SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW czy tylko dla nowicjuszy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 83
witam.
Czy trening fbw faktycznie jest tylko dla początkujących? Czy jego intensywność nie daje później już staych przyrostow i koniec końców wszyscy w końcu lądują i zostają na splitach?
Nie ukrywam że lubię ten system treningowy. czy znacie ludzi lub jesteście z tych którzy trenują tylko w taki sposób i notują ciągła jego efektywność?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
ronnie220-Ja wlasnie glownie robie push pull + fbw. czyli cos podobnego jak druga opcja. Ta pierwsza co podales mi sie nie podoba. Szczerze to nie wiem skad sie bierze to podejscie ze wyciskanie jest tak wazne? Wg mnie silne najszersze i srodek plecow sa duzo wazniejsze. I nad tymi partiami sie glownie skupiam. pozdro.

ps no i w zasadzie przeciez te same cwiczenia co podales w planie nr 1 mozna wrzucic do fbw i tez zrobic dzien a z naciskiem na mc, dzien b z naciskiem na wyciskanie, wiec nie za bardzo widze w tym aspekcie przewage tego splita.

antek-Nie fbw to fbw, split to split. Chyba że żyjemy w matrixie i tak naprawdę nic nie istnieje wiec nie istnieje też fbw.




Zmieniony przez - krawat w dniu 2017-01-21 09:54:34

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Na pewnym etapie zaawansowania powiedziałbym, że split lepiej się sprawdzi ale to nie zmienia faktu, że na fbw można bardzo długo trenować i notować postępy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
myślę, że świetnym przykładem na to że z FBW można czerpać na każdym etapie zaawansowania (nawet kulturyści) jest Arek Czerw.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 83
Jaki to jest poziom zaawansowania o którym mówisz? W innym moim temacie podobnym facet mnie zjechał że jak ja chcę 4 seriami,12 w tygodniu pobudzić mięsień do wzrostu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 83
Do tej pory myślałem że system treningowy wybierasz dla siebie pod względem czasu, regeneracji oraz tego na czym czujesz się lepiej a działa każdy czy to split, jego odmiany czy to fbw.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 83
Mam rodzinę i pracę, w różnym systemie zmianowym i fbw jest dla mnie idealny pod względem elastyczności. Mój cel to 40 cm w łapie, 100 kg na serię w klatce i 12-13 bf. oczywiście żartobliwie powiedziane ale chodzi o taki typ budowy. To nie są raczej jakieś zaawansowane wyniki myślę a mimo to i tak mi powiedziano że fbw mnie tam nie zaprowadzi. Obecnie 71 kg 165 cm wzrostu, 17 bf,reszta w profilu. czy tak 'standardowe' wyniki osiągnie się tylko zaawansowanymi planami?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Działa każdy plan, ale periodyzować trzeba, a nie jechać rok jednym planem i narzekać, że masa nie chce iść. I naprawdę nie wiem jakim cudem FBW jest elastyczny, jak czasami wypadnie Ci coś i musisz ćwiczyć 2 dni pod rząd to niby zrobienie 2x całego ciała pod rząd jest elastyczne? I niby trening dzielony typu PPL albo góra-dół jest dla Ciebie zaawansowany? I niby FBW 1 ćwiczenie na partię jest systemem którym można robić progres rok, dwa, 3 lata? I naprawdę nie potrzeba żadnego innego, nowego bodźca, nic, tylko FBW for life? Oczywiście że system treningowy trzeba dostosowywać do siebie ale jak się chce przełamywać stagnację, wyjść na wyższy poziom treningu to niestety trzeba wyjść poza strefę komfortu i dać nowy bodziec. I 12 serii na nogi po rocznym stażu to tak, uważam że za mało. Czasami trzeba ścisnąć poślady i zrobić to, co trzeba a nie to, co się chce.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Generalnie ludzie boją się objętości treningowej więcej serii w podstawowych bojach nikogo nie zabije, ważne żebyś dobrał pod siebie jeśli jesteś na etapie, w którym 4 serie ćwiczenia Ci wystarczą to tak rób a jak jest za mało to dokładasz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ludzie nasłuchają się specjalistów z youtube i później twierdzą, że FBW jest najlepszą drogą dla naturalnego liftera. Czy osobiście znam jakiegoś naturala z konkretnymi wynikami, który zbudował się na systemie całościowym ? Nie.

Oczywiście piszę to w kontekście bardziej zaawansowanych.


W przypadku początkujących FBW jest faktycznie opcją optymalną.




Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-01-16 09:41:38
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cała Wasza trójka prawi dobrze!
Trawestując Ronniego: każdy chce być kulturystą i być dużym, a nikt nie chce zap*****lać na treningach. Rzuca się hasło fbw, wrzuca kilka ćwiczeń w okrojonej intensywności i już. Tak to każdy chce trenować. Potem wyników nie ma, więc ujadają na fejsach u wizjonerów. Tamci kręcą filmy w koszulkach od sponsora i biznes się kręci. A wystarczy wejść na sfd i poradzić się ogarniętych ludzi. Tu nikt nie mąci w głowie. Taka prawda - ma się z człowieka lać, mięśnie mają boleć, ostatni posiłek ma siedzieć w gardle. Nie ma komfortowych treningów. Ludzie chcą, żeby to było przyjemne. Zrobią wyciskanie na płaskiej w miarę ciężko, a potem onanizują się rozpiętkami, maszynami, bo to lekkie. Nie! Jak już robisz taki trening, to od pierwszej do ostatniej minuty ma być ciężko.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
maly1989
Jaki to jest poziom zaawansowania o którym mówisz? W innym moim temacie podobnym facet mnie zjechał że jak ja chcę 4 seriami,12 w tygodniu pobudzić mięsień do wzrostu...


Wpisz sobie w google. Arek to zawodnik/były zawodnik, trener. Jak dla mnie gość z świetną sylwetką

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase i liczba powtórzeń na masę

Następny temat

Zmontowac dobry Push Pull Legs pomozcie

WHEY premium