SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW pod Sporty Walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
Szukam planu fbw. Nie skupiam się póki Ci na szybkości, dynamice. Mam nadmiar tłuszczu, trenuje mma i oprócz kolejnych treningów boksu itd. Chce również dołożyć siłownie. Czemu? Bo lubię chodzić na siłke, a nie chce wyglądać na koniec redukcji jak flak. Owszem, sporty walki rozwijają całe ciało, ale pomoc nie zaszkodzi.


Zmieniony przez - NaKliMaCie w dniu 2018-06-14 10:13:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Tak ćwiczyłem. 3-2 x boks + raz kompleks sztangowy + raz kompleks kettlowy. Na pewno są jakieś zmiany w sylwetce, ale ja na to nie zwracam uwagi. Robiąc uczciwie trzy treningi bokserskie w tygodniu nie d i w tym kompleksy pomagają. Len na przykład robienie ciężkich ćwiczeń z ciężkimi kettlami mi tak obciążają centralny układ nerwowy, że przy tych dodatkowych trzech treningach boksu się szybko przetrenowuję, tracę na szybkości itp. To są moim zdaniem kwestie indywidualne, owszem są pewne prawidła, ale jednak każdy jest inny i powinien dobrać trening pod siebie. Znam jedną osobę która robi podobny kompleks sztangowy i ćwiczy boks i też sobie chwali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
https://m.



Zamiast pompek z obciążeniem mógłbym dać wyciskanie leżąc tylko z Max 10 kg i dynamicznie.

Polecają też szrugsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
A na ch**a wyciskać na ławce dynamicznie 10 kg? Pompki to większe obciążenie plus przy poprawnym robieniu praca stabilizacyjna brzucha, pleców i pośladków.

A poza ty: https://www.sfd.pl/Siłownia_i_siła_fizyczna_w_sportach_walki-t407439.html


Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2018-06-14 11:09:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NaKliMaCie
FBW pod Sporty Walki
Jakie Sporty Walki?
Np. judoka i zapaśnik muszą mieć silne ręce i powinni wykonywać ćwiczenia typu pull - np. podciąganie na drążku i wiosło. Mięśnie które te ćwiczenia rozwijają znacznie mniej przydadżą się uderzanym. Trenującym MMA także się przydadzą.
NaKliMaCie
Mam nadmiar tłuszczu...
Panie - to dieta z ujemnym bilansem kalorycznym.
NaKliMaCie
...nie chce wyglądać na koniec redukcji jak flak.
To powinieneś dobrać ćwiczenia pod siebie. Np. masz małą klatkę - trenujesz klatkę. Masz nogi jak bocian - trenujesz nogi. Jesteś wąski - plecy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Bazuj na wielostawowych podstawowych ćwiczeniach i tyle. Ja robię jedną jednostkę siłową w tyg i u mnie wygląda to tak:
Podrzut 4x3
Fronty 4x5
WL 4x5
Podciąganie nadchwyt 4x10
Podciąganie podchwyt 3X10
Pompki poręcze 5x10 z obciążeniem
Oczywiście stosuje progresowanie liniowe ciężaru


Zmieniony przez - Niegocin w dniu 2018-06-14 12:48:20

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
Trenuje mma, zapasy, muay thai, boks i bjj. Łącze to wszystko bo trenuje pod mma i na planie pod mma również mi zależy. Wyciskanie leżąc z 10 kg widziałem u Izu Ugonoha w treningu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
Cynik, może dlatego, że mam 126,5 kg i jak myślisz ile ja pompek zrobie? I o jaki rozstaw dłoni ci chodzi, szeroki, wąski?


Btw

W treningu sw jak wyglada sprawa obciążenia? Tak samo jak w norm fbw, że bierzemy chyba 25% maksa i jedziemy wyżej czy jak? Od jakich obciazen zaczac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
126,5 w mięsie czy w tłuszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
126,5 w tłuszczu czy w mięśniu, te parę pompek w serii powinieneś dać radę zrobić. Chyba że masz jakieś kontuzje, tak samo przysiad, czy MC o ile nie masz już skatowanego kręgosłupa, braków w mobilności czy umiejętności. Jak nie dasz rady to skup się na tym żeby to naprawić, a nie za fbw się chwytasz, bo daleko nie zajedziesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
126, 5 w pompce to pi razu oko 60kg (10 w tą 10 w tamtą) w wyciskaniu. 90% początkujących to zabije :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
W większości tłuszczu

elduce, wiem, że przy tej wadze ma to mały sens i lepiej spalić do 90-100 poprzez cardio. Chyba tak zrobie.

a jak z tym obciążeniem? Od jakiego zaczynam? Tak, żebym wwiedział na przyszłość.



Zmieniony przez - NaKliMaCie w dniu 2018-06-15 18:17:24


Zmieniony przez - NaKliMaCie w dniu 2018-06-15 18:20:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w w wyborze gazu pieprzowego

Następny temat

Trenowanie o późnych godzinach

WHEY premium