SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW z ciężarami na siłowni + Kalistenika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Witam,

Chcę połączyć ćwiczenia kalisteniczne z treningiem z ciężarami na siłowni. W necie znalazłem tylko połączenie w przypadku splita i kalisteniki. Jesli chodzi o silke to ćwiczę zgodnie z artykułem napisanym przez ronie20 "pierwszy rok treningów" http://m.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html a jesli chodzi o kalistenike, to cwicze zgodnie z ksiazka "trening silowy bez sprzetu" oliviera lafay'a.
W artykule jestem na etapie II i zaraz wejde na III + kilka dodatkowych ćwiczeń. Czy ćwiczenia kalisteniczne powinny być wykonywane po dniu na siłowni, przed, czy powinienem mieć 1 dzień przerwy między tymi zestawami? Poniżej moje propozycje:
1) pon silka
Wt kalistenika
Sr bieganie
Czw silka
Pt kalistenika
Sb bieganie
ND przerwa
2) podobnie jak w 1) ale najpierw kalistenika, a nastepnego dnia silka
3) silka, biegi, kalistenika, biegi, silka, przerwa i tak caly czas, czyli w jednym tyg bylaby silka 2x i kali 1x, a drugiefo tygodnia inaczej.

Jesli o mnoe chodzo to najbardziej pasuje mi opcja 1)

Waze 80kg i moim celem jest raczej utrzymanie wagi, ew doslownie kilka kilo w gore do maks 85 kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
W Twoim artykule opisane są ćwiczenia z ciężarami, a mi głownie zależy na ćwiczeniach kalistenicznych, a ciężary dać jako dodatek. Planuję robić ok 4 ćwiczeń kalistenicznych z 30 sekudnowymi przerwami między seriami i ok 2-3 min przerwy między ćwiczeniami. Ilość powtórzeń będę robić prawie do maksa. Po cwiczeniach kalistenicznych dorzuce parę ćwiczeń z ciężarami odpowiednich dla danego dnia. Myślę, że tak będzie spoko

Jeśli chodzi o miskę, to nie liczę kalorii. Po prostu staram się jeść przyzwoicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wiesz możesz zrobić pierwszą werję choć tego wysiłku sporo w jakim celu jeszcze jest włożone bieganie ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Trening 4 razy w tygodniu jest dla mnie okej, czuję się dobrze. Bieganie dorzuciłem w celu zredukowania tkanki tluszczowej i poprawienia kondycji. Mogę biegać raz w tygodniu, i wtedy będą dwa dni przerwy, albo zamienić jeden bieg na jakąś tabatę, chyba że ma ktoś ciekawsze propozycje w sprawie aerobów w dni, kiedy nie ma siłki ani kali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ale kiedyś też musisz się regenerować więc to też trzeba wziąć pod uwagę.
To daj na początek raz w tygodniu bieganie i zobaczysz jak będzie wyglądać całość.
Od redukowania jest dieta bo aktywność fizyczną i tak masz wysoką

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Wydawało mi się, że bieganie nie jest na tyle obciążające. Co do diety, to nie mam wyliczonych makro, raczej po prostu staram się uważać na to, co jem. Żadnych supli nie mam w diecie. Postaram się poszukać parę przepisów na szejki domowej roboty czy jest jakaś aktywność fizyczna, która nadaje się na ćwiczenia w dzień wolnu, która nie obciąża organizmu w znaczny sposób? Na przykład basen lub coś innego. I pytanie w sprawie rozciągania mięśni. W książce oliviera są również ćwiczenia rozciągające. W jaki dni najlepiej wykonywać? Codziennie czy w wolne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wiesz jak robisz 20 minutowe przebieżki na zewnątrz to nie ma problemu nawet takie lekkie aeroby poprawiją regenerację ale jak biegasz godzinę czy więcej to zmienia postać rzeczy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
A bieganie 30 min, w trakcie ktorego bede maszerowal raz lub 2 po minucie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
To zostaw taki podział jak masz o testuj. 30 minut lekkiego marszobiegu nie jest jakoś mocno obciążające więc powinieneś dać radę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Super dzieki! A jesli chodzi o pytanie zwiazne z rozciaganiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
ondzik
Wydawało mi się, że bieganie nie jest na tyle obciążające. Co do diety, to nie mam wyliczonych makro, raczej po prostu staram się uważać na to, co jem. Żadnych supli nie mam w diecie. Postaram się poszukać parę przepisów na szejki domowej roboty czy jest jakaś aktywność fizyczna, która nadaje się na ćwiczenia w dzień wolnu, która nie obciąża organizmu w znaczny sposób? Na przykład basen lub coś innego. I pytanie w sprawie rozciągania mięśni. W książce oliviera są również ćwiczenia rozciągające. W jaki dni najlepiej wykonywać? Codziennie czy w wolne?


Rozciągaj się po treningu ale nie partie, które ćwiczysz danego dnia, bo pogłębisz mikrourazy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
A co w przypadku, kiedy kalistenika i silownia to jest trening FBW? Wtedy przecież każda partia dostaje "w kość". Skoro mam 4 d i treningowe w tygodniu, to może ogólne rozciąganiebędę wykonywać w pozostałe wolne trzy dni.


Zmieniony przez - ondzik w dniu 2017-06-14 07:32:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena planu FBW-masa

Następny temat

Plan treningowy - do oceny

WHEY premium