SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Facet sie odchudza!!! 30 kg do zrzucenia!!! Sam zobacz... i pomoz...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18
Wiem... Wiem... wielu juz pisalo o tym na forum... Ale ja potrzebuje indywidulanej rady i podejscia. Wielu z was to eksperci jesli chodzi o diety, odchudzanie, gubienie kilogramow, itd. Inni to obserwatorzy i laicy tacy jak ja, ktorzy bazuja na wlasnym doswiadczeniu i eksperymentach na sobie :) Potrzebuje waszej was wszystkich!!!

Troche o mnie:

Mam 26 lat i od zawsze sie odchudzalem ... oczywiscie na moj sposob. W rodzinie od strony ojca jest wiele grubasow i domyslalm sie, ze jest w tym cos genetycznego... jak np. sklonnosc do tycia, która posiadam.

Jestem masywnie zbudowany, wiec ten moj tluszcz nie jest lejacy, ale zbity. Trenowlem pare lat temu na silowni i nawet dobrze wygladalem. Problem z kilogramammi rozpoczal sie kilka lat temu. Dzis waze 120 kg przy wzroscie 180cm. Mam masywna budow ciala.

Potrzebuje radykalnych zmian np. zlych nawykow zywieniowych. Mam duzo fajnych ciuchow w ktore sie nie mieszcze, wiec czekaja na mnie w szafie. Niektore juz 3 lata Spadla mi kondycja i nie podobam juz sie sobie. Nie mam juz sil na siebie, wiec biore sie w garsc!

Jestem 2 dzien na diecie Kopenhaskiej (Szwedzkiej, 13 dniowej) i czuje sie dobrze... Zaczalem od tygodnia regularnie biegac (ok. 3 km). Mam prace umyslowa (siedzaca) i ten brak ruchu mnie dobija. Przywiozlem sobie rowniez z USA paintball, zeby troche pobiegac z chlopakami i wypicic sie troche. Co jakis czas wynajmujemy ze studentami sale gimnastyczna i gramy jeszcze w pile.

Moje pytania:
1. Jaki zmienic zle nawyki zywieniowe (dojadanie miedzy posilkami, pozne jedzienie, itd.) i na jakie?
2. Co po diecie kopenhaskiej? Jaka dieta, sposob jedzienia, zycia?
3. Jak sie ustrzec efektu jo-jo?
4. Kupilem 3 spalacze tluszczu. Co o nich myslicie? Chcialbym je zaczac brac po diecie kopenhaskiej. Te spalacze to: FAT TRANSPORTER, THERMO FAT BURNER i L-KARNITINE COMPLEX. Wszysko producenta: Nature's Value INC. Dystrybutor Polski: TREC NUTRITON. Co myslicie o tych dopalaczach? Warto brac, czy raczej stronic?

To moze tyle na poczate... 30 kg do zrzucenia to duzo... Wiem, ze czeka mnie duuuuuzo pracy... ale chce tego i koniec.

Powiem jeszcze, ze jestem laikiem jesli chodzi o liczneie kalorii, bialek, weglowodanow itd. Nie znam sie na tym i nie wiem co i jak... ale chce sie nauczyc :)

OK... Czakam na wasze komentarze i pomoc!

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 26

Waga: 120

Wzrost: 180

Obwód klatki: 129

Obwód ramienia: 43

Obwód talii: 114

Obwód uda: 72

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 40

Aktywność w ciągu dnia: praca siedzaca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: zaczalame codziennie biegac 3 km. czasem silownoa. Co 2 tygodnie sala gimnastyczna sauna. paintball od czasu do czasu.

Odżywianie: jadlem wszystko bez umiaru. lubie makarony, mieso, slodycze. nie lubie szpinaku :)

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: stan zdrowia b.dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie codziennie. cwiczenia w domu co drugi dzien.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: to zalezy od ceny. nie chce wydawac majatku. i tak zdrowa zywnosc jest droga, a budzet skromny. czasem moge jednak kupic jakis suplement

Stosowane wcześniej diety: nie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18
Podalem Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 40 - ale tak na serio to nie pamietam ile mam. Kiedys to sprawdzalem... ale tak szczerze to nie wiem.

Czekam z niecierpliwoscia na komentarze...

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
czesc
widze, ze checi sa, a to juz dobrze
jak z kondycja? obok zwyklych aero moznaby wplesc gdzies hiit'a
https://www.sfd.pl/temat268582/
na rowerku lub biegi (o ile ze stawami ok)

co z treningiem na silowni, wchodzi w gre?

odnosnie nawykow zywieniowych
poczytaj sobie na poczatek
https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html

a takze inne posty w dziale, znajdziesz tu wiele wskazowek, do ktorych sam bedziesz mogl sie odniesc (czy tez one do Ciebie)

generalnie: https://www.sfd.pl/Przydatne_linki_dla_odchudzajacych_sie...-t313254.html

musisz sam sprobowac ulozyc jakas diete, pomozemy ja poprawic

a kopenhaska (nie szwedzka, bo kopenhaga to stolica dani) daruj sobie
pzdr


Zmieniony przez - 6roove w dniu 2007-04-17 18:59:34

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18
6roove - dzieki wielkie za odpowiedz.

