SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do OCENY + Brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2220

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

23

Waga

78

Wzrost

175

Cel treningowy

zrobienie brzucha + wyrzeźbienie

Staż treningowy na siłowni

rok ( potem 2 lata przerwy)

Uprawiane inne sporty

Basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

10 wskazówek żywieniowych

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1577
Witam, zacząłem od dwóch tygodni chodzić na siłownię. Postanowiłem robić FBW + Bieganie + Basen. Problem w tym że nie wiem jak robić brzuch, jakie cwiczenia dodać do planu FBW. Opisze poniżej mój plan

PN/ŚR/PT
0.rozgrzeweczka
0.bieganie na bieżni +/i 15minut ~1,5km / 100kcal :)
1.Przysiady Wykroczne z Hantlami 5x10-12powt (nie robie ze sztangą, gdyż bolą mnie nogi, a wcześniej były problemy ze stawami, ale już jest OK)
2.Ściąganie drążka wyciągu górnego do pleców 5x10-12 (nie daje rady podciągać się na drążku...) 5x10-12powt
3.Wyciskanie na skosie hantlami 5x10-12powt
4.Wyciskanie sztangielek (barki) 5x10-12powt
5.Przyciąganie linki wyciagu dolnego w siadzie 5x10-12powt
6.Bieganie z 10min
7.Sauna 15min

Bicepsa i Tricepsa nie robie, są już wtedy mega spompowane i nie chce ich przepalać.

Martwego Ciagu tez proszę mi nie polecać, gdyż boję się o kręgosłup, i nie lubie tego ćwiczenia.

WT/CZW
-godzina basenu :)

Poniżej dodaję zdjęcia, przydała by się lekka redukcja ... z tego sadła












Z GÓRY DZIĘKUJĘ : )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
to zamieniasz na ćwiczenie "invert row " lub podkładasz sobie ławeczkę pod nogi i pomagasz sobie delikatnie lub robisz same negatywy lub wykonujesz 3 x max .

rusz głową facet .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
W ten rok to Ty nic nie porobiłeś chyba ;)

Ogólnie standard na rozruch.

https://www.sfd.pl/**SKRÓCONY_PLAN_FBW_DLA_KAŻDEGO_ŚWIEŻAKA!!!!_TYLKO_TU!**-t896268.html

-pilnuj techniki
-dieta
-dobra regeneracja
-zwiększaj systematycznie ciężar

Ja na Twoim miejscu bym robił masę, a rzeźbił przed na wiosnę, na razie nie ma czego rzeźbić.

Co do mc, poprawnie wykonywane nie jest dla kręgosłupa groźne.

Ogólnie założyłem, że z kręgosłupem nie masz problemów, mylę się? Nie wiem co z Wami ludzie, wszyscy omijają punkt o przeciwwskazaniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1577
a czy mój FBW jest OK?.

Na masówkę to będzie 8powtórzeń - max ciężarem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1577
a czy mój FBW jest OK?.

Na masówkę to będzie 8powtórzeń - max ciężarem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Co do mc, poprawnie wykonywane nie jest dla kręgosłupa groźne. "

jednak bardzo mało osób na starcie potrafi wykonać to ćwiczenie poprawnie , do tego jeśli psychicznie się ktoś boi , będzie kaleczył technikę co może doprowadzić do kontuzji , tym bardziej że na starcie co trening ląduje jakiś ciężar na sztandze .

morek900

skorzystaj z tematu który podał ci prisku , twój plan zawiera kilka błędów a poprawa by wyglądała tak że przekopiowałbym tamten plan i wkleił , gdyż to programy całościowe i się nie różnią prawie od siebie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1577
Nikt mi jeszcze nie napisał co do tego brzucha. I trening na masę czy te 3-4 serie po 12 ruchów jak napisał ANTOS098
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
3-4 serie po 12 powtórzeń - ok .

nie istnieje miejscowe spalanie tłuszczu , więc ......

najpierw to coś zbuduj i zacznij ćwiczyć , będziesz się odpowiednio odżywiał to wszystko ulegnie zmianie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1577
0.rozgrzeweczka
0.bieganie na bieżni +/i 15minut ~1,5km / 100kcal :)
1.Podciąganie na drążku / ściąganie drążka
2.Wyciskanie Sztangi sprzed głowy (na maszynie, bo boje sie samemu) / bądź wyciskanie sztangielek siedząc
3.Pompki klasyczne na sztangielkach/czajniczkach / klata hantlami na skosie
4.Przysiady ze sztangą / Przysiady Wykroczne z Hantlami
5.RDL
6.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
7.Bieżnia
8.Sauna


A teraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ściąganie drążka to całkiem inne ćwiczenie niż podciąganie na drążku więc nie stanowi zamiennika .

proszę przeczytać cały temat , po co my mamy pisać to samo po raz setny bo komuś nie chciało się poszukać i poczytać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1577
przeczytałem. Będe sie podciagać podchwytem. Wtedy podciagne sie z 10x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1577
dostanę jakąś konkretną pomoc? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Help !!!

Następny temat

Split 3x w tygodniu-ocena

WHEY premium