SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FEN 13 Summer Edition

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Gala FEN 13 Summer Edition, 13 sierpnia 2016, Gdynia, hala Gdynia Arena

Letnią stolicą Polski w sztukach walki będzie w tym roku Gdynia! Już 13 sierpnia federacja Fight Exclusive Night zorganizuje w Gdynia Arena kolejną wakacyjną galę MMA i K-1 – FEN 13 Summer Edition, z udziałem znakomitych zawodników z Polski i zagranicy. Bilety na to niepowtarzalne widowisko można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl.

Po dwóch niezwykle udanych galach FEN Summer Edition, w sopockiej Hali Stulecia i kołobrzeskiej Hali Milenium, federacja Fight Exclusive Night na kolejne wakacyjne widowisko MMA i K-1 zaprasza kibiców do Gdynia Arena – jednego z najnowszych, najnowocześniejszych i największych obiektów sportowych tego typu w Polsce. Trójmiejska hala słynie z tego, że dzięki specjalnym rozwiązaniom architektonicznym nawet w największe upały gwarantuje publiczności przyjemny chłód, mimo to 13 sierpnia atmosfera w Gdynia Arena będzie z pewnością gorąca za sprawą zawodników, którzy wystąpią na gali FEN 13 Summer Edition.

Jednym z głównych bohaterów sierpniowej gali będzie Michał Wlazło (3-2), były mistrz Europy K-1 federacji UPKA oraz wielokrotny mistrz Polski muay thai. Dla 33-letniego zawodnika klubu Forfit Gdańsk będzie to szósta zawodowa walka MMA, a jednocześnie druga w klatkoringu FEN – w debiucie na gali FEN 4 Summer Edition Wlazło stoczył pasjonującą, choć przegraną walkę z Dawidem Morą (starcie to było nominowane do Heraklesów 2014 w kategorii Walka Roku MMA). Swój ostatni pojedynek stoczył pod koniec ubiegłego roku na gali RXF 21 w Bukareszcie – w walce wieczoru tych zawodów sprawił miejscowym kibicom niemiłą niespodziankę, dosłownie demolując rumuńskiego olbrzyma Alexandra Lungu.

Na FEN 13 Summer Edition po raz drugi w klatkoringu Fight Exclusive Night zobaczymy również dwóch świetnych kickbokserów reprezentujących stolicę: Marcin Szredera (4-0) z klubu Palestra Warszawa, byłego zdobywcę Pucharu Europy i wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski, oraz Arkadiusza Wrzoska (2-3) z Copacabany Warszawa, aktualnego mistrza Europy i mistrza Polski muay thai. Obaj debiutowali na gali FEN 11 Warsaw Time, ale podczas gdy 39-letni Szreder na Torwarze zapisał na swoim koncie pewne zwycięstwo, wygrywając na punkty z młodszym od siebie o 11 lat Turkiem Aytakiem Yahsim, to 24-letni Wrzosek musiał uznać wyższość doświadczonego weterana Niko Falina. Niemiecki fighter potrzebował jednak ekstra rundy, aby w tym zaciętym pojedynku pokonać ponad dwumetrowego Polaka, któremu eksperci wróżą wielką karierę na zawodowej arenie.

Z kolei debiut dla FEN czeka 13 sierpnia w Gdynia Arena innego trójmiejskiego zawodnika – Bartosza „Hulka” Chyrka (5-2). Fighter klubu Mad Dog Gdynia w Polsce jeszcze nie przegrał – co ciekawe, wszystkie pięć walk wygrywał przez poddanie już w pierwszej rundzie. „Hulk” walczy również dla federacji M-1 Global, ale dwóch pierwszych występów na galach rosyjskiego potentata nie może uznać za udane – w obu pojedynkach zwycięstwo przypadło jego rywalom. Niesiony dopingiem własnej publiczności Chyrek z pewnością jednak pokaże na FEN 13 Summer Edition pełnię swych umiejętności i talentu. Czy dopisze do swego rekordu kolejną poddanie w pierwszej rundzie? Zobaczymy.

Klub Mad Dog Gdynia na gali FEN 13 Summer Edition będzie reprezentował także trenowany przez „Hulka”, dobrze już znany kibicom Fight Exclusive Night Jacek „Łamator” Kreft (6-3). Ten młody, wywodzący się z judo fighter MMA kategorii lekkiej (jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w judo w kategorii juniorów i młodzieżowców) ma za sobą już trzy walki w klatkoringu FEN, przy czym żadna z nich nie trwała nawet jednej rundy. Dwa z tych starć gdynianin wygrał przez balachę z Patrykiem Rogóżem i Adamem Golonkiewiczem, jedną w taki sam sposób przegrał z Łukaszem Rębeckim.

Kolejne nazwiska uczestników gali FEN 13 Summer Edition federacja Fight Exclusive Night poda już w najbliższych dniach. „Spektakularnymi, mistrzowskimi galami FEN 11 Warsaw Time w Warszawie i FEN 12 Feel The Force we Wrocławiu pod względem sportowym zawiesiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Kibice Fight Exclusive Night doskonale jednak wiedzą, że nasze poprzednie letnie gale, chociaż organizowane w środku wakacji, stały na równie wysokim poziomie – mówi prezes federacji Paweł Jóźwiak. – Tym razem też nie ma mowy o żadnej taryfie ulgowej – intensywnie pracujemy nad tym, aby fightcard FEN 13 Summer Edition gwarantował wielkie emocje i niezapomniane widowisko”.

Warto o tym przekonać się na żywo, oglądając galę z trybun Gdynia Arena. Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Paweł Najmowicz / FEN Federation

Z UFC do FEN: Piotr Hallmann nowym zawodnikiem Fight Exclusive Night

Piotr Hallmann, który jeszcze niedawno walczył w oktagonie UFC, został nowym zawodnikiem federacji Fight Exclusive Night. Reprezentant klubu Mighty Bulls Gdynia zadebiutuje w klatkoringu FEN już 13 sierpnia na wakacyjnej gali FEN 13 Summer Edition w Gdynia Arena.

