SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW czy dodawać tył barków i szrugsy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 665 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 29140
Witam
Mam taki plan FBW który mi pasuje ale zastanawiam się czy dodać coś jeszcze barki na barki tył + czy dodwać szrugsy na czworoboczny Co o tym myślicie ?

A
Przysiady 5X5
Wiosłowanie sztangą nachwytem 5X5
Wyciskanie sztangi Płaska 5X5
Uginanie ramion sztanga chwyt szroki 3 X 12
Unoszenie sztangielki w bok 3x12
Ściąganie drążka wyciągu pionowego wzdłuż tłowia 3x12
Łydki - wspięcia na maszynie (ruch dwustawowy) 3x12
Brzuch - plank 5 x 40 sec min

B
MC klasyczny- 5X5
Podciąganie 5x - max
Wypychanie sztangielek w pramidę ławka płaska 5x5
Wyciskanie sztangi sprzed głowy (żołnież) 5x5
Uginanie przedramienia w oparciu o kolano 3x12
Łydki - wspięcia na maszynie (ruch dwustawowy) 3x12
Brzuch - unoszenie nóg w zwisie 4x20

C
Przysiady 5x5
Wiosłowanie hantlem w podporze 5x5
Wyciskanie sztangi w skosie dodatnim 5x5
Uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją 3X12
Przyciaganie sztangi do brody pionowo 3X12
Francuskie wyciskanie 3x12
Brzuch - scyzoryki na ławce 4x15
Łydki - wspięcia na maszynie (ruch dwustawowy) 3x12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Trening siłowy jest podstawą w sytuacji, gdy chcemy zmienić swoją sylwetkę na lepszą jakościowo. Wybór treningów jest spory. Jednak jednym z bardziej popularnych jest Full Body Workout, czyli trening ogólnorozwojowy. Zasada jego polega na tym, że trenujemy całe ciało, czyli wszystkie partie mięśniowe na każdym z treningów. Treningi takie podzielić możemy sobie np. na 3 razy w tygodniu, a każdy może być inny. Istotne jest to, aby skupić się na podstawowych, złożonych i wielostawowych ćwiczeniach.

Istotne informacje odnośnie do treningu FBW możemy poczytać w tym artykule: http://potreningu.pl/articles/209/trening-na-dobry-poczatek--act-i-fbw.

Twój trening wygląda dobrze. Warto jednak zmienić w nim pewne szczegóły. Są to między innymi:

- zmiana kolejności, dając ramiona na koniec treningu,
- eliminacja kontuzjogennego ćwiczenia "przyciaganie sztangi do brody pionowo" i zastąpienie go np. push press,
- zamiana ćwiczenia "unoszenie sztangielki w bok" na bardziej złożone,
- im mniej ćwiczeń izolowanych, tym lepiej,
- dodanie szrugsów nie jest konieczne, możesz je dodać w innym treningu, po zmianie obecnego.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
witaj, osobiscie bym zmenil kolejnosc, dajac ramiona na koniec treningu i niekoniecznie co trening, a np co drugi
co do barkow, daj cos bardziej zlozonego w A, a w C zamien sztange na hantle
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 665 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 29140
Zapomniałem edytować kolejność:) tu masz rację:) ramiona daje zazwyczaj na koniec i jak robie je poki co 3 razy robi to fajną robotę więc póki co chciałbym to zostawić... Co byś proponował w A? odwrotne rozpiętki na ławce skośnej?
W C próbowałem z hantlami, ale nie szło tak fajnie jak ze sztangą:) A jak szrugsy dodawać gdzieś? Tył barków dać jeszcze jedno ćwiczenie gdzieś?



Zmieniony przez - R.o.o.b w dniu 9/25/2017 10:28:33 PM

Zmieniony przez - R.o.o.b w dniu 9/25/2017 10:29:19 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Dodaj jakiegoś Face pulla i załatwisz od razu tył barkow wraz z górna linia grzbietu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 665 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 29140
ronie220
Dodaj jakiegoś Face pulla i załatwisz od razu tył barkow wraz z górna linia grzbietu.


A co myślisz o ewentualnym high pull z kolan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
R.o.o.b
Zapomniałem edytować kolejność:) tu masz rację:) ramiona daje zazwyczaj na koniec i jak robie je poki co 3 razy robi to fajną robotę więc póki co chciałbym to zostawić... Co byś proponował w A? odwrotne rozpiętki na ławce skośnej?
W C próbowałem z hantlami, ale nie szło tak fajnie jak ze sztangą:) A jak szrugsy dodawać gdzieś? Tył barków dać jeszcze jedno ćwiczenie gdzieś?




Zmieniony przez - R.o.o.b w dniu 9/25/2017 10:28:33 PM

Zmieniony przez - R.o.o.b w dniu 9/25/2017 10:29:19 PM


Im mniej izolacji w planach całościowych tym lepiej bo nie musisz pakować tam zbędnych izolacji bo ćwiczenie złote załatwią sprawę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 665 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 29140
Czyli Facepull z kolan załatwi mi temat ? Co do izolacji prawda jak najmniej ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
R.o.o.b
Czyli Facepull z kolan załatwi mi temat ? Co do izolacji prawda jak najmniej ....


To nie to ćwiczenie Ty zapewne myślisz o high pullu a nie face pullu. Poszukaj sobie na yt to znajdziesz bez problemu ćwiczenie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 665 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 29140
Prawda high pull z kolan :)o to mi chodziło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
R.o.o.b
Prawda high pull z kolan :)o to mi chodziło :)


Lepiej na obecnym etapie wprowadź face pull bo będzie lepszy i dobrze też zaangażuje do pracy rotatory stawu barkowego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
High pull Ci za wiele masy nie zbuduje, bo to ćwiczenie dynamiczne. Plus jest trudne technicznie, wiec duże prawdopodobnienstwo ze z niego nie wyciągniesz nic .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc z BF

Następny temat

Grubasek prosi o pomoc.

WHEY premium