SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - Plan, jednak (nie)idealny - pytanie do specjalistów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1301
Cześć
Byłem pewien, że ułożyłem dobry plan FBW; czytałem na sfd, na innych forach, portalach etc i ułożyłem. Niestety coś mi nie pasuje w nim, albo za dużo powtórzeń, albo gówniane obciążenia zakładam - jedyny plus, że naprawdę staram się robić to dobrze technicznie, a nie jak kiedyś niekoniecznie technicznie ;)

Ze sprzętów mam; ławeczkę (możliwy skos dodatni/ujemny), modlitewnik, drążek, bieżnię elektryczną, rowerek stacjonarny, hantle, sztangi prostą i giętą. Z siłownią lubiłem się 2 lata temu, ale niestety jakoś tak wyszło, że bardziej zająłem się jazdą na mtb plus kolarstwo i wiecie...olałem treningi. Ale teraz od jakiegoś miesiąca na poważnie się wziąłem. Zobaczcie czy to jest dobrze zrobione. Nie było robione na odp****** bo to dla mnie, więc miało być lux.

Pytanie premia ;) nienawidzę robić nóg - przysiady ze sztangą, ale wiem, że nie mogę ich pominąć - wiadomo rower (choć coraz mniej, bo aura) - nogi trzeba robić - jakie są inne ćwiczenia w miarę możliwości za pomocą wymienionego sprzętu. Na siłownię z prawdziwego zdarzenia się nie wybieram, mam możliwość ćwiczeń w domu, mam jakiś tam sprzęt - jest OK.

Z suplementów raczej już nie korzystam - przedtreningówki ryją mi jelita i często wymiotować chciało mi się po nich. Nie jestem wrażliwy aż tak na działanie, za sobą mam różne przygody z suplementami - brałem te co już dawno wycofane lub były związane z nimi małe aferki. Biorę tylko białko optimum nutrition gold, zma na noc, czasem tribulusa treca. Jestem na diecie SCD czyli bezglutenowej, bezlaktozowej, cukry tylko proste w sensie te co w owocach i miód, wege od 2 lat - niektórzy widząc to mają alergię i juz słyszę komentarze typu gej, moda, opier****byś stejka lepiej; otóż nie, taki układ pokarmowy, odstawiłem i czuję się świetnie - kłopotliwa dieta ale jest OK.

Spójrzcie na ten mój plan () załącznik i dajcie jakieś rady ew propsy lub konstruktywne hejty.
dzięki





Zmieniony przez - Daniel Lugo w dniu 2017-09-21 19:28:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dlaczego nie lubisz przysiadów ? Według mnie to podstawowe ćwiczenie i powinno figurować w planie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1301
Tak masz 100% rację, ale nie wiem, zawsze mega mnie to męczy - kolana mi strzelają, choć robię prawidłowo; kolano nie wychodzi poza czubek stopy etc. Może właśnie przez te kolana...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
nie wychodzi cz boisz sie aby nie wyszlo ?
a ze strzela .... mi tez strzela
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
no to wątpię czy robisz prawidłowo skoro wierzysz w mity że kolano ma nie wychodzic poza linię palców. jasne. jest w tym ziarno prawdy (a dokładnie że ruch wyprowadzamy z bioder) ale czy kolana wyjdą ci czy nie to zlaerzy od twojej budowy. Pewnie wierzysz też w to że nie schodzimy do końca itp... plan słaby. rozpiętki w FBW ? modlitewnik dla początkującego ? nie ma martwego. szrugsy ? plan do wymiany. najlepiej wywal dzień C bo cos wyczuwam braki w techncie nie tylko w siadach. Jesteś veganinem czy wegetarianiem ? to pierwsze nie taki problem z drugim juz trudniej ale jeśli dojdzie do tego fakt że tweirdzisz że jesz tylko cukry proste (czyli nie kasz, nie ryż itp) to z taką dietą długo nie pociągniesz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 972
Nie jestem znawcą, ale tak jak powyżej. Wydaje mi się, że należałoby zacząć od czegoś na ten styl ułożonego(ekspertów proszę o korektę).

Treningi podzielone na A i B w zupełności wystarczą.
W zupełności wystarczy Ci sztanga, podłoga i drążek.

Ćwiczenia główne:
Wyciskanie na prostej
Pompki (bez poręczy)

Martwy ciąg
Przysiad
Może bułgarskie

Wiosłowanie
Podciąganie na drążku/trx

Push press. military press?

Może jakiś good morning? Plank? Podciąganie kolan na drążku?

Posprawdzaj filmiki na youtube, podstawa to złapać odpowiednie wzorce ruchowe przysiadu, rąk nad głową wyprostu.



Zmieniony przez - swieca96 w dniu 2017-09-22 02:01:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
upps miałobyć że bycie wegetarianiem to nie taki problem. z weganizmem juz trudniej o zbalansowaną dietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 972
Szumik
upps miałobyć że bycie wegetarianiem to nie taki problem. z weganizmem juz trudniej o zbalansowaną dietę


Kiedyś coś czytałem, że przy weganiźmie, przy założeniu zbilansowanej diety należy liczyć się z kosztem 300-400 dolców na TYDZIEŃ. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1301
Wegetarianin, a więc ryby, jajka, sery pleśniowe jak najbardziej OK; ale nie wchodźmy w temat diet na których znam się bardzo dobrze.

Może faktycznie wbiłem sobie do głowy z tymi przysiadami i wykraczanie poza linię, ale sam tego nie wymyśliłem; specjaliści się wypowiadali, że bardziej narażone jest na kontuzje kolano, które wyszło poza linię stopy, a jeśli chodzi czy do końca czy nie, to do końca -> kilka lat temu, mam nadzieję, że dobrze pamiętam, Schwarzenegger powiedział, że dla niego przysiad to jak dotknie dupą podłogi, więc robię pełny.

Czyli co? Wyrzucić plan C? I zrobić coś lżejszego? Panowie pamiętajcie, że z siłki nie jestem początkujący, ja po prostu wróciłem na nią.
co z tymi seriami - 3 serie po 10?? Można 2x15? Czy zwiększacie ciężar, czy jedziecie nie wiem jakiś okres z takim, a potem dokładacie, jeżeli jest progres?


Zmieniony przez - Daniel Lugo w dniu 2017-09-22 09:31:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
popatrz na LU ! zobacz gdzie ma kolana


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1301
:D no poza linią
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Superserie na biceps

Następny temat

Chude nogi

WHEY premium