SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW korekta ćwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Postaram się krótko przedstawić swój problem.
Mianowicie to jest moje drugie podejście (po 2 tygodniowej przerwie) do treningu 3x w tygodniu FBW. Mój plan wygląda tak:

TRENING A
1. Nogi -przysiady ze sztangą (4x8)
2. Klatka-wyciskanie sztangi płasko (4x8)
3. Plecy-wiosłowanie sztangą (4x8)
4. Barki-wyciskanie sztangi sprzed głowy siedząc (3x8)
5. Biceps-uginanie przedramion sztangą łamaną (3x8)
6. Triceps-wyciskanie francuskie leżąc na ławce poziomej (3x8)

TRENING B
1. Plecy-MC (4x8)
2. Klatka-wyciskanie sztangi skos (4x8)
3. Barki-wyciskanie żołnierskie (3x8)
4. Biceps-uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją (3x8)
5. Triceps-Dipsy (3x8)

I teraz moja ogromna prośba:

1. W treningu B: Barki - wydaje mi się, że takie ćwiczenie (3 serie) zaraz po wyciskaniu na klatkę skos górny (4 serie) to stanowczo za duże obciążenie jak na barki i górną klatkę w przeciągu całego tygodnia ??
Jesli tak, to na co byłoby lepiej zamienić to żołnierskie? Może na jakieś ćwiczenie na tylny akton barków, może wiosłowanie na barki ??
Wyciskanie żołnierskie chcę wstawić w trening A (zamiast wyciskania siedząc). Czy jest sens robić to samo ćwiczenie w treningu A i B ?

2. Serie rozgrzewające:
Jeżeli robię dwie serie rozgrzewające do przysiadów, to po nich dochodzą te 4 właściwe, co daje razem 6 serii ?
Czy 2 rozgrzewające plus 2 właściwe - razem 4 serie ??
I czy wystarczy robić serie rozgrzewające w takim treningu tylko w np. pierwszych 2 partiach ciała (ćwiczeniach), lub ewentualnie w trzech, nie robiąc już rozgrzewek do barków, bicepsa i tricepsa (może już są wystarczająco rozgrzane) ??

Z góry ogromnie dziękuję za pomoc !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Zgadza się, choć większośc nie zauważa, że ta sytuacja panuje również u kobiet tylko dlatego, że mają fajne ciała A jak widzę co robią z klientami to masakra.
Mógłbym na randkę pójśc ale nie chciałbym żeby mnie prowadziły.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-12-10 17:14:32

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 Wyciskanie z przed a żołnierskie to będzie to samo, ten sam ruch. Mozesz w B dać tak nogi, klatka plecy i barki jak uważasz ze jedno po drugim będzie źle.
2 2 rozgrzewkowe i 4 właściwe. Tak do małych partii na koniec już nie rób rozgrzewki, mozesz wejść na serie właściwe

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
nie do konca zolnierskie i wyciskanie sprzed glowy to cwiczenie tego samego typu, w zolnierskiem dodatkowo wyciagamy obrecz barkowa podczas koncowej fazy ruchu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki panowie za szybką odpowiedź.
W treningu B ba razie nie robię nóg. Ćwiczę w domu i nie mam żadnego sprzętu na nogi , a nie chcę robić przysiadów i mc na jednym treningu ze względu na plecy. Przez plecy musiałem zamienić kolejnością klatkę z plecami w treningu A.
Więc w treningu B pozostaje taka kolejność:
MC
Wyciskanie skos dodatni
Barki...
Tylko co na barki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
daj zatem np klasyczne odwodzenia/wznosy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TomQ-MAG - rzuciłeś sobie to ćwiczenie bo ci jako pierwsze przyszło do głowy, czy ma ono jakiś sens w tym treningu ? Wybacz głupie pytanie, ale jestem początkujący z ciężarami i zależy mi, aby ten plan miał spójne i logiczne w całości ćwiczenia, tak abym mógł się nim dobrze rozwijać jak najdłuższy czas.
A to ćwiczenie brzmi sensownie, bo podobno angażuje klatkę środkową, i to by przemawiało na jego korzyść.



Zmieniony przez - in7ruz w dniu 2017-11-10 12:54:49

Zmieniony przez - in7ruz w dniu 2017-11-10 12:55:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
A na nogi znasz takie ćwiczenia jak wykroki ? przysiady bułgarskie ? uginanie z hantlą między stopami leżac ? glute ham raise ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Na bary wznosy boczne lub wyciskanie sztangielek siedząc bedą pasowały.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ronie220 - dzięki za info. Wybiorę więc wznosy hantli na boki.

A orientujesz się czy wykroki i przysiady bułgarskie mocno obciążają kolana ?
Z tego co gdzieś tam wyczytałem, to jedynie tradycyjne przysiady są bezpieczne dla kolan.

Poza tym zamierzam w przyszłości (w przeciągu kilku miesięcy) dokupić prasę do ćwiczenia nóg do mojej ławki, mam tylko nadzieję, że do tego czasu nie nabawię się dysproporcji nóg, jeśli nie będę ćwiczył dwugłowych ud :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
in7ruz
TomQ-MAG - rzuciłeś sobie to ćwiczenie bo ci jako pierwsze przyszło do głowy, czy ma ono jakiś sens w tym treningu ? Wybacz głupie pytanie, ale jestem początkujący z ciężarami i zależy mi, aby ten plan miał spójne i logiczne w całości ćwiczenia, tak abym mógł się nim dobrze rozwijać jak najdłuższy czas.
A to ćwiczenie brzmi sensownie, bo podobno angażuje klatkę środkową, i to by przemawiało na jego korzyść.




Zmieniony przez - in7ruz w dniu 2017-11-10 12:54:49


hehe:) nic tutaj nie jest dzielem przypadku%)

Zmieniony przez - in7ruz w dniu 2017-11-10 12:55:21
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
in7ruz
ronie220 - dzięki za info. Wybiorę więc wznosy hantli na boki.

A orientujesz się czy wykroki i przysiady bułgarskie mocno obciążają kolana ?
Z tego co gdzieś tam wyczytałem, to jedynie tradycyjne przysiady są bezpieczne dla kolan.

Poza tym zamierzam w przyszłości (w przeciągu kilku miesięcy) dokupić prasę do ćwiczenia nóg do mojej ławki, mam tylko nadzieję, że do tego czasu nie nabawię się dysproporcji nóg, jeśli nie będę ćwiczył dwugłowych ud :)



A masz coś z kolanami bo nie doczytałem?

Każda forma wykroku w jakimś stopniu obciąża kolano. Ale osoba zdrowa nie musi się tym przejmować.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Codzienny trening innej partii ciała

WHEY premium