SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW w domu 39 lat

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie
Proszę wyraźcie swoje zdanie na temat mojego nowego planu FBW. Zaprzestałem chodzenia na siłownię i zacząłem trenowanie w domu w garażu. Trening ukierunkowany jako baza pod kalistenike. Ogólnie w tym wieku raczej nie osiągnę super budowy ciała i bardziej chodzi mi o ogólną sprawność fizyczną. Staram się trzymać dietę na poziomie aby nie redukować anie nie masować.
FBW 1
1. Przysiady ze sztangą na karku 5x14,12,12,10,10
2. Podciąganie nachwytem szeroko 4xmax
3. Pompki szeroki rozstaw rąk 3x20,18,15
4. Wyciskanie sztangi na łąwce ujemnej 2x max
5. Wyciskanie sztangi z przed głowy 4x12,10,9,9
6.Triceps na TRX 2x max
7. Biecps - uginanie przedramion ze sztangą 2x14,12

FBW 2
1. Martwy ciąg 5x14,12,10,10,8
2. Podciąganie chwytem neutralnym 4xmax
3. Wyciskanie sztangi na ławce dodatniej 4x12,10,10,8
4. Arnoldki 4x14,12,10,8
5. Odwodzenie przedramienia na triceps 2x14
6. Uginanie ze sztangielką opartą o kolano 2x 14

FBW 3
1. Przysiady ze sztangą trzymaną z przodu 5x14,10,10,8,8
2. Wiosłowanie sztangą w opadzie 4x12,10,10,8
3. Rozpiętki ze sztangielkami 4x12
4. Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami 4x10
5. Dipy 2x max
6. Naprzemienne uginanie ze sztangielkami 2x 12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130936
markam79
No właśnie tak jak napisaliście chce nowy bodziec dla mięśni. Może coś zmienić, tylko nie wiem co :)
Wyrzuć to co nie lubisz.
Nie ćwiczysz ileś tam miesięcy (lat) aby szukać nowych bodźców dla mięśni. Trening jest odpowiednim bodźcem oraz zwiększenie ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co myślicie o tym żeby ten program przerobić na HST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Cześć,
długi weekend mamy więc trochę cierpliwości . Myślę że padną tu jeszcze inne odpowiedzi, ale co ja myślę. Po kolei.
Po pierwsze, nie wiem co uważasz za super budowę, ale ogólnie nie zgadzam się, że jest za późno (sam zaczynałem w wieku 37 lat z poziomu mniej niż zero to wiem ). Wiadomo, nie ma co liczyć na jakieś spektakularne przyrosty masy w rok, ale przyzwoitą wysportowaną sylwetkę z niskim BF można osiągnąć w każdym wieku. Kwestia tylko doboru diety, treningu oraz wytrwałości.

Co do zaproponowanego treningu to uważam, że jest ogólnie dobry. Ja ja rozpisuję trening na kartce to i tak później wprowadzam jakieś korekty, ale z grubsza jest OK. Może tylko w pierwszy dzień pompki dałbym jako finisher po wyciskaniu 3x max. Po pierwszym tygodniu będziesz widział co Ci pasuje a co nie. Obciążenie dobierz odpowiednio, żeby zapasu było na 1 powtórzenie i powinno być OK. W każdym tygodniu staraj się progresować ciężarem w głównych ćwiczeniach.

Co to pytania o HST - to też byłoby dobre na początek bo się zaczyna z 15 powtórzeń. Ale poćwicz sobie to FBW, a HST możesz zrobić w następnym cyklu.

powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Popieram wypowiedź Kabo9. Wiek to tylko liczba jak się przyjęło w ogólnym mniemaniu. Nie ma się co skreślać na starcie Możesz mieć więcej wolnego testosteronu niż nie jeden 30-latek i zrobić na prawdę dobrą formę. Plan masz całkiem sensownych jak na początek. Mam tylko pytanie. Jeśli trening ma być bazą do kalisteniki to czy masz gdzieś ujęty trening brzucha/core?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
o właśnie, przeoczyłem że brzucha nie ma , dzięki Jezoo za uzupełnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorry o tym nie napisałem ale tak. Zamierzam robić co trening 4 serie np. Unoszenie nóg w zwisie, kółko, wznosy na ławce rzymskiej, naprzeminne wznosy po przekątnej do kolana. Co trening zamierzam trenować brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
markam79
Sorry o tym nie napisałem ale tak. Zamierzam robić co trening 4 serie np. Unoszenie nóg w zwisie, kółko, wznosy na ławce rzymskiej, naprzeminne wznosy po przekątnej do kolana. Co trening zamierzam trenować brzuch.

Brzuch 4 x w tygodniu to chyba za dużo jak na początek. Domsy nie dadzą Ci żyć na treningu a do tego efekt może być całkiem odwrotny do zamierzanego. Ja bym zrobił dwa razy w tygodniu. Jeśli trenujesz w pn,wt i czw,pt to trening brzucha dałbym we wtorki i piątki po treningu ale ja mam podejście czysto kulturystyczne więc mogę nie znać wszystkich aspektów treningów kalistenicznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie cztery tylko 3 bo po każdym treningu chciałem robić brzuch. Aje tak teraz myślę, że może rzeczywiście będę trenował go co drugi trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
markam79
Nie cztery tylko 3 bo po każdym treningu chciałem robić brzuch. Aje tak teraz myślę, że może rzeczywiście będę trenował go co drugi trening.

Pierwszy tydzień z reguły jest orientacyjny. Lepiej zacząć od mniejszej objętości niż przesadzić i coś mogłoby pójść nie po Twojej myśli. Wyczujesz jak organizm reaguje na dostarczane bodźce i wtedy będziesz wprowadzał modyfikacje wg swoich możliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130936
Prawie zawsze trenuję w domu.
Koledzy napisali prawie wszystko co ważne.
Trenuję brzuch codziennie i nie narzekam.

Podaj jakiś dane o sobie - w dziale jest ankieta, którą powinieneś wypełnić. Są zawodnicy, którzy po 40-ce są coraz lepsi np. Sebastian Szmyt.
Twój trening będzie trwał ok. 2h lub więcej.
Na HST bym nie wchodził. Szkoda czasu - kilka osób z działu próbowało i nic szczególnego nie osiągnęło. HST to przecież FBW do którego dorobiono teorię.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62129
HST jest odmianą FBW,to prawda,nie wiem jakie powinny być szczególne osiągnięcia,aby trening zaakceptować,ale kiedyś był na forum dział o tym treningu i ćwiczący chwalili ten sposób trenowania.Trzeba rygorystycznie przestrzegać zasad obowiązujących w HST i trening przyniesie satysfakcję.Pozdrawiam.


Zmieniony przez - rower1 w dniu 2018-05-06 21:20:56

rower1

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex -wg Panteon'a

Następny temat

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex -wg Viki

WHEY premium