SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW dla początkujących

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1620

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
mam parę pytań o FBW dla początkujących traktora71 (źródło: https://www.sfd.pl/FBW_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH_traktora_i_drsquata_-t515134.html ). Na samym początku, daje podstawowe informacje o mnie:
- 19 lat
- 172 cm
- 60 kg
- plan na masę
- dietę prowadzę i cały czas udoskonalam
- tak, robiłem już act
- jestem początkujący
Dla przypomnienia i zarazem też sprawdzenia czy plan jest ok (bo dodałem ćwiczenia na łydki, triceps i biceps, które z tego co czytałem są możliwe przy takim planie) podaje go poniżej:

poniedziałek

1. przysiad 3 x 5

2. wyciskanie na ławce/w staniu 3 x 5

3. drążek podchwytem 3 x max

4. Wspięcia na palce na "hack-maszynie" 3 x 5

5. Biceps/triceps 3 x 5


środa

1. przysiad 3 x 5

2. wyciskanie w staniu/na ławce 3 x 5

3. martwy ciag 1 x 5 (5x5 plaska piramida)

4. Wspięcia na palce na "hack-maszynie" 3 x 5

5. Triceps/biceps 3 x 5


piątek

1. przysiad 3 x 5

2. wyciskanie na ławce/w staniu 3 x 5

3. drążek szeroko nachwytem 3 x max

4. Wspięcia na palce na "hack-maszynie" 3 x 5

5. Biceps/triceps 3 x 5

Oczywiście za każdym razem rozgrzewka opisana ww. temacie.

Dobra i teraz pytania:
1. Czy przez to ćwiczenie na hack-maszynie nie olewam głów bocznych mięśni brzuchatych i strzałkowych? (nie ukrywam, że zależy mi na równomiernym rozwoju)
2. Co z ćwiczeniami na mięśnie piszczelowe? Są niby odwrotne wspięcia w staniu, ale siłownia na która chodzę nie ma tych przyrządów z obrazków.
3. Czy wyciskanie w staniu robić tak:

czy bez żadnego ruchu kolan - tylko ręce?
4. Czy wyciskanie w staniu można efektywnie robić hantlami w takim planie treningowym? Jak sporo ludzi mam prawą stronę swojego ciała lepiej rozbudowaną od lewej i tak jak wcześniej podkreślałem zależy mi na równomiernym rozwoju, żeby np. nie pogłębiać tych różnic.
5. Właściwie to pytanie mogłoby być pierwsze. Czy w treningu na masę, przy takim planie, oprócz proponowanej rozgrzewki przez traktora, można/powinno się dołożyć 5 minutowy bieg na bieżni, stretching? Czy po treningu też tak powinno się zrobić by uniknąć zakwasów? W act zawsze tak robiłem.

Sorry, że tak się rozpisałem, ale mam nadzieję że mnie rozumiecie :) Każdy chce robić trening jak najbardziej efektywnie, unikając problemów. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i uwagi. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1) FBW to nie trening na którym trenujesz każdy mięsień, wybierasz wielostawowe ćwiczenia które angażują wiele grób, niektóre bardziej inne mniej.
2) Nie zajmuj się tym na razie
3) Wyciskanie w staniu wpisz sobie w youtuba military press
4) Hantlami mozesz tez robić
5) Przed treningiem może być bieg ale streczingu nie rób, streczing po treningu przed musisz doprowadzić aparat ruchowy do przeciążeń.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna

Następny temat

mleko uht

WHEY premium