29-letni Piotr „Płetwal” Hallmann, który karierę sportową łączy ze służbą wojskową (jest podporucznikiem Marynarki Wojennej RP), to jeden z najlepszych polskich zawodników MMA wagi lekkiej i kolejny po Marcinie Bandelu i Pawle Pawlaku fighter z przeszłością w UFC, który związał się z federacją Fight Exclusive Night. Gdynianin na angaż w amerykańskiej federacji zapracował sobie świetnymi występami na galach w Polsce i zagranicą – w Niemczech, Irlandii, Słowenii, Finlandii, a nawet Jordanii. Z trzynastu walk wygrał aż dwanaście, zaliczając m.in. imponującą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Większość tych pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść efektownymi nokautami lub poddaniami.

Dla amerykańskiej federacji Hallmann stoczył sześć walk. W dwóch z nich pewnie zwyciężał – w debiucie na gali UFC Fight Night 28 w Belo Horizonte pokonał przez kimurę faworyzowanego Brazyliczyka Francisco Trinaldo, a w trzecim swoim starciu w Manchesterze zmusił do poddania Amerykanina Yvesa Edwardsa. Dwa inne pojedynki w UFC Polak przegrał bardziej z urazami niż rywalami – w zaciętej konfrontacji z Amerykaninem Alem Iaquintą wytrwał do końca, mimo że przez długi czas walczył ze złamaną szczęką, a starcie z Magomedem Mustafajewem, w której prowadził na punkty, przerwała interwencja lekarza, który uznał, że rozcięcie łuku brwiowego „Płetwala” jest zbyt poważne, aby mógł on walczyć dalej.

Waleczny Polak za swoje występy w UFC został trzykrotnie wyróżniony przez władze federacji: za walkę wieczoru uznano jego starcie z Brazylijczykiem Gleisonem Tibau, za występ wieczoru – zwycięstwo nad Edwardsem, a za poddanie wieczoru – kimurę założoną Tribaldo.

Ostatnią walkę dla światowego giganta MMA Hallmann stoczył w listopadzie ubiegłego roku w Sao Paulo, przegrywając w trzeciej rundzie przez nokaut z Alexem Oliveirą. Od czasu zwolnienia z UFC w styczniu walczył tylko raz – w kwietniu dopisał na swoim koncie kolejne zwycięstwo, pokonując Francuza Jasona Poneta. Obecnie bilans zawodowych walk „Płetwala” to 16 zwycięstw (7 nokautów, 7 poddań, 2 decyzje sędziowskie) i 5 porażek.

Walka na gali FEN 13 Summer Edition będzie dla Piotra Hallmanna wyjątkowa, ponieważ podopieczny trenera Grzegorza „Jakubka” Jakubowskiego, który do tej pory rywalizował w kategorii lekkiej (-70 kg), po raz pierwszy będzie walczył w kategorii piórkowej (-66 kg).

„Piotr Hallmann dotychczas walczył w kategorii lekkiej, regularnie potwierdzając, że jest jednym z czołowych zawodników MMA w Polsce. Jesteśmy przekonani, że także w niższej kategorii zaprezentuje pełnię swoich nieprzeciętnych umiejętności – mówi Paweł Jóźwiak, prezes federacji Fight Exclusive Night. – Naszym zdaniem, Płetwal został zwolniony z UFC przedwcześnie i mamy nadzieję, że walki w klatkoringu FEN będą dla niego trampoliną, która pozwoli mu wskoczyć z powrotem do oktagonu amerykańskiej organizacji. Na naszych galach będziemy konfrontować go z bardzo mocnymi rywalami, więc kibice mogą się spodziewać naprawdę elektryzujących pojedynków z jego udziałem”.

Przeciwnik Piotr Hellmanna w walce wieczoru FEN 13 Summer Edition oraz kolejni uczestnicy tej gali będą ogłaszani już w najbliższych dniach. W tej chwili wiadomo już, że oprócz „Płetwala” 13 sierpnia w Gdynia Arena wystąpią tacy fighterzy MMA, jak Michał Wlazło, Jacek Kreft i Bartosz Chyrek. Publiczność obejrzy tego wieczora również walki K-1 z udziałem m.in. Marcina Szredera i Arkadiusza Wrzoska.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Kryspin Kalski rywalem Arkadiusza Wrzoska na gali FEN 13 Summer Edition

Znamy pierwsze zestawienie gali FEN 13 Summer Edition! Arkadiusz Wrzosek, jeden z czołowych polskich kickbokserów młodego pokolenia, jako pierwszy poznał nazwisko zawodnika, z którym zmierzy się 13 sierpnia w Gdynia Arena – jego przeciwnikiem będzie były koszykarz i zdobywca Pucharu Polski w K-1 Kryspin Kalski.

Arkadiusz Wrzosek i Kryspin Kalski na gali FEN 13 Summer Edition stoczą walkę na zasadach K-1 w kategorii wagowej +93 kg.

27-letni Kryspin Kalski treningi kickbokserskie rozpoczynał w klubie Kobe Gym Gdynia, aby dwa lata temu przenieść się do nowo powstałego klubu Fight Gym Gdynia, gdzie obecnie doskonali swoje umiejętności pod okiem trenerów Dariusza Lipskiego i Rafała Kałużnego. Zanim jednak jego pasją stały się sporty walki, mierzący 192 cm wzrostu gdynianin przez wiele lat uprawiał koszykówkę. Jako rozgrywający grał głównie w barwach Prokomu Trefl Sopot i Asseco Prokomu Gdynia – do naszpikowanych gwiazdami, regularnie zdobywających tytuły mistrzów Polski pierwszych drużyn tych klubów Kalski nie zdołał się przebić, ale w ich rezerwach oraz w innych zespołach rozegrał w sumie 6 sezonów.

