SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 4 dniowy 5x5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7244

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

60

Wzrost

172

Cel treningowy

Zwiększenie siły

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

Brak jakiejś ścisłej, po prostu staram się jeść dużo białka.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Monohydrat kreatyny

Ostatnio przerabiany plan

Klasyczny split 4 dniowy.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Wyciskanie na ławce 75 kg 2 razy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 85 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1066
Witam.
Chciałbym przejść z treningu split na FBW w systemie 5x5 (Zależy mi na zwiększaniu siły).
Prosiłbym o ocenę planu treningowego który ułożyłem i jakieś wskazówki, ponieważ pierwszy raz będę stosował ten system.

Trening A

1. Przysiad ze sztangą trzymaną z przodu (Nogi)
2. Podciąganie na drążku szerokim chwytem z dociążeniem (Plecy)
3. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej (Klatka)
4. Wyciskanie hantli nad głowę siedząc (Barki)
5. Pompki na poręczach z obciążeniem (Triceps)
6. Naprzemienne uginanie przedramion z hantlami chwytem młotkowym stojąc (Biceps)

Trening B

1. Przysiady ze sztangą na karku
2. Martwy ciąg klasyczny
3. Wyciskanie hantli na ławce dodatniej
4. Wyciskanie sztangi nad głowę zza karku siedząc
5. Francuskie wyciskanie sztangi łamanej siedząc
6. Uginanie przedramion na modlitewniku przy użyciu sztangi łamanej

Trening C

1. Wypychanie ciężaru na suwnicy
2. Wiosłowanie sztanga podchwytem
3. Wyciskanie sztangi na ławce ujemnej
4. Unoszenie ramion z hantlami na boki
5. Prostowanie przedramienia z hantlem zza głowy siedząc (francuz)
6. Uginanie przedramion z hantlami z siedząc lub stojąc

Trening D

1. Wykroki ze sztangą lub hantlami
2. Wiosłowanie hantlem jednorącz w podporze o ławkę
3. Wyciskanie hantli na ławce poziomej
4. Unoszenie ramion przed siebie ze sztangą lub hantlami
5. Wyciskanie wąsko sztangi leżąc na ławce poziomej
6. Uginanie przedramion ze sztangą trzymaną podchwytem

Do każdego treningu jeszcze ćwiczenia na brzuch.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Choć jeśli mówimy o treningu typowo siłowym to te 6 sesji w skali tygodnia to może być za dużo. Uważam, ze dla osoby, której jedynym zajęciem nie jest siłownia to 3-4 dni są optymalne .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
No to tak siły nie zbudujesz. :) Za duża objętość, za dużo ćwiczeń dodatkowych. Siłę buduje się "nie męcząc mięśnia". Tak naprawdę, to 3 główne ćwiczenia na treningu wystarczą plus 1-2 akcesoryjne. Do tego brzucha nie możesz mieć zmęczonego. Chyba, że chcesz się rozwalić przy przysiadach/MC/wiosłach. Jeszcze nie wiem, jak chcesz progresować z ciężarem, a to jest najważniejsze.

Typowy syndrom początkującego. Więcej nie oznacza lepiej, a do tego w tym przypadku "więcej" oznacza gorzej.


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2017-08-07 22:02:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 85 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1066
Dzięki za wgląd. W takim razie jakie ćwiczenia wyrzucić bądź zamienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Może zamiast coś zamieniać najpierw się doedukujesz co to jest 5x5? Jakie masz maksy w martwym i siadzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Skoro 4 dni to moze push/pull albo gora/dol?
Fbw 4x tygodniowo zajedzie CUN.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
xtras2001
Skoro 4 dni to moze push/pull albo gora/dol?
Fbw 4x tygodniowo zajedzie CUN.


5x5 to nie klasyczny FBW. Poza tym nie zajedzie się CUN, jak ciągle nie będzie jechał na maksach. Inna sprawa, że jakbym miał 4 razy w tygodniu (nie wiem jednak po co?) robić trening pod siłę, to bym musiał sięgnąć po leki, bo nie nadążyłbym z regeneracją mięśni (ale nie CUN!).
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
gagman
Witam.
Chciałbym przejść z treningu split na FBW w systemie 5x5 (Zależy mi na zwiększaniu siły).
Prosiłbym o ocenę planu treningowego który ułożyłem i jakieś wskazówki, ponieważ pierwszy raz będę stosował ten system.


Trening B

1. Przysiady ze sztangą na karku
2. Martwy ciąg klasyczny

Do każdego treningu jeszcze ćwiczenia na brzuch.

i tu po 2 tygodniach jestes ZAJECHANY !
siad w systemie 5x5 nawet z progresja ze maxy robisz tylko w ostatmin secie + martwy
tez bylem taki odważny, ... juz nie jestem
1 siad ,press
2 martwy,klata
3 siad ,press
mozesz dodac asysty ,ale nie musisz
2 dni cardio , CARDIO !
2 odpoczywasz
ps. 5x5 to ciezki program !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 85 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1066
To w takim razie może całkowicie zrezygnować z 5x5 i polecieć zwykłym FBW ze zwiększaniem obciążenia i zmniejszaniem powtórzeń?
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
tak sobie czasami mysle ze moje Lenistwo nie jest takie najgorsze
masz gotowca , od Knife'a



jest nawet dzien z 5x5
dobry program daje rade ale latwo go spartolic (ja spartolilem )



Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2017-08-08 08:17:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Periodyzacja falowa jest dla zaawansowanych, a nie dla kogoś, kto waży 60 kg. Powinien nadal jechać progresją liniową.

Tego typu programy są dla osób, które nie są w stanie już normalnie dokładać ciężaru. Dodatkowo, trzeba mieć dobrą technikę w głównych bojach, aby po takiej intensywności nie rozbolały plecy.

Do Kolegi Gagaman. Jak chcesz progresować, to dopnij dietę i stosuj jakiś prosty plan. Może być FBW lub jakieś proste up/down.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
author
5x5 to nie klasyczny FBW. Poza tym nie zajedzie się CUN, jak ciągle nie będzie jechał na maksach. Inna sprawa, że jakbym miał 4 razy w tygodniu (nie wiem jednak po co?) robić trening pod siłę, to bym musiał sięgnąć po leki, bo nie nadążyłbym z regeneracją mięśni (ale nie CUN!).



Poczatkujacy predzej miesnie wyregeneruje niz CUN.
Osoba cwiczaca dlugo ma juz CUN przyzwyczajony i moze sobie pozwoli na wiecej.

A autor chce robic FBW systemem 5x5 cztery dni w tygodniu.
Wiec sie zajedzie, tym bardziej, ze wskakuje ze splitu, gdzie mial partie raz w tgodniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Następny cykl

Następny temat

Furiat

WHEY premium