SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW- Więcej powtorzeń ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Pierwszą rzeczą jest taka, że jak barki ulegną kontuzji to nie przetrenujesz nic, nawet siadów nie zrobisz bo sztangi nie utrzymasz na kapturach więc trzeba dbać o dobre przygotowanie i rozgrzanie barków przed każdym treningiem.
Po drugie trzeba dbać o technikę ćwiczeń.
A po trzecie barki mają specyficzną budowę jest tam sporo większych i mnejszych mięśni wchodzących w skład stożka rotatatorów przez co są również podatne na uszkodzenia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
W większości artykułów powinieneś właśnie znaleźć informację, że barki są dość kontuzjogenne i należy z nimi ostrożnie postępować. Także nie ma co z nimi szaleć z ciężarem, sam osobiście np przy wyciskaniu żołnierskim mam tylko 3 serię w zakresie 6 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ale barki również potrzebują mocnego siłowego bodźca ważne żeby do tego treningu się odpowiednio przygotować i mieć świadomość zagrożeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Do kontuzji barkow czesto dochodzi dla tego ze plany sa juz przeładowane wyciskaniami lezac. Dodajac ciezkie military press dodatkowo dojezdzamy te barki. Co wg mnie jest bledem bo military tak naprawde jest wazniejsze dla czlowieka niz wyc lezac.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Tutaj trzeba znaleźć balans jedno i drugie jest dobre ważne żeby umieć to połączyć lub wdrożyć takie ćwiczenia żeby współgrały a nie szkodziły.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Mi teraz bardzo podchodzi unoszenie sztangielek bokiem- siedząc. Maly ciezar i ucze sie techniki, robie w miare powoli i bardzo dobrze czuje srodek barkow.
Generalnie to dzieki waszym radom w tym temacie czuje, ze bedzie dobrze. Zrobilem dzisiaj drugi trening z wieksza iloscia powtorzen i serii i pierwszy raz od bardzo dawna poczulem solidne zmeczenie i pompe. Wydawalo mi sie wczesniej ze nie bylbym w stanie zrobic niczego wiecej, a byla to tylko blokada psychiczna.
Bardzo wam dziekuje za wszystkie rady !
Chce teraz zamienic cwiczenie na triceps. Obecnie robie pompki na poreczach, ale jakos tak nie czuje chyba tricepsa, moze robie to zle technicznie... Wydaje mi sie to malo mozliwe bo naogladalem sie, naczytalem i stosuje sie do porad.
Chce teraz robic WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Z pompkami na poręczach może być tak, że pochylasz się pewnie za bardzo do przodu i w tym momencie bardziej angażujesz mięśnie klatki piersiowej.
A nie myślałeś może nad francuzem w pozycji leżącej?

class="link" target="_blank">Francuz leżąc


Później jest ewentualnie problem jak większy ciężar zarzucisz i boisz się żeby przypadkiem sztanga nie zrobiła guza na czole.

Fajnie, że czujesz od nowa motywację, oby do przodu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Wlasnie to cwiczenie wykonywalem wczesniej przed przerwa, teraz zmienilem cwiczenia wiec do tego wroce za troche. Chce po prostu sprobowac czegos nowego.
Motywacje mam caly czas, tylko w tym zastoju tak siedzialem i zaczelo mnie to przygnebiac. Zobaczymy jak bedzie teraz....
Wczesniej pisalem o tym ze chce kupic S.A.W zeby miec troche pobudzenia. Uslyszalem ze lepiej wypic espresso... coz dzisiaj wypilem podwojne i nie zadzialalo nawet w 1%. Jak to jest ze kawa na mnie nie dziala ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Poręcze są złożonym ćwiczeniem i są bardzo dobre ale technika musi być dobra, im bardziej pionowe ustawienie ciała tym mocniej pracuje triceps.
A próbowałeś jakiegoś prostowania na wyciągu ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Wlasnie w ogole nie robile cwiczen na wyciagu z racji cwiczenia samymi wolnymi ciezarami. Myslisz, ze to dobry pomysl zeby sprobowac na wyciagu ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak regeneracji!

Następny temat

Trening do oceny (masa)

WHEY premium