„Między sezonami trenowałem jednak sporty walki, z roku na rok coraz poważniej – wspomina gdynianin. – Gdy byłem na pierwszym roku studiów i kiedy okazało się, że rozwiązują mój zespół, stwierdziłem, że nie będę szukał nowego, tylko zostanę w Gdyni, skończę studia i skoncentruję się na kickboxingu”.

Kalski, który już wtedy miał za sobą pierwsze starty w mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie, z pewnością nie żałuje tej decyzji, bo dzięki niej jego kariera sportowa nabrała rozpędu. W 2012 roku wywalczył zawodowe mistrzostwo Polski w kickboxingu, rok później zdobył Puchar Polski w K-1. Odniesione sukcesy zaowocowały zaproszeniem do udziału w prestiżowych turniejach King of Kings World GP w Płocku, Gdańsku i Wilnie. W trzech walkach gdynianin odniósł jedno zwycięstwo – w debiucie w drugiej rundzie posłał na deski doświadczonego Niemca Andre Agbobly’ego, ale znakomicie zaprezentował się także w walce z legendarnym mistrzem wagi ciężkiej Pavlem Zhuravlevem, którą przyjął na trzy dni przed galą w zastępstwie za kontuzjowanego innego zawodnika. Ukraiński champion zdołał pokonać Polaka dopiero dzięki decyzji sędziowskiej.

13 sierpnia na gali FEN 13 Summer Edition w Gdynia Arena Kryspina Kalskiego czeka starcie ze znacznie młodszym, ale już utytułowanym przeciwnikiem – Arkadiuszem Wrzoskiem. 24-letni zawodnik Legii Fight Club Warszawa, mimo młodego wieku, zdążył już zostać mistrzem Europy i mistrzem Polski w muay thai oraz mistrzem kraju w wushu. W 2015 roku był również pretendentem do pasa zawodowego mistrza Europy WKU. Jako zawodowiec stoczył dotychczas pięć walk, z których dwie wygrał. W klatkoringu Fight Exclusive Night debiutował pół roku temu na gali FEN 11 Warsaw Time – po zaciętej walce, do rozstrzygnięcia której potrzebna była dogrywka, uległ na punkty doświadczonemu weteranowi Niko Falinowi z Niemiec.

„Arek Wrzosek to utalentowany zawodnik, z walki na walkę jest coraz lepszy. Ma bardzo dobre warunki fizyczne: jest wysoki, ma długie ręce i nogi, wysoko skacze i świetnie atakuje kolanami. Z doświadczenia wiem, że z takimi przeciwnikami trzeba być przygotowanym na wszystko. Czas gra na jego korzyść, bo zawodnicy o takiej budowie ciała późno nabierają masy mięśniowej, później się w pełni rozwijają, więc w przyszłości Arek może odnosić wspaniałe sukcesy” – komplementuje rywala Kryspin Kalski, nie kryjąc jednak, że na gali FEN 13 Summer Edition zamierza do swojego obecnego rekordu 7 wygranych i 5 przegranych walk dopisać kolejne zwycięstwo.

Wiadomo już, że oprócz Kryspina Kalskiego i Arkadiusza Wrzoska na gali FEN 13 Summer Edition w walce na zasadach K-1 publiczność zobaczy również Marcina Szredera. Federacja ujawniła także, że w formule MMA 13 sierpnia w Gdynia Arena walczyć będą m.in. Piotr Hallmann, Michał Wlazło, Jacek Kreft i Bartosz Chyrek. Nazwiska kolejnych uczestników gali ogłoszone zostaną w najbliższych dniach.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4499 Napisanych postów 35780 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263040


Piotr Hallmann tylko dwa dni czekał na nazwisko swego rywala w walce wieczoru gali FEN 13 Summer Edition! 13 sierpnia w klatkoringu Fight Exclusive Night w hali Gdynia Arena będzie na niego czekał Kamil Łebkowski. Zakontraktowany w kategorii piórkowej pojedynek tych dwóch znakomitych fighterów to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego MMA w tym roku.

Dla 28-letniego Kamila Łebkowskiego (14-4, 8 KO, 2 SUB) walka na wakacyjnej gali FEN 13 Summer Edition w Gdyni będzie pierwszym występem po spektakularnym zwycięstwie na gali World Series of Fighting Global Championship 2 w Tokio. Japońska publiczność szybko przekonała się, dlaczego reprezentant klubu Dziki Wschód Biała Podlaska nosi przydomek „Bomba”, bowiem Łebkowski już w pierwszej rundzie potężnym podbródkowym posłał na deski doświadczonego Japończyka Yoshihiro Koyamę. Było to dziewiąte zwycięstwo podopiecznego trenera Łukasza Grochowskiego z rzędu, a zarazem najważniejsze w jego dotychczasowej karierze zawodowej, bo odniesione na arenie jednej z głównych organizacji MMA na świecie. Łebkowski stał się jednocześnie pierwszym Polakiem, który walczył, a do tego wygrał walkę na zawodach WSOF.

Zobacz walkę Łebkowskiego na gali WSOF GC2:





Przeciwnik „Bomby” na gali FEN 13 Summer Edition będzie jeszcze groźniejszy, bowiem 29-letni Piotr Hallmann (16-5, 7 KO, 7 SUB) to zawodnik z sześcioma walkami w UFC na koncie i dużym doświadczeniem międzynarodowym – poza oktagonem amerykańskiej federacji „Płetwal” występował także na galach w Niemczech, Irlandii, Słowenii, Finlandii i Jordanii. W 21 zawodowych starciach wygrywał aż 16 razy, najczęściej przez nokaut lub poddanie. Gdynianin dotychczas bił się w kategorii lekkiej, ale na sierpniowej gali w Gdyni po raz pierwszy zawalczy w kategorii piórkowej.

