SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW dla młodego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 702

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 59
Hejka, mam 16 lat i piekielnie dobry metabolizm, potrafię zjeść 4-5k kcal i bardzo wolno tyć. Od 2 tygodni chodzę na siłownie na maszyny, ale z tego co słyszałem znacznie lepsze są wolne ciężary. Pomoglibyście mi ułożyć plan na FBW, albo splity 3-4 dniowe (co uznacie za lepsze)? Byłbym wdzięczny :D

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16
Waga: 52-53kg
Wzrost: ok. 172cm
Cel treningowy: Ogólna poprawa kondycji i zdobycie masy mięśniowej (z naciskiem na górne partie mięśni)
Staż treningowy na siłowni: 2 tyg.
Uprawiane inne sporty: Baaardzo dużo kolarstwa, dlatego też nie chcę dużo czasu na siłowni spędzać ćwicząc nogi, bo i tak mają wycisk
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full, McFit
Dieta: Bardzo wysokokaloryczna, zależnie od dnia 3,5-5k kcal (średnia +/- 4,3 tys. kcal liczone przez 2tyg), dużo drobiu, częste posiłki, dużo węglowodanów
Przeciwskazania medyczne: Z tych, które mają związek z ćwiczeniem i wysiłkiem - brak
Zażywane suplementy: Zamierzam kupić jakiś gainer, ale to dopiero później jeśli w ogóle
Ostatnio przerabiany plan: owego brak, ogólne cardio + próbowanie różnych maszyn i oswajanie organizmu z dużą ilością wysiłku
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Nie uczęszczałem na strefę wolnych ciężarów, więc jedyne co mogę powiedzieć to to, że na maszynach typu butterfly, wiosłowanie, czy wyciskanie żołnierskie robię 25-35kg

Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
Bierz gotowca https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Wrzuć jeden dzień swojej przykładowej diety do kalkulatora i wrzuć tutaj zrzut, bo przy Twoich parametrach 4-5kcal powinno Cię szybko zalać bo to duża nadwyżka by była kaloryczna.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dobrze jednak gdyby ktoś pokazał Ci technikę ćwiczeń na wolnych ciężarach. Oczywiście są one efektywniejsze ale i bardziej niebezpieczne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 59
ronie220
Dobrze jednak gdyby ktoś pokazał Ci technikę ćwiczeń na wolnych ciężarach. Oczywiście są one efektywniejsze ale i bardziej niebezpieczne.
Liczyłem przez tydzień, ale wszystkie notatki juz wyrzuciłem, ale tak po prostu mam, jestem też aktywny - jeżdżę na rowerze. Do tego w mojej rodzinie jest tak od paru pokoleń. Mogę ci +/- rozpisać co jem, ale bez zbyt dużych liczb. Rano jajecznica z duuzo iloscia masła, w szkole kanapki z masłem orzechowym/nutellą (i to tak porzadnie tej nutelli/masła) + coś słodkiego do picia, a w między czasie jeszcze całe opakowanie granoli (300g+). W domu zazwyczaj całą pierś kurczaka (różnie, czasami po chińsku, czasami coś a la schabowy, zalezy) + ryż z duuzą ilością sosou + coś słodkiego do picia. Na 'podwieczorek' jakaś przekąska, ciasto, jogurt, czy coś takiego, a na kolacje bardzo różnie. Do tego 3x w tygodniu jem coś na mieście, pizzę, KFC, czy kebaba. Na prawdę w moim przypadku nie jest tak łatwo przytyć :D

Druga sprawa, dziękuję za 2 pozostałe odpowiedzi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dietę wklejamy w postaci zrzutu z kalkulatora kcal na potreningu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bolący odcinek lędźwiowy podczas ćwiczeń..

Następny temat

Mój plan treningowy - Bardzo proszę o oceny i rady.

WHEY premium