych w błonnik bananów może pomóc przywrócić poprawne funkcjonowanie jelit, bez stosowania środków przeczyszczających.
Kac

Jednym z najszybszych sposobów leczenia kaca jest koktajl bananowo-mleczny z dodatkiem miodu. Banan uspokaja żołądek, miód reguluje poziom cukru we krwi, podczas gdy mleko koi i nawadnia organizm.
Zgaga

Banany są naturalnym środkiem zobojętniającym. Tak więc jeśli cierpisz na zgagę, spróbuj zjeść banana a odczujesz ulgę.
Poranne zmęczenie

Banany jako przekąska, w ciągu dnia zapobiegają spadkowi poziomu glukozy we krwi i pomagają uniknąć porannego zmęczenia.
Ukąszenia komarów

Zanim sięgniesz po maść na ukąszenia, spróbuj natrzeć miejsce ukąszenia przy pomocy wewnętrznej strony skóry banana. Pomoże to w zwalczeniu obrzęków i podrażnień.
Nerwy

Banany są bardzo dobrym źródłem witamin z grupy B, które wpływają na poprawne funkcjonowanie systemu nerwowego, zatem pomagają ukoić nerwy.
Otyłość i praca?

Podczas badań w Instytucie Psychologii w Austrii odkryto związek pomiędzy problemami i zbyt duża presją w pracy, a skłonnością do objadania się takimi produktami jak czekolada i chipsy. Prowadząc obserwacje nad 5 tysiącami pacjentów szpitali, naukowcy stwierdzili, że osoby otyłe miały bardzo stresującą pracę. W podsumowaniu doniesiono, że aby uniknąc nagłych napadów głodu spowodowanych stresem należy spożywać przekąski wysokowęglowodanowe co 2 godziny dla utrzymania stałego poziomu cukru we krwi.
Wrzody

Banany mogą zapobiegać zaburzeniom w funkcjonowaniu jelit. Ze względu na ich delikatną strukturę, są to jedyne owoce, które mogą być spożywane na surowo w przypadku schorzeń przewodu pokarmowego np. wrzodów. Banany mają również zdolność neutralizowania kwaśnego soku żołądkowego oraz zmniejszają podrażnienie błony śluzowej żołądka.
Kontrola temperatury

Ludzie różnych kultur postrzegają banany jako owoce pomagające utrzymać właściwą temperaturę ciała. Wierzą, że banany mogą obniżyć zarówno fizyczną jak i emocjonalną temperaturę kobiet przy nadziei. Na przykład w Tajlandii kobiety w ciąży jedzą banany aby zapewnić dziecku przy porodzie odpowiednią temperaturę.
Palenie

Banany mogą również pomóc ludziom walczącym z nałogiem. Zawarte w bananch witaminy B6 i B12 oraz potas i magnez pomagają zregenerować organizm po rzuceniu palenia.
banany

banany
Zawał serca

Potas jest ważnym minerałem, który pomaga ustabilizować bicie serca, wysyła tlen mózgowi i reguluje gospodarkę wodną naszego organizmu. Kiedy jesteśmy zestresowani, wzrasta tempo naszego metabolizmu, sytuacja ta sprzyja nadmiernemu wydalaniu potasu z organizmu. Banany jako dobre źródło potasu mogą być pomocne w uzupełnianiu tego pierwiastka.
Ryzyko zgonu

Według badania w "Nowej Anglii Dziennik Medycyny", jedząc banany jako część regularnej diety można zredukować ryzyko zgonu o około 40%!

Tak więc, banan jest naprawdę naturalnym środkiem zapobiegawczym dla wielu schorzeń. W porównaniu z jabłkiem, banan ma cztery razy więcej białka, dwa razy więcej węglowodanów, trzy razy więcej fosforu, pięc razy więcej witaminy A i żelaza i dwa razy więcej pozostałych witamin i minerałów.Są one również bogate w potas. Być może już czas, aby zmienić dobrze znane przysłowie na "Jeden banan dziennie trzyma cię zdala od lekarza!".

Gęstość, proporcje ,pocięcie ,estetyka

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 240
a ja na treningu jem banany i mam duuużo dużo mocy xd
i na breku..to jest wulkan w żółtej skórce:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
a ja dziś kupiłem sobie troche bananów... zjem z 3 i ide biegać
acha sog za prace oczywiście

Zmieniony przez - kondek w dniu 2007-03-03 11:09:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
Bardzo ciekawy art. SOG !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 152 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23527
bardzo dobry art!!od dzis wrzucam je do codziennej diety.
sog- narazie duchowy

~~los ami~~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
Ten art. zmotywowal mnie do jedzenia bananow, zaraz lece do sklepu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 290 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1934
ciekawe
SOG

Pozdrawiam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Ja tam nic nadzwyczajnego w bananch nie widze

W sumie sporo potasu, a tak to wegle proste i wysokie IG.

Wole zjesc 2 jablka

Pzdr.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4039
Fajny art.

"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16545
ciekawe sog!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1187 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21154
Fajne, wszystkoz ebrane w jednym miejscu, SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
wole pomarańcze


SOG

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masowka do oceny.

Następny temat

Pierwsza dieta masowa

WHEY premium