„Nawet trzech sekund nie zajęło mi podjęcie decyzji, kiedy dowiedziałem się, z kim mam walczyć – mówi Kamil Łebkowski o propozycji walki na gali FEN 13 z Piotrem Hallmannem. – Zgodziłem się bez wahania, bo Piotrek jest mocnym zawodnikiem, a tylko z takimi chcę się mierzyć. Walczy w stylu, który mi bardzo odpowiada, i myślę, że damy naprawdę emocjonującą walkę”.

Kamil Łebkowski, który nie ukrywa, że jego celem jest angaż w UFC, wierzy, że kontrakt z federacją FEN przybliży go do realizacji tego marzenia. Wojownik z Żuromina, gdzie prowadzi własny klub MMA i pracuje jako trener personalny, jest przekonany, że 13 sierpnia w Gdynia Arena to właśnie jego rękę sędzia podniesie po walce do góry na znak zwycięstwa.

„Wielokrotnie wstawałem w nocy, żeby oglądać walki Piotrka w UFC i zawsze gorąco mu kibicowałem. Teraz jednak nie ma już miejsca na podziwianie, teraz przyszedł czas na porządne lanie. Nie tylko czuję, że wygram tę walkę, ale wręcz jestem pewien, że tak się stanie” – zapewnia „Bomba”.

„Łebkowski według wszelkich rankingów jest nr 2 w Polsce w kategorii piórkowej, Hallmann to nr 3 w wadze lekkiej, ale schodzi teraz do kategorii piórkowej. To starcie będzie absolutnym hitem tego roku w polskim MMA i z pewnością zelektryzuje publiczność – komentuje Paweł Jóźwiak, prezes federacji FEN. – Nie lada sztuką było zakontraktowanie obu tych zawodników, ale jeszcze większym wyczynem było nakłonienie ich do bezpośredniej konfrontacji już w debiucie dla naszej organizacji. Udało się i jestem pewien, że kibiców czeka na gali FEN 13 absolutnie bombowy pojedynek”.

W pozostałych walkach gali FEN 13 Summer Edition kibice zobaczą w akcji wielu innych świetnych zawodników. 13 sierpnia w Gdynia Arena na zasadach MMA walczyć będą m.in. Michał Wlazło, Jacek Kreft i Bartosz Chyrek, a w formule K-1 – m.in. Marcin Szreder oraz Arkadiusz Wrzosek z Kryspinem Kalskim.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

FEN

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

fot. Paweł Najmowicz

Aleksander Georgas w karcie wstępnej gali FEN 13 Summer Edition

Aleksander Georgas to kolejny zawodnik z Trójmiasta, który tego lata związał się kontraktem z federacją FEN. Młody fighter wagi piórkowej z gdyńskiego klubu Might Bulls zadebiutuje w klatkoringu Fight Exclusive Night już 13 sierpnia na gali FEN 13 Summer Edition w Gdynia Arena.

Aleksander Georgas (26 lat, 175 cm), mimo młodego wieku, jest już doświadczonym zawodnikiem MMA. Karierę zawodową rozpoczął w 2011 roku od efektownej serii pięciu wygranych walk z rzędu, którą zwrócił na siebie uwagę kibiców i dziennikarzy. Co prawda, podopieczny słynnego trenera Grzegorza „Jakubka” Jakubowskiego kolejne cztery pojedynki przegrał, ale warto podkreślić, że we wszystkich tych starciach miał mocnych rywali – wśród nich był m.in. obecny mistrz Fight Exclusive Night wagi lekkiej Roman Szymański – i w aż trzech z nich zwycięzcę musieli wskazać sędziowie.

„Młody byłem i zawzięty, tak bardzo mi zależało, żeby walczyć, że aż chyba za bardzo. Chciałem dobrze, ale przedobrzyłem – tak tę złą passę sopocki fighter skomentował w jednym z wywiadów. – Wnioski zostały wyciągnięte, zmieniłem trochę swoje podejście, nie myślę już o tym, że muszę za wszelką cenę walczyć i wygrywać, tylko robię to bardziej dla siebie. Jak widać przyniosło to efekty, bo znów zacząłem zwyciężać. Wracam do gry!”

Na zwycięską ścieżkę Georgas powrócił wiosną 2015 roku – w dwóch ubiegłorocznych walkach dopisał do swojego rekordu kolejne dwie wygrane. Obecnie jego bilans to 7 zwycięstw i 4 porażki.

„Aleksander Georgas to młody, perspektywiczny fighter. Jeśli nadal będzie się rozwijał tak szybko, jak do tej pory, to wkrótce może stanowić o sile polskiej kategorii piórkowej – mówi o zawodniku Might Bulls Gdynia prezes FEN Paweł Jóźwiak. – O skali jego talentu kibice będą mogli się przekonać już za miesiąc na gali FEN 13 Summer Edition, bo szykujemy dla niego mocnego przeciwnika. Jego nazwisko podamy niedługo, ale już teraz mogę zapewnić, że Aleks będzie musiał się mocno napracować, aby go pokonać”.

Wcześniej federacja FEN ogłosiła nazwiska pięciu innych zawodników związanych z Trójmiastem, których kibice w hali Gdynia Arena zobaczą w akcji na gali FEN 13 Summer Edition – są to walczący w formule MMA Piotr Hallmann z Mighty Bulls Gdynia, Jacek Kreft i Bartosz Chyrek z klubu Mad Dog Gdynia oraz Michał Wlazło, reprezentujący Forfit Gdańsk, a także zawodnik K-1 Kryspin Kalski z Fight Gym Gdynia. Tego wieczora w klatkoringu w Gdynia Arena walki na zasadach K-1 stoczą również m.in. stołeczni kickbokserzy Marcin Szreder i Arkadiusz Wrzosek.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4499 Napisanych postów 35780 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263040


Chyrek vs Szydłowski w karcie walk FEN 13 Summer Edition


Dwóch weteranów sportów walki z Trójmiasta zadebiutuje na gali FEN 13 Summer Edition w klatkoringu Fight Exclusive Night. 13 sierpnia w Gdynia Arena w walce na zasadach MMA w kategorii -77 kg Bartosz Chyrek spotka się z Ireneuszem Szydłowskim.

