SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 538 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12358
Cześć wracam do treningów po prawie 2 letniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Prosił bym o ocenę mojego planu


A
Nogi:
- przysiad sztanga na barkach 3s (10-8-6)
- wspięcia na palce 3s (nie określam powtórzeń)- na koniec trningu
do tego Brzuch
Plecy:
- Martwy ciąg 3s (10-10-8)
- Wiosło hantelka 3s (10-10-8)
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi na płaskiej 3s (10-8-6)
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s (10-10)
Tricepsy:
- "czachołamacz"- określenie Wodyna, nie pamiętam poprawnej nazwy tego ćwiczenia 2s (10-10)
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga łamaną 2s

B
Nogi:
- Przysiady ze sztanga na klacie 3s
- łydki + Brzuch jak z zestawie A
Plecy:
- Wiosłowanie łamaną 3s
- Unoszenie z opadu 2s
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli 3s (10-10-8)
Barki:
- sztanga zza głowy 2s
Tricepsy:
- wąskie wyciskanie 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

Mam zamiar stosować treningi zamiennie 3-4 treningi A i 3-4 treningi B. Zakres powtórzeń też może się zmieniać w zależności od chęci czy (+2-1 powtórzenie). W miarę upływu czasu będę zmieniał niektóre ćwiczenia, żeby nie było monotonii i chcę sprawdzić co lepiej będzie na mnie działać. Czy taka kolejność jest ok ? Aha i chcę robić masę bo mam chude łapki i nóżki, ale z kolei mam wystający bęben, czy samymi ćwiczeniami na brzuch zrzucę jakoś ten balas robiąc masę ?


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 95

Wzrost: 185

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: od 2 lat nic wcześniej ok 1,5 roku

Uprawiane inne sporty: Nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka płaska, hantelki gryf łamany, prosty, obciążenie

Dieta: w trakcie układania

Przeciwskaznania medyczne: Na razie brak

Zażywane suplementy: Nie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
https://www.sfd.pl/Full_Body_Workout__by_Bery89-t683518.html

tutaj masz gotowy plan FBW z opisana cala forma takiego planu

to co podales raczej sie nie nada (zrozumiesz jak porownasz oba plany)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 538 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12358
Hmmm... Mi chodzi o to, żeby na początek (2 miesiące) nabrać wytrzymałości i przełamać się do naprawę ciężkiego treningu, którego się nie boję, po prostu chcę się "przygotować" do niego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
no to napewno nie tym planem

ten co masz w ww linku bedzie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 538 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12358
OK więc taki plan może być ?


1. przysiad 3 s
2. klasyczny martwy ciąg 3s
3. "dzień dobry" 3s unoszenie z opadu- jak wygląda to ćwiczenie nie mogę skojarzyć:)
4. wyciskanie na płaskiej 3s
5. wiosłowanie hantla/ łamaną
6. Wyciskanie sztangi w siadzie barki 2s
7. podciągania na drążku- czym mogę to zastąpić, nie mam możliwości montażu za nisko mam w siłce, poza tym nie dam rady się podciągnąć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6072
Przysiad i MC w jeden dzień szkoda prostownika.Też mam nisko na siłce w futrynach jest na allegro drążek rozporowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
masz tam plan i nie zmieniaj w nim nic

podciągania na drążku- czym mogę to zastąpić, nie mam możliwości montażu za nisko mam w siłce, poza tym nie dam rady się podciągnąć :)

z kad wiesz ze nie dasz rady sie podciagnac skoro nie masz drazka ??


Zmieniony przez - ziomlogos w dniu 2011-01-22 10:38:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6072
ziomlogos:Prywatne pytanie dlaczego niektórym odradza się mc i przysiad w jeden dzień a innym nie,wytłumaczysz.Rozumiem ,że chodzi o staż ale on miał 2lata przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
przeciez tam nie ma przysiadu i klasycznego MC w 1 dzien

masz przysiad i RDL a RDL to odmiana MC ktora odciaza prostowniki na rzecz 2glowego uda (sam przysiad moze okazac sie za malo) czyli nic zlego sie nie dzieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6072
Aha już widzę On podał ten plan:

1. przysiad 3 s
2. klasyczny martwy ciąg 3s
3. "dzień dobry" 3s unoszenie z opadu- jak wygląda to ćwiczenie nie mogę skojarzyć:)
4. wyciskanie na płaskiej 3s
5. wiosłowanie hantla/ łamaną
6. Wyciskanie sztangi w siadzie barki 2s
7. podciągania na drążku- czym mogę to zastąpić, nie mam możliwości montażu za nisko mam w siłce, poza tym nie dam rady się podciągnąć :)


A ty mu podałeś ten z linka.Moja pomyłka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o ulożenie planu.

Następny temat

Plan do oceny.

WHEY premium