SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW, porady, początek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Siema. Mam 16 lat. Ćwiczyłem 2 miesiące(styczeń, luty 2011r) na siłowni planem FBW. Teraz chciałbym powrócić na siłownie, ale nie wiem od czego zacząć czy FBW jakiś ułożyć czy może od jakiegoś takiego 'rozgrzewkowego'? Dodam, że przez wakacje ćwiczyłem 2 tygodnie planem Lafaya w domu, ale raczej ta informacja nic nie zmieni. Więc tak:
-Prosiłbym o poradę jak zacząć, bo wcześniej jak chodziłem te 2 miechy to od razu na 1 trening ułożyłem sobie FBW i tak przez 2 miesiące?
-Prosiłbym o poradę w sprawie rozgrzewki, gdy chodziłem wcześniej te 2 miesiące to rozgrzewka wyglądała tak: 2-3minuty na bieżni takim szybszym truchtem, potem jakieś wymachy rękami, rozciągnięcia rąk, nóg itp. I moje pytanie związane z tym jest takie czy rozciągać się podczas rozgrzewki, albo inaczej jak powinien wyglądać cały trening na siłowni, ja opiszę jak mój wyglądał:
-rozgrzewka(takie rozciąganie dynamiczne)
-Trening właściwy(FBW)
-prysznic


Z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich użytkowników SFD :)



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16 lat

Waga: 60 kg

Wzrost: 178 cm

Cel treningowy: Siła/Masa

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt - siłownia

Dieta: Brak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W B zamiast siadów mozesz dać wykroki, jesli nie masz żadnego priorytety to zaczynaj od najwiekszych partii do najmniejszych, nogi plecy klata barki itd.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Napisz jak wygladało to fbw.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że MC napewno nie robiłem - nie wiem czy ta informacja coś da.


-Jaką rozgrzewkę robić?
-Coś robić po zakończeniu treningu?

Zmieniony przez - StrangeCC w dniu 2011-10-01 10:20:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Rowerek, bieżnia i do tego wszystkie stawy, krążenia wymachy itd, po treningu rozciąganie izomeryczne trenowanych partii.

Co do fbw to tzrymaj się bazy
pzysiad
podciąganie
rumunski martwy ciag
military press
wyciskanie


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2011-10-01 12:00:39

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Ułożyłem taki plan:

1.Rozgrzewka:
3 minuty bieżnia
http://www.kulturystyka.pl/atlas/streching.asp

2.Trening właściwy:
1. Przysiad ze sztangą
2. RDL(rumuński MC) - oglądałem filmiki z poradnikiem, na czym polega RDL? Tak jak MC tylko uginamy nogi równocześnie opuszczając sztangę w kierunku ziemi?
3. Wyciskanie sztangi w leżeniu
4. Wiosłowanie sztangą w opadzie
5. Wyciskanie sztangi w staniu
6. Podciąganie na drązku - podchwyt

3.Rozciąganie:

(Rozciąganie izometryczne, mógłby ktoś rozpisać jakieś ćwiczenia na dane partie?)



Zmieniony przez - StrangeCC w dniu 2011-10-02 15:27:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Plan ok



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Oglądałem ten filmik i myślę, że przy opuszczaniu sztangi w dół po prostu nogi uginać, dobrze 'rozumiem'??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
tak, lekko uginaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
w ogóle RDL/MC można wykonywać w moim wieku(16)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Co do planu mam problem, bo jak zawsze. Wiem, że to żałośnie zabrzmi, ale nie znacie moich rodziców, więc tak oni sobie ubzdurali, że nie powinienem ćwiczyć na siłowni, dlatego chcę ich przekonać, nie robiąc przysiadów,MC/RDL,wiosła itp. Moje pytanie czy te ćwiczenia można w ogóle w wieku 16 lat wykonywać, bo czytałem dużo o tym, że są to ćwiczenia, których w tym wieku powinno się omijać ze względu na obciążenie kręgosłupa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
To nie szalej z ciężarami tylko skup się na prawidłowej technice.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłka

Następny temat

Prośba o ułożenie planu treningowego

WHEY premium