Ireneusz Szydłowski (42 lata, 181 cm, bilans 5-1) będzie jednym z najstarszych uczestników gali FEN 13 Summer Edition i jednym z najstarszych debiutantów w federacji Fight Exclusive Night. Reprezentant klubu Baltic Fighters MMA Gdańsk późno, bo dopiero po trzydziestce rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki. Początkowo uprawiał sporty stójkowe, głównie boks i K-1. Po kilku latach dodał do swoich treningów brazylijskie jiu jitsu, a obecnie koncentruje się na mieszanych sztukach walki, szlifując swoje umiejętności pod okiem trenerów Marcina Pionke i Rafała Kałużnego.

Karierę zawodową rozpoczął jesienią 2012 roku, odnosząc na początku cztery zwycięstwa z rzędu. Dobrą passę przerwała porażka na gali Valeriia Duet Fight Night: England vs Poland we wrześniu ubiegłego roku – w Londynie po walce na pełnym dystansie Szydłowski niejednogłośną decyzją sędziów przegrał z Shaunem Lomasem. Dwa miesiące później stoczył swój ostatni do tej pory pojedynek, wygrywając jednogłośnie na punkty z Łukaszem Kępą w walce wieczoru gali Duet Fight Night – Kaszuby Cup 2015.

Bartosz „Hulk” Chyrek (33 lata, 175 cm, bilans 5-2), również w Polsce jeszcze nie przegrał. Co ciekawe, wszystkie pięć swoich zwycięstw zawodnik klubu Mad Dogs Gdynia odniósł przez poddanie przeciwników już w pierwszej rundzie. Rekordowo krótko trwała jego ostatnia walka – na gali MMA Fight Night IV na wyspie Wolin już po kilkunastu sekundach duszeniem gilotynowym pokonał Litwina Ricardasa Vaicysa.

„Hulk” walczy również dla federacji M-1 Global, ale dwóch pierwszych występów na galach rosyjskiego potentata nie może uznać za udane – w ciężkich pojedynkach z doświadczonym Magomedem Mutaevem i perspektywicznym Shavkatem Rakhmonovem zwycięstwo przypadło jego rywalom. Na gali FEN 13 Summer Edition niesiony dopingiem własnej publiczności Chyrek z pewnością jednak postara się dopisać do swego rekordu kolejną wygraną. Kto wie, być może nawet przez poddanie w pierwszej rundzie.

W pozostałych walkach gali FEN 13 Summer Edition kibice zobaczą w akcji wielu innych świetnych zawodników. 13 sierpnia w Gdynia Arena na zasadach MMA walczyć będą Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Marian Ziółkowski z Jackiem Kreftem, Michał Wlazło oraz Aleksander Georgas, a w formule K-1 – m.in. Marcin Szreder oraz Arkadiusz Wrzosek z Kryspinem Kalskim.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

FEN

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4499 Napisanych postów 35780 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263040


Gniadek vs. Ewald w rozpisce gali FEN 13 Summer Edition!

Kolejne elektryzujące starcie dwóch młodych, utalentowanych fighterów MMA dopisała federacja Fight Exclusive Night do karty wstępnej gali FEN 13 Summer Edition. 13 sierpnia w Gdynia Arena w klatkoringu FEN walczyć będą Kamil Gniadek z Berserkers Team Szczecin i Klemens Ewald z MMA Team Trójmiasto.

Kamil „Undertaker” Gniadek (22 lata, 178 cm, 9-4-1, 1 NC) to bardzo młody, agresywnie walczący zawodnik, któremu dorobku w zawodowym ringu mogłoby pozazdrościć wielu znacznie starszych fighterów. Początkowo trenował grappling i ju-jitsu (zdobył m.in. srebrny medal Mistrzostw Europy Ju-Jitsu No-Gi 2012 w Londynie), ale szybko postawił na MMA – pierwszą profesjonalną walkę stoczył już jako 17-latek w grudniu 2011 roku. Po pięciu pewnych zwycięstwach z rzędu z niżej notowanymi przeciwnikami „Undertaker” stanął do boju z obecnymi zawodnikami UFC: Artem Lobovem na gali IFP 1 w Szkocji oraz Łukaszem Sajewskim w walce wieczoru turnieju Gladiator Arena 5. Oba starcia przegrał, ale jego rywale potrzebowali pełnych trzech rund i decyzji sędziowskich do pokonania podopiecznego trenera Piotra Bagińskiego.

W kolejnych walkach Gniadek do swojego rekordu dopisał m.in. zwycięstwa z Piotrem „Niedzielą” Niedzielskim i Alanem Langerem oraz remis z Mateuszem Zawadzkim. W ostatnim występie w kwietniu tego roku na gali IFO Europe: East Meets West w Niemczech balachą w trzeciej rundzie zmusił do poddania reprezentanta gospodarzy Alexandra Vogta.

Dla Gniadka starcie z Vogtem było pierwszym po przejściu do kategorii półśredniej – wcześniej walczył w kategorii 70 kg. Z kolei jego najbliższy rywal Klemens Ewald (28 lat, 188 cm, 4-1-0) debiut w tej wadze zaliczy właśnie na gali FEN 13 Summer Edition – dotychczas bił się w limicie 84 kg.

