SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW ektomorfik do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Witajcie ! Zakupiłem dość dobry sprzęt do warunków domowych, mam ławeczkę, dwa gryfy i hantelki oraz 130kg obciążenia, więc mogę ćwiczyć na poważnie.
Dietę mam gotową, teraz układam plan. Zachęciła mnie metoda Full body workout. Chciałbym Wam przedstawić mój plan i prosić o korekty i ocenę. Zaznaczam, że wyrzucam martwy ciąg, czy skośne wyciskanie, bo mam wadę wzroku już niemałą i muszę uważać, żeby nie wykonywać zbyt dużeho wysiłku, wszystko w granicach rozsądku :) Trening 3x w tygodniu metodą A B A

Dodam, że jestem ektomorfikiem. 182 cm wzrostu, 65 kg wagi, staż na siłowni mały, cel to wbicie masy, oto plan:

A.
1.Nogi-Przysiady ze sztangą na barkach 3s
2.Nogi- Wspięcia na palcach ze sztangą 2s- tutaj pytanie, wiem że ćwiczenia izolowane powinny odpadać, ale mam bardzo chude nogi i kompleks na ich punkcie, wykonywać to ćwiczenie, czy odstawić ?
3.Plecy : Wiosłowanie sztangą 3s
4.Klatka- wyciskanie sztangi na prostej 3s
5.Barki- Wyciskanie sztangi zza głowy 2s
6.Biceps-uginanie ramion ze sztangą 2s
7.Triceps=Wyciskanie sztangi wąsko 2s

Zestaw B.
1.Nogi-To samo
2.Plecy- Wiosłowanie sztangą 2s,- Unoszenie hantli z opadu 2s
3.Klatka- też wyciskanie na prostej 3s, albo rozpiętki hantlami ? proszę doradzić
4.barki- military press 2s
5.Biceps-Uginanie ramion z hantlami w chwycie młotkowym 2s
6.triceps : wyciskanie francuskie 2s.


Proszę mi wyjaśnić, ile powinienem wykonywać powtórzeń w tych ćwiczeniach i jak dodawać obciążenie :) Bardzo proszę o pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Zamysł sam w sobie był dobry, ale sadze ze spokojnie mozna to zmiescic w 4 dniach i treningi dalej będą krótkie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6456 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776899
Rozumiem, że konsultowałeś się z okulistą i możesz wykonywać trening siłowy? Bo jak nie możesz robić martwego ciągu to zapewne większości ćwiczeń siłowych nie będziesz mógł wykonywać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
rion10, aktualnie mam 21 lat, więc jestem jeszcze młody. Wadę wzroku mam od 6 roku życia i w tej chwili oscyluje ona na -2.5 prawe oko i -3 lewe, więc nie jest tak źle. Jakieś pół roku temu sprawdzałem u okulisty stan siatkówki w oku i nie było problemów, choć co do ćwiczeń siłowych kazała mi być ostrożnym. Przeczytałem w internecie, że bezpieczniej jest odpuścić takie ćwiczenia jak martwy ciąg czy skośne wyciskanie na ławce :) Czyli mogę ćwiczyć, tylko z głową, tak, by bardzo się nie przeciązać, pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6456 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776899
generalnie każde ćwiczenie siłowe może spowodować wzrost ciśnienia w oku i tutaj trzeba być bardzo ostrożnym. I wywołać tę reakcje może nie tylko martwy ciąg ale i wszelakie wyciskania czy przysiady

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
matx969
rion10, aktualnie mam 21 lat, więc jestem jeszcze młody. Wadę wzroku mam od 6 roku życia i w tej chwili oscyluje ona na -2.5 prawe oko i -3 lewe, więc nie jest tak źle. Jakieś pół roku temu sprawdzałem u okulisty stan siatkówki w oku i nie było problemów, choć co do ćwiczeń siłowych kazała mi być ostrożnym. Przeczytałem w internecie, że bezpieczniej jest odpuścić takie ćwiczenia jak martwy ciąg czy skośne wyciskanie na ławce :) Czyli mogę ćwiczyć, tylko z głową, tak, by bardzo się nie przeciązać, pozdrawiam !


Ćwiczyć na pewno możesz, choć ja bym zasięgnąl opinii lekarza.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Ale czy możecie mi pomóc dostosować ile powtórzeń w tych ćwiczeniach ? Bo to jest główny temat :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6456 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776899
matx969
Ale czy możecie mi pomóc dostosować ile powtórzeń w tych ćwiczeniach ? Bo to jest główny temat :D


8-10 powtórzeń będzie ok ale najpierw się dowiedz czy możesz bo chodzi o Twoje zdrowie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Bardzo dziękuję za troskę, ale pół roku temu sprawdzałem stan siatkówki i był bez zmian na gorsze, w tym czasie nie wykonywałem żadnego ciężkiego wysiłku czy czegokolwiek co by wzrok lub stan siatkówki pogorszyło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
i proszę, doradźcie mi też, jak stosować progresję obciążenia ? Znam swoje granice, bo już kilka razy ćwiczyłem :) Jeżeli ćwiczenie sprawia mi taki wysiłek, że aż robię się czerwony itp. to odpuszczam, zmniejszam ciężar i tyle, nie ryzykuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6456 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776899
Progresja z treningu na trening najlepiej jeśli dasz radę oczywiście przy w miarę jednakowym tempie ćwiczeń.
Ważne dla Ciebie jest prawidłowe oddychanie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Dzięki, a ile serii ? Czytałem, że od 3 do 5, jak to określić ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw do oceny

Wiecej