jesli chodzi o moje checi to sa ogromne i nie zamierzam sie poddac.

jesli chodzi o kondycje to dopiero nad nia pracyje. codziennie biegam... ale na razie nie katuje sie. dzieki za link nt. hiit'a... na pewno wprowadze jak tylko kondycja sie jeszcze poprawi.

silka oczywiscie wchodzi w gre. widze to tak:

1. pon - silka
2. wt - bieganie
3. sr - silka
4. czw - bieganie
5. pt - silka
6. sob - aeroby lub bieganie
7. niedz - wolne

co o tym myslicie?

dla mnie temat diet to dopiero poczatek. nie znam sie, nie umiem liczyc i przelicza... ale jestem chetny do nauki.

a co z dieta SB? duzo dobrego o niej slyszalem? bedzie dobra dla mnie? szukam czego, gdzie nie bede musial liczyc i przeliczac... przynajmniej na poczatku walki z kilogramami.

a 13 dniowke pociagne dalej. lubie eksperymentowac, wiec chce zobaczyc jak z tym bedzie. no i oczywiscie nie chce jo-ja :) wiec pytam, jaka dieta potem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
hej,
dieta sbd -masz na mysli sbd (tzw plaz poludnia)?
mozesz sprobowac, gdyz wg mnie ten sposob odzywiania jest ok dla przecietnego czlowieka, ktoremu trudno polapac sie w tych wszystkich wyliczeniach (jesli chcesz podaj maila, podesle pare materialow)

gdybys jednak troszke sie wysilil odnosnie wlasnie tych wyliczanek:
https://www.sfd.pl/pomocy:_-t310605.html
poczytaj rady z tgo posta, krok po kroku jest tam napisane co i jak liczyc, co jesc, jest tez link do dziennika posilkow (plik excela), ktory znacznie ulatwia zycie
taka znajomosc tego co sie je (z czego sklada sie posilek) oraz jaka ilosc kalorii dostarczasz jest bardzo pomocna przy dalszych modyfikacjach diety
o wiele latwiej przy takiej kontroli wykluczyc jakies bledy, sprawdzic co nam szkodzi, co pomaga. jakie jest nasze zapotrzebowanie etc.

uklad -silownia co drugi dzien przeplatana aerobami jest ok
poczytaj
https://www.sfd.pl/FULL_BODY_WORKOUT-_ciekawa_alternatywa_na_mase-t267836.html

aha- aeroby = bieg, rower,.. inne cwiczenia z tetnem HRmax (wyszukiwarka)

co do 13-dniowej, heh, szczerze-obawiam sie, ze jaka diete nie zastosujesz, to czesc kilogramow moze wrocic
zalezy od czlowieka, zalezy ile spadniesz na wadze.. zmiana nawykow zywieniowych i jedzenie zgodznie z zapotrzebowaniem to najlepsza droga, musisz rozkrecic metabolizm

pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18
dzieki za szybka odp.

tak, mialem na myslo diete plaz poludnia. moze na poczatek dla mnie bedzie dobra... bo teraz sie jeszcze na tym wszystkim nie polapuje. nie mam zbyt duzo czasu zeby siedziec na necie i czytac. a jest tam tego bardzo duzo... ale co zrobic... powoli - do perfekcji.

wylicznaki przestudiuje...

ten link nie dziala:
[https://www.sfd.pl/FULL_BODY_WORKOUT-_ciekawa_alternatywa_na_mase-t267836.html]

skasowany temat.

ta 13 dniowka ma wlasnie zmienic moj metabolizm i dlatego na niej jestem. duzo pije, wiec moze nie wyzre ze mnie duzo wody i miesni...

a to moj mail. czekam z niecierpliwoscia na wszelkie materialy.

[email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
ta 13 dniowka ma wlasnie zmienic moj metabolizm i dlatego na niej jestem. duzo pije, wiec moze nie wyzre ze mnie duzo wody i miesni...
czy nie wyzre miesni? obawiam sie, ze moze do tego doprowadzic
podesle materialy
tymczasem proponuje powoli wglebiac sie w temat i sprobowac samemu wszystko kontrolowac
pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18
dzieki wielkie za materialy... zaraz mam zamiar sie w nie wezrec jeszcze lepiej niz ta dieta w moje miesnie :)

na wadze 3 kg mniej. wiem... wiem... to skutek uboczny tej diety, bo strikte to nie dieta odchudzajaca. dopoki sie dobrze czuje i nie boli zoladek, to spoko.

zakupilem sobie niezlego aeroba na allegro... ale to juz zanim poszedlem na diete... dzisiaj ma przyjsc... bedzie jazda!

nara
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - redukcja. Ocena i uwagi

Następny temat

Kamis Fit Up

WHEY premium