Zawodnik klubu MMA Team Trójmiasto, którego jest współzałożycielem i jednym z trenerów, wywodzi się z karate (czarny pas I Dan) i w nim odnosił dotychczas największe sukcesy. Jest mistrzem świata w karate FSKA, wielokrotnym zdobywcą medali mistrzostw Polski i mistrzostw Europy Centralnej, należy także do kadry narodowej w karate WKF.

W mieszanych sztukach walki Ewald doświadczenie ma mniejsze, ale pewne sukcesy już zapisał na swoim koncie. Jako amator wygrał wszystkie 15 stoczonych walk, w 2015 roku zdobył międzynarodowe mistrzostwo Polski, a wcześniej dwukrotnie tytuł mistrza Polski i raz Puchar KSW. W pięciu walkach zawodowych odniósł cztery zwycięstwa, w tym trzy przed czasem. Jego trenerami MMA są Marcin Pionke i Łukasz Sajewski, ale w przygotowaniach wspiera go też znany trener boksu Maciej Brzostek, a wcześniej także legendarny zapaśnik Andrzej Wroński.

„Przygotowuję się ostro, mam bardzo dobrych sparingpartnerów, wyjeżdżam też jeszcze do klubu Rumble Sports w Danii, gdzie będę trenował z zawodnikami z UFC – zdradza Klemens Ewald. – Zapowiada się ciężka walka, bo Kamil to bardziej doświadczony zawodnik ode mnie, ale walczył wcześniej w niższej kategorii, a ja w wyższej i to może mieć pewne znaczenie”.

Na gali FEN 13 Summer Edition kibice obejrzą 13 emocjonujących walk z udziałem plejady znakomitych zawodników MMA i K-1. 13 sierpnia w Gdynia Arena na zasadach MMA walczyć będą m.in. Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Marian Ziółkowski z Jackiem Kreftem, Bartosz Chyrek z Irkiem Szydłowskim, a także Michał Wlazło i Aleksander Georgas. W walkach w formule K-1 publiczność zobaczy m.in. Marcina Szredera oraz Arkadiusza Wrzoska w starciu z Kryspinem Kalskim.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

FEN

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Róża Gumienna vs. Kamila Bałanda w walce K-1 na FEN 13 Summer Edition

Walka dwóch zawodniczek kickboxingu klasy światowej: Róży Gumiennej z klubu Puncher Wrocław i Kamili Bałandy ze Szkoły Sportów Walki Champion w Gdańsku, będzie ozdobą wakacyjnej gali FEN 13 Summer Edition. Starcie tych utytułowanych wojowniczek zakontraktowane zostało w kategorii do 65 kg.

Uczestniczki jedynej kobiecej walki na gali FEN 13 Summer Edition to bardzo doświadczone i świetnie wyszkolone zawodniczki, dlatego 13 sierpnia w Gdynia Arena kibice mogą spodziewać się wyjątkowo zaciętego, emocjonującego pojedynku na bardzo wysokim poziomie.

Kamila Bałanda (31 lat, 175 cm, 10-1) ma na swoim koncie liczne tytuły mistrzyni Polski w kickboxingu (light-contact, full-contact i low-kick), K-1, muay-thai i boksie, ale o wiele cenniejsze są jej osiągnięcia międzynarodowe. Największe sukcesy odnosiła dotąd w formule low-kick, zdobywając pasy mistrzyni świata WAKO w 2007 roku w Belgradzie i mistrzyni Europy w 2010 roku w Baku. W 2008 roku została również mistrzynią świata w muay-thai.

Pierwszy pojedynek zawodowy podopieczna trenera Bogdana Bliźniaka stoczyła w 2009 roku. Na galach Victory And Glory wywalczyła najpierw tytuł Zawodowej Mistrzyni Polski (PZKB) w kickboxingu low-kick, a następnie Zawodowej Mistrzyni Europy K-1 federacji UPKA. W 2014 roku zdobyła także pas federacji BMAF, a w tym roku została pierwszą posiadaczką pasa Champion’s Fight Night.

Kamila Bałanda ma już na koncie 15 zawodowych walk K-1 i MMA, ale występ na gali FEN 13 Summer Edition będzie jej debiutem w klatkoringu Fight Exclusive Night. Debiutem trudnym, bo jej przeciwniczką będzie jedna z najlepszych obecnie zawodniczek kickboxingu na świecie.

„Chciałam walczyć z Różą Gumienną już na jednej z gal FEN we Wrocławiu, wtedy jednak walka nie doszła to skutku. Przegrałam z nią jako amatorka, więc będzie okazja do rewanżu. Dla mnie to ogromne wyzwanie, więc cieszę się, że zmierzymy się właśnie teraz w Gdyni – liczę na mocny doping moich znajomych, przyjaciół, rodziny. Taka walka u siebie w domu to wyjątkowa motywacja” – mówi Kamila Bałanda.

Róża Gumienna (26 lat, 175 cm, 6-0) swój tytuł mistrzyni świata WAKO w formule low-kick zdobyła w 2013 roku w brazylijskim Sao Paulo. W tym samym roku wrocławianka, którą trenuje Janusz Jankowski, wywalczyła również Puchar Świata w kickboxingu low-kick, a rok później Puchar Świata w K-1 oraz brązowy medal mistrzostw Europy K-1. Z kolei miesiąc temu do listy swoich sukcesów amatorskich dopisała siódmy już tytuł mistrzyni Polski K-1.

Na zawodowej arenie reprezentantka klubu Puncher Wrocław stoczyła dotychczas 6 walk i wszystkie wygrała, zdobywając m.in. pas Zawodowej Mistrzyni Polski w K1 w 2013 roku. W organizacji Fight Exclusive Night walczyła dotąd dwa razy – debiutowała w marcu 2015 roku, pokonując na gali FEN 6 Showtime Lucię Cmarovą ze Słowacji, a w listopadzie na gali FEN 9 zwyciężyła w pojedynku z Katarzyną Posiadałą.

