SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW siła+masa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17757

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

28

Waga

65

Wzrost

175

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

8 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full

Dieta

Tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Kreatyna, Bcaa, ZMA, WItaminy

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Plan w sumie ok.

Na plecy jak zrobisz te 8-10 podciągnięc to dałbym 5 x 3 i doczepiał cos do pasa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ogólnie bym się nie czepiał ale przy takim planie podstawowym brakuje mi jakiegoś solidnego ćwiczenia barkowego zamiast t-raise dałbym jakieś wyciskanie sztangowe na barki. Wówczas byłoby lepiej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Barki narazie oszczędzam. Skupiam się bardziej na korekcji wady postawy i chce pociągnąć barki w tył. A jak się wam podoba progresja na zasadzie zwiększania ilości powt A później dopiero ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Myślę, że można spróbować. Powinno zadziałać.


A wade postawy korygujesz pod czyimś okiem czy na własną rękę?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Fizjo stwierdził protrakcje. Zalecił jakieś ćwiczenia na rotatory i zębaty przedni. Odczuwam jeszcze delikatny ból więc barki lekko. Sam tył narazie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ale dał Ci jakieś ćwiczenia na zębaty ukierunkowane czy po prostu zalecił? Zębaty będzie pracował we wszystkich wyciskaniach i ruchach nad głowę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
mam już kilka tych ćwiczeć i już nie wiem którę sa na co, w każdym badz razie jedno z nich to push up plus, tylko ze robię podpór na łokciach bo inaczej nie potrafilem wyizolować tego ruchu no i na kolanach żeby było lżej, gdzieś w jakiś filmiku było podane że zębaty powinno się ćwiczyć z małym ciężarem. To może jednak wrzucę chociaż wyciskanie hantli siedząc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No to dość fajne ćwiczneie na zębaty wszelakie takie ruchy wypchnięcia barków do przodu będą fajnie angażować zębaty przedni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Bobsoon
Fizjo stwierdził protrakcje. Zalecił jakieś ćwiczenia na rotatory i zębaty przedni. Odczuwam jeszcze delikatny ból więc barki lekko. Sam tył narazie.


No to w takim razie dzialaj. Na barki ogólnie unikalbym ciężkich wyciskan z za karku i podciagania sztangi wzdluz tułowia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
może ktoś pomóc z doborem ciężaru, przykładowo martwy ciąg w rampie udawało mi się robić w ostatniej serii 85 kg na 3-5 powt a teraz przerzuciłem sie na stały ciężar robię serie rozgrzewkowe 30x5, 40x5, 50x3 główna to 65x5x5 juz serie rozgrzewkowe znacznie czuje chociaż to mały ciężar a w rampie robiłem z dużo większym ciężarem. Serie główne z tymi 65 kg też cięzkie jak dla mnie, dodatkowo czuję sie mocno pobudzony po treningu, taki dziwny ból głowy jak przy zatokach, nie mogę spać, serce tak jakby mocniej biło, mam tak od dłuższego czasu, Nie wiem czy za duża intensywność, brak deloadów, jakis stres, Nie wiem jak sobie z tym poradzić

czy na podstawie badnia poziomu kortyzolu jestem w stanie stwierdzić czy mam jakieś problemy z przetrenowaniem, stresem. Może jakieś inne badania które mogą to wykluczyć


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2017-12-28 14:04:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból głowy po wyciskaniu nogami.

Następny temat

Plan FBW do oceny (ekto)

WHEY premium