SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW ektomorfik do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6242

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
matx969
Dzięki, a ile serii ? Czytałem, że od 3 do 5, jak to określić ?


To zależy od Twojej formy. Na początek możesz zostawić 3 serie a później zobaczysz, że jak 3 serie będą za mało to dołóż czwartą.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
3-4 serie to ilości optymalna.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Mam jeszcze jedno pytanie,jeżeli mam rozgrzewkę z 8 ćwiczeń po jakieś 20 powtórzeń : Pike, grzbiety, gąsienica, pompki, pajacyki itp. to czy muszę robić serię rozgrzewkową przed każdym ćwiczeniem, czy to wystarczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
8 ćwiczeń po 20 powtórzeń to dość sporo . Pamiętaj, że rozgrzewka ma Cię rozgrzać i przygotować do wysiłku a nie zjechać.
Serie rozgrzewkowe rób tylko przed złożonymi ćwiczeniami mc, przysiad, wiosło , wl

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Super, dzięki bardzo rion. No i już chyba na prawdę ostatnia kwestia póki co... sprawdziłem dziś optymalne obciążenie i technikę wykonywania ćwiczeń, teraz jeszcze tylko kwestia progresjii ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Co byś polecił ? Robić 3 serie ćwiczeń, pierwsza 12x, druga 10x, trzecia 8x i zwiększać obciążenie analogicznie do zmiejszania się liczby powtórzeń, ćwiczyć tak tydzień, a w następnym tygodniu ogólnie zwiększyć ciężar i dalej nim manipulować przy seriach, czy zostawić ten sam ciężar na tydzień, nie zmieniać obciążenia w trakcie serii i dodać dopiero w następnym tygodniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
matx969
Mam jeszcze jedno pytanie,jeżeli mam rozgrzewkę z 8 ćwiczeń po jakieś 20 powtórzeń : Pike, grzbiety, gąsienica, pompki, pajacyki itp. to czy muszę robić serię rozgrzewkową przed każdym ćwiczeniem, czy to wystarczy ?



Nie nazwałbym tego rozgrzewka, tylko treningiem

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Daj sobie stałą liczbę powtórzeń np 10 i tego się trzymaj a w przypadku fbw możesz dokładać z serii na serię obciążenie a progresowałbym z tygodnia na tydzień z ciężarem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
rion10, no ale dokładając z serii na serię, nie powinienem obniżać liczby powtórzeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie musisz. Możesz trzymać się stałego zakresu i zmniejszać ilośc powtórzeń co kilka tygodni. Wtedy jesteś w stanie budować siłę cały czas.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw do oceny

Następny temat

FBW jako uzupełnienie Cario.

WHEY premium