Wiadomo już, że oprócz Róży Gumiennej i Kamili Bałandy na gali FEN 13 Summer Edition w walkach na zasadach K-1 publiczność zobaczy również Kryspina Kalskiego, Arkadiusza Wrzoska i Marcina Szredera. Federacja ujawniła także, że w formule MMA 13 sierpnia w Gdynia Arena walczyć będą m.in. Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Michał Wlazło, Marian Ziółkowski z Jackiem Kreftem i Bartosz Chyrek z Irkiem Szydłowskim oraz Michał Wlazło i Aleksander Georgas. Nazwiska kolejnych uczestników gali ogłoszone zostaną w najbliższych dniach.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl orazKupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4499 Napisanych postów 35780 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263040


Kruzel kontra Rajewski na gali FEN 13 Summer Edition



Pierwszym pojedynkiem na zasadach K-1 podczas gali FEN 13 Summer Edition w Gdynia Arena będzie starcie dwóch młodych, perspektywicznych zawodników: Karola Kruzela i Jakuba Rajewskiego. Obaj fighterzy 13 sierpnia zadebiutują w klatkoringu Fight Exclusive Night.

Karol Kruzel (25 lat, 178 cm, 6-1) jest wychowankiem klubu Duet z Gdańska, w którym trenował podczas studiów, ale obecnie reprezentuje klub Agoga Gym ze swego rodzinnego Lęborka. Trenuje pod okiem znakomitego szkoleniowca Rafała Kałużnego. Jest m.in. brązowym medalistą Pucharu Europy w kickboxingu low kick, dwukrotnym wicemistrzem Polski w kickboxingu light contact i dwukrotnym medalistą Pucharu Świata. Jako zawodowiec debiutował trzy i pół roku temu na gali Duet 4Fight Night w Bytowie, wygrywając na punkty z miejscowym zawodnikiem Markiem Janikowskim. W kolejnych starciach do swego rekordu dołożył 5 zwycięstw i 1 porażkę, występując głównie na lokalnych galach K-1 na Pomorzu i Kujawach. W ostatniej walce, w październiku ubiegłego roku, na gali WBT 2 w Gdańsku po dobrej walce pokonał na punkty Mateusza Wojnę.

Młodszy o rok od swojego rywala Jakub Rajewski (24 lata, 184 cm, 2-2) specjalizuje się w muay thai i w tej właśnie dyscyplinie odnosił dotąd największe sukcesy. Zawodnik, który nosi przydomek „Bydlak”, trenuje w klubie Muaythai Legion Bydgoszcz. Jako amator stoczył 45 walk, wygrywając 30 pojedynków, w tym 11 razy przez nokaut. Wielokrotnie zdobywał Puchar Polski Muay Thai, ma na swoim koncie również złote i srebrne medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski Muay Thai oraz starty w Pucharze Świata i Pucharze Europy. Walczył również w turnieju o pas WMC Muaythai Against Drugs, przegrywając dopiero w finale. Na zawodowych arenach występował czterokrotnie, odnosząc 2 zwycięstwa i doznając 2 porażek. Jego walka z Kruzelem na gali FEN 13 Summer Edition będzie nie tylko jego debiutem w federacji Fight Exclusive Night, ale również pierwszą walką w karierze, jaką stoczy na zasadach K-1.

Oprócz pojedynku Karola Kruzela z Jakubem Rajewskim na gali FEN 13 Summer Edition w walkach w formule K-1 publiczność zobaczy również Różę Gumienną i Kamilę Bałandę, Kryspina Kalskiego i Arkadiusza Wrzoska, Jarosława Daschke i Marcina Stopkę oraz Marcina Szredera. Z kolei na zasadach MMA 13 sierpnia w Gdynia Arena walczyć będą m.in. Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Marian Ziółkowski z Jackiem Kreftem i Bartosz Chyrek z Irkiem Szydłowskim oraz Michał Wlazło i Aleksander Georgas. Nazwiska kolejnych uczestników gali ogłoszone zostaną w najbliższych dniach.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

FEN

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Jarosław Daschke vs. Marcin Stopka na gali FEN 13 Summer Edition

Dorobek medalowy i bilans stoczonych walk dają Jarosławowi Daschke miejsce w ścisłej czołówce polskich kickbokserów. Marcin Stopka sukcesy i rekord ma na razie skromniejsze, ale młody fighter wie, jak wygrywać z wielkimi mistrzami. 13 sierpnia obaj skrzyżują rękawice na gali FEN 13 Summer Edition w Gdynia Arena.

Jarosław Daschke (26 lat, 173 cm, 9-1) jest klubowym kolegą Kamili Bałandy w Szkole Sztuk Walki Champion w Gdańsku i podobnie jak ona trenuje pod okiem Bogdana Bliźniaka. Jako amator stoczył aż 153 walki, zwyciężając w 119 z nich. Ma na koncie m.in. 3 srebrne medale Pucharu Świata, 10 tytułów mistrza Polski w kickboxingu, K-1, low-kick i muay-thai oraz 4 Puchary Polski w kickboxingu i K-1, wielokrotnie też reprezentował Polskę na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. Na zawodowych arenach gdańszczanin stoczył 10 walk, odnosząc 9 zwycięstw, w tym dwa niezwykle cenne nad mistrzem świata Artemem Voskoboynikovem z Białorusi. Zdobył także tytuł Zawodowego Mistrza Krajów Nadbałtyckich Federacji BMAF K-1.

Przed publicznością Fight Exclusive Night Jarosław Daschke wystąpił latem 2014 roku na gali FEN 4 Summer Edition w Sopocie, kiedy to starł się z Łukaszem Gawlikiem. Od początku walki to właśnie zawodnik Szkoły Sztuk Walki Champion nadawał ton wydarzeniom w klatkoringu, był aktywniejszy i skuteczniej wykonywał techniki kopane, ostatecznie wygrywając ten pojedynek jednogłośną decyzją sędziów.

