SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW plan

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
Witam. Przez 6 miesięcy trenowałem SPLIT, ale teraz z racji redukcji przerzucam się na FBW. Czy taki plan będzie ok?
- Przysiady ze sztangą 3/12
- Podciąganie na drążku szeroko nachwytem 3/12
- Wyciskanie sztangi na ławeczce płasko 3/12
- Wznosy hantli (barki) 3/12
- Warkocz (tak to się nazywa na siłowni na którą chodzę,na wyciągu górnym przyczepiony sznur na dwie końcówki, ciągnięcie go w dół) 3/12
- Sztanga łamana (biceps) 3/12
- Nogi ugięte w górze, unoszenie tułowia 3/12
I drugi plan:
- Prostowanie podudzia siedząc na maszynie 3/12
- Wiosłowanie 3/12
- Wyciskanie sztangi na skosie 3/12
- Wznoszenie sztangi przed siebie 3/12
- Wyciskanie francuskie 3/12
- Wyciskanie hantli stojąc 3/12
- Unoszenie wyprostowanych nóg leżąc na płaskiej ławce 3/12

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
zmieniłbym prostowanie w 2 treningu na martwy na prostych nogach i dodał wykroki na początku drugiego treningu. Na barki daj w 1 treningu wyciskanie hantli/sztangi siedząc lub millitary press, a w drugim wymachy boczne hantlami. zastanowiłbym się też nad tym "warkoczem" czy nie zmienić na pompki na poręczach lub w podporze tyłem ale t już zostawiam dla ciebie

Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2014-03-19 22:32:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
Tak na prawde dream kazdy moze napisac coś innego bo cwiczen jest pełno , jak pasuja mu te to czemu miałby ich nie robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3294 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19444
rutkow, masz 100% rację, jednak ja też będę zawsze powtarzał, że w tym wieku i z takim stażem, lepiej jest wybierać ćwiczenia wielostawowe, aby rozwijały większą część mięśni i wpływały na inne aspekty. Zmiana wyprostów na wykroki, to wg mnie bardzo dobra zmiana na plus

Projekt Masa 2014, czyli KUREK nie zniknie!
http://www.sfd.pl/KUREK_nie_zniknie__masa_zimą_2013_[DT]-t994269.html

[ART] Dlaczego białko to nie magiczny proszek i czemu z kreatyną warto poczekać?
http://www.sfd.pl/[ART]_Dlaczego_białko_to_nie_magiczny_proszek_i_czemu_z_kreatyną_warto_poczekać_-t1004088.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
to są tylko sugestie po prostu zauważyłem parę niuansów, które jeszcze możnaby poprawić i zasugerowałem zmiany. Po to autor wrzucił ten post Ćwiczenia wielowarstwowe przy fbw i to jeszcze w młodym wieku są zawsze lepsze niż maszyny i wyciągi a dodatkowo martwy na prostych nogach zaangażuje prostowniki i dwugłowe uda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
Wykrok omijam szerokim łukiem, gdyż miałem nieciekawą kontuzję związaną z tym ćwiczeniem pomimo solidnej rozgrzewki i teraz boję się stosować to ćwiczenie. Martwy ciąg, nienawidzę tego ćwiczenie, no ale skoro jest lepsze no to wrzucę je w plan :P

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
możesz dać to prostowanie na maszynie i po tym martwy na prostych i jeszcze mała rotacja: ja na twoim miejscu zamieniłbym podciąganie z wiosłowaniem (wiosło po martwym ciągu może słabo wypaść)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
ja to wogole nie bawiłbym sie w plan A i B tylko zrobił jeden i bardziej objetościowo go obsadził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Jasiu dołączam się do tego co powiedzieli koledzy staraj się jak najmniej maszyn :) .

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
Wrzuciłem maszyny bo na splicie w sumie nogi robiłem tak od niechcenia, tzn. nie urozmaicałem sobie ćwiczeń tylko cały czas to samo wiec nie znam ich za dużo akurat na tą partię.

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny

Następny temat

Dieta i plan treningowy do analizy (redukcja)

WHEY premium