SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - ocena, korekta

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1047

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

22

Waga

60

Wzrost

180

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku

Uprawiane inne sporty

BJJ

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

MC 130kg, Przysiad 80kg, Klatka 70kg (rok temu)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 932
Normalnie trenuję BJJ, ale chcę zwiększyć masę więc dorzucam siłownię. Staż mniej więcej 1,5 roku ale ostatni raz trening siłowy robiłem z rok temu, więc tak jak bym zaczynał. Nie chcę ćwiczeń siłowych pod walkę bo to robimy na treningu BJJ, siłownia ma być typowo na masę. Oto co skleiłem:
A)
MC 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wyciskanie na płaskiej 5x5
Unoszenie sztangi do brody 4x12
Biceps i triceps 4s

B)
Przysiad 5x8
Dwugłowe na maszynie 4x12
Podciąganie na drążku 5x5
Wyciskanie hantli na klatkę skos 4x12
Wyciskanie żołnierskie 5x5
Biceps i triceps 4s

C)
MC 4x10
Wiosłowanie 4x12
Wyciskanie sztangi/hantli na płaskiej 4x12
Wyciskanie żołnierskie 4x12
Biceps i triceps 4s

Poniedziałek wychodzi jako dzień siłowy,a piątek podobne ćwiczenia tylko na więcej powtórzeń. W środę inne ćwiczenia (nogi chcę cokolwiek ruszyć, nie są priorytetem w tym wypadku - mam nadzieję że MC + przysiady wystarczą).
Co zmienić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Jak ważysz 60 kg, to znaczy, że jesz za mało. Ja bym z tego treningu zrobił jeden zestaw, góra dwa. Wywalił podciąganie sztangi do brody oraz maszyny. No i bic z tricem trzy razy w tygodniu to bezsens. Raz, może dwa razy wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 932
Ważę tyle bo schudłem podczas problemów zdrowotnych, teraz wracam do treningów. Dwugłowych inaczej nie zrobię niż na maszynie, mógłbym dać martwy na prostych nogach ale myślę że 3x w tygodniu to za dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
dla mnie spoko, tylko podciaganie sztangi zamien na inne cwiczenie, np arnoldki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Żuraw, dzień dobry... MC na prostych tak samo angażuje dwójki jak MC klasyczny. Ja bym robił przysiad i MC naprzemiennie co trening. Czyli Siad - MC - Siad - MC itd.

Ile kg schudłeś podczas choroby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776904
To michę musisz doprowadzić do perfekcji żeby budować jakąś masę mięśniową bo połączenie sw i siłownie będzie wymagające pod tym względem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy - Początkujący zapracowany

Wiecej