SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - A , B

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam. Od dwóch miesięcy ćwiczę planem push pull. Wcześniej robiłem Fbw i muszę przyznać że taki trening mi bardziej odpowiadał. Postanowiłem wrócić do fbw. Mój całkowity staz to 6 miesięcy, ostatnie dwa to siłownia i plan push-pull. Ułożyłem coś takiego, proszę o rady i wskazówki co do planu fbw. Zestaw A i B będę robione na zmianę więc w jednym tygodniu siada 4 treningi w następnym 3 i tak w kółko.


Zestaw A:
Przysiad ze sztanga na plecach 12/10/8/6
Wiosłowanie hantlem w podparciu 12/10/8/6
Wyciskanie na ławce płaskiej 10/8/8/6
Wyciskanie hantli na głowę siedząc 12/12/12
Modlitewnik hantlem 12/12/12
Zginanie gryf lam do czoła leżąc 12/12/12
Wspiecia na palcach z hantlami 20/20/15/15

Zestaw B:
Martwy ciąg 12/10/8/6
Wiosłowanie sztanga podchwytem 12/10/8/6
Wyciskanie hantli skos 10/8/8/6
Rozpietki na płaskiej 12/12/12
Wznosy ramion na boki 12/12/12
Zginanie przedramion gryf lam. 12/12/12
Wyciskanie francuskie 12/12/12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Alexyev
Wypróbuję metodę roniego. Problem ten to wynik zaniedbania drążka. Skoro w siadach poszedłem z 30kg do 80 w serii to i drążek się podgoni. Dzięki za pomoc


Próbuj ważne, że widzisz gdzie był popełniony błąd i starasz się go teraz poprawić i dobrze, że wyciągasz wnioski z tego co robisz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Podstawowe ćwiczenia, może spokojnie zostać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Ilośc serii i powtórzeń ok ? Dodam że zależy mi na masie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja bym mozę nawet nei schodził tak nisko do 6 powtórzen a jedynie do 8 czyli jak masz np 12/10/8/6 to zrobić 12 10 8 8
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
We wszystkich ćwiczeniach mogę dawać progres ciężaru? I czy zamiast jednego z wioslowan nie lepiej dac drążek? Brakuje ćwiczeń na jakąś partię albo jest za dużo na jakąś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Tak wiosłowanie możesz zamienić na drążek to bardzo dobra zmiana. Jak dasz radę to oczywiście dokładaj ciężaru we wszystkich ćwiczeniach, ale najważniejsze to dokładać w ćwiczeniach wielostawowych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Podciaganie na drążku bardziej przypomina wiosłowanie sztanga tak więc tu zrobię zmianę a wiosłowanie w podpariu zostawię w zestawie B. Jeżeli zostanie mi sił na treningu to dorzucić jakieś cw na biceps albo triceps czy bez sensu i to co jest wystarczy ?
190cm/80kg jeżeli może to w czymś pomóc


Zmieniony przez - Alexyev w dniu 2018-02-13 14:26:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7204
Na tył ud coś dodaj - martwy na prostych/uginanie/żuraw. Możesz dać to w zestawie B zamiast drugiego ćwiczenia na klatke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
A może nie zamiast tylko dodać? 3-4 cw na klatkę w tyg nie będzie mało? Tym bardziej że ciężko idzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wystarczy w zupełności, o ile będziesz wyciskał poprawnie.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Ok więc zamienia wiosłowanie sztanga na podciaganie na drążku natomiast zamiast rozpietek na płaskiej uginanie na tył ud. W ćwiczeniach z 4 seriami 12/10/10/8
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w domu z wytycznymi - PROŚBA

Następny temat

Tkanka tłuszczowa utrzymuje się mimo diety i ćwiczeń

WHEY premium