Marcin Stopka (23 lata, 170 cm, 1-1) jeszcze dla FEN nie walczył, ale miał już okazję bić się z bardzo mocnymi, utytułowanymi przeciwnikami. Co ważniejsze, potrafi z nimi wygrywać – zaledwie miesiąc temu w swoim ostatnim pojedynku sprawił niemałą sensację, pokonując na międzynarodowej gali FBF w Krynicy zawodowego mistrza świata Sandora Gronai z Węgier.

Stopka pochodzi z niewielkiej górskiej wsi Jaworki koło Szczawnicy, ale trenuje w klubie Fight House Nowy Sącz. Swoją formę i umiejętności szlifuje u znakomitego zawodnika i trenera Rafała Dudka, który swoim podopiecznym przekazuje wiedzę zdobytą m.in. w słynnym holenderskim klubie Mike’s Gym. Jaworczanin zaliczany jest do największych talentów swojego pokolenia, czego potwierdzeniem są m.in. dwa złote medale zdobyte w ubiegłym roku na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w formułach full contact i K-1 oraz brązowy medal wywalczony na Pucharze Polski K-1 w 2014 roku. Jego rekord amatorski to 8 zwycięstw i 6 porażek. Jako zawodowiec walczył dwukrotnie, raz wygrywając i raz przegrywając.

Oprócz Jarosława Daschke i Marcina Stopki na gali FEN 13 Summer Edition w walkach na zasadach K-1 publiczność zobaczy również Różę Gumienną i Kamilę Bałandę, Kryspina Kalskiego i Arkadiusza Wrzoska oraz Marcina Szredera. Federacja ujawniła także, że w formule MMA 13 sierpnia w Gdynia Arena walczyć będą m.in. Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Marian Ziółkowski z Jackiem Kreftem i Bartosz Chyrek z Irkiem Szydłowskim oraz Michał Wlazło i Aleksander Georgas. Nazwiska kolejnych uczestników gali ogłoszone zostaną w najbliższych dniach.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl orazKupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Artur Bizewski rywalem Marcina Szredera na gali FEN 13 Summer Edition

Marcin Szreder wreszcie poznał nazwisko swojego przeciwnika na gali FEN 13 Summer Edition. 13 sierpnia w Gdynia Arena zawodnika Palestry Warszawa czeka ciężka walka, bo w klatkoringu Fight Exclusive Night spotka się ze zdobywcą Pucharu Świata i medalistą mistrzostw Europy Arturem Bizewskim z Agoga Gym Lębork.

Artur „Bizon” Bizewski (27 lat, 191 cm, 4-0) reprezentuje obecnie klub Agoga Gym Lębork, ale jest wychowankiem Kartuskiego Klubu Kickboxingu „Rebelia”. Jego trenerem jest były selekcjoner kadry narodowej Rafał Kałużny. „Bizon” treningi kickbokserskie rozpoczął późno, bo dopiero w 2012 roku. Wcześniej uprawiał wyciskanie sztangi leżąc, jednak jego nieźle zapowiadającą się karierę w tej dyscyplinie przerwało zerwanie mięśnia piersiowego. W nowym sporcie szybko zaczął odnosić duże sukcesy: w kickboxingu kick-light trzykrotnie został mistrzem Polski, dwa razy sięgnął po Puchar Świata i raz wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy, a w kickboxingu low-kick zdobył Puchar Polski.

W zawodowym ringu Bizewski walczył cztery razy, za każdym razem zwyciężając. W swoim ostatnim występie na gali WBT 2 w październiku 2015 roku w Gdańsku decyzją sędziów pokonał Mariusza Paryża. Warto wspomnieć, że podczas pierwszej edycji tych zawodów, w czerwcu ubiegłego roku, również na punkty wygrał z innym uczestnikiem gali FEN 13 Summer Edition, utytułowanym Arkadiuszem Wrzoskiem.

Marcin Szreder (39 lat, 186 cm, 4-0), który w federacji Fight Exclusive Night debiutował na marcowej gali FEN 11 Warsaw Time, to weteran polskiego kickboxingu. Zawodnik klubu Palestra Warszawa ma 39 lat, ale nadal trenuje z pasją, energią i entuzjazmem godnymi początkującego adepta sztuk walki. Takiemu właśnie podejściu do sportu podopieczny Łukasza Roli zawdzięcza swoje sukcesy – ma na koncie m.in. Puchar Europy WAKO w K-1, Puchar Europy WAKO w kickboxing low-kick oraz złoty medal Polish Open. Jest także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Jako amator wygrał ponad 20 walk, a jego bilans zawodowy to 4 zwycięstwa bez porażki. W ostatnim swoim występie, podczas wspomnianej wcześniej gali FEN 11 na stołecznym Torwarze, bez problemu rozprawił się z młodszym o 9 lat Aytakiem Yahsim, dominując nad Turkiem z niemieckim paszportem w każdej rundzie.

Na gali FEN 13 Summer Edition w walkach w formule K-1 kibice zobaczą również pojedynki Róży Gumiennej z Kamilą Bałandą, Kryspina Kalskiego z Arkadiuszem Wrzoskiem, Jarosława Daschke z Marcinem Stopką i Karola Kruzela z Jakubem Rajewskim. Z kolei na zasadach MMA 13 sierpnia w Gdynia Arena walczyć będą m.in. Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Marian Ziółkowski z Jackiem Kreftem, Bartosz Chyrek z Ireneuszem Szydłowskim oraz Michał Wlazło i Aleksander Georgas. Nazwiska kolejnych uczestników gali ogłoszone zostaną w najbliższych dniach.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie są style,strategie walki w MMA?

Następny temat

UFC 200 - wyniki i dyskusja

WHEY premium