SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW+Crossfit+Aero

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Witam.
Jestem przy koncowce redukcji i moj plan wyglada tak:
Pon: FBW (same ciezkie cwiczenia polaczone w superserie)
Wt: off
Sr: FBW
Czw: aero (biegam po lesie, obecnie 44min).
Pt: FBW
Sobota: Aero (tak samo jak czw)

Poniewaz jestem przy koncowce chcialbym jakos zintensyfikowac wysilek.
Myslalem o robieniu CF biegowego w sobote ewentualnie we wtorek ale biegowy wtedy odpada bo nie mam czasu. W czwartek aero jest przed praca wiec CF odpada bo w pracy tez korzystam z nog.
Nie posiadam tez w domu sztangi a na silke mam tylko czas pon/sr/pt wiec CF musialby byc jakos z ciezarem ciala (choc bardzo korci mnie bear complex ale niestety nie mam skad pozyczyc obciazenia) a i nie mam gdzies sie podciagac.
Przeczytalem: http://potreningu.pl/artykuly/702/crossfit-a-kulturystyka-czyli-sylwetka-ponad-wszystko.
Cytuje: "3 sesje FBW (trening siłowy np. PON, ŚR, PT) + CROSSFIT biegowy raz w tygodniu (np. w CZWARTEK). Ewentualny bieg stałym tempem w sobotę.

100 m biegu szybko, 200 m wolno. Całość x 10 powtórzeń; całość uzupełniona burpees/sprawlami – 20 powtórzeń.
Powyższy trening będzie możliwy do wykonania tylko i wyłącznie wtedy, gdy będziesz w stanie przebiec równym tempem (11-12 km/h) 40 minut. Interwały bez zbudowania bazy tlenowej nie mają sensu. Jeśli dasz radę, proponuję klasyczne wybieganie (dłuższe dystanse, pokonywane lekkim tempem np. w weeekend)."
Pomiary endomondo z ostatniego treningu pokazuja:
Dystans 5.34 km
Czas trwania 43m:51s
Średnia prędkość 8:13 min/km
Max prędkość 5:34 min/km
Brakuje mi do tych 11-12 wiec lepiej zebym biegal tak jak teraz?
Ewentualnie dolozyc tabate we wtorek?
Z gory dzieki za jakies podpowiedzi.

Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2012-05-06 12:40:52

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Generalnie prezentujecie rozne zdania ale to moze tez kwestia priorytetow? Jeden chce predkosci, drugi wytrzymalosci a trzeci (jak ja) efekto na silowni w postaci wiekszych nog.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie trzymaj się sztywno teorii. Chodzi o to, że dość często za wysoko intensywne treningi zabierają się leszcze, którym się wydaje, że będzie łatwo. Jeśli czujesz się na siłach, to spróbuj, najwyżej płuca będziesz z ziemi zbierał Ja generalnie lubię biegowe treningi, zobacz do mojego bloga jaki ostatnio wymyśliłem. Nie musi być konkretnie to, co rozpisze crossfit.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 45 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Rozumiem, ze crossfit daje duza dowolnosc ale zaczerpnalem przyklad z artykulu bo mi sie spodobal.
Czytalem Twoja wypowiedz odnosnie treningu wbiegania/zbiegania i nawet o tym myslalem bo moj las daje mi takie mozliwosci.
W takim badz razie gdzie wcisnac CF? Wydaje mi sie, ze w sobote bedzie najlepiej z tym, ze wtedy zostanie tylko jedno aero i ewentualnie ta tabata we wtorek.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Jezeli biegasz ponad 40 minut, to mysle ze spokojnie mozesz odpuscic wszystkie aeroby i 1-2x na tydzien wrzucic po prostu interwaly, ewentualnie jak Ci bedzie po nich malo morzesz dodac cos ala wyskoki na skrzynie. Calosc mysle zamknie sie w 15 minutach.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Lubie biegac a pozatym jestem na J/NJ i niby w okresie postu lepiej sprawdzaja sie wysilki typu aero.
Pozatym chcialbym biegac przynajmniej raz w tygodniu zeby miec kondyncje wyrobiona (chodzi mi o dluzsze wysilki).

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Hmm. A skad wniosek, ze do wyrobienia kondycji potrzebujesz dlugiego wysilku? Imo majac baze korzystniej jest wlasnie pracowac intensywniej. Podobnie sadzilbym, ze 12 trening crossfit jest intensywniejszy niz 1,5h platanie sie po silowni. A co do J/NJ to tymbardziej bym sie koncentrowal na wysilkach intensywniejszych, ale to moje zdanie.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Logan aero nie wyrobi Ci kondycji. Do tego dobre są treningi wytrzymałościowe lub interwały biegowe.
Sama biegam i ćwiczę z kettlami Jednak szybkość i kondycję nie poprawiają mi długie wybiegania, a właśnie treningi ze sprintami lub wytrzymki z obciążeniem
Długie wybiegania poprawią Ci technikę biegu, przyzwyczajają scięgna i mięśnie do ruchu w biegu, ciało zapamiętuje prawidłową postawę i takie tam.
Endo masz w telefonie, czy z pulsometru ??


Zmieniony przez - Lejjla w dniu 2012-05-08 14:04:12

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 602 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16781
no nie żartuj, jak długie bieganie ma nie poprawic kondycji. Długie biegi poprawia znakomicie kondycje. Chyba ze chcesz powiedziec ze bez rozgrzewki moge walnac 10, 15, 20 km ale to nie jest kondycja? Prócz tego ze długie biegi zwiekszaja ilosc naczyn włosowatych zaopatrujacych miesnie w krew. Akurat technike biegu najlepiej sie poprawia na krótkich szybszych odcinach a nie na wleczeniu sie na długim dystansie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
mieszacie tutaj brzydko 2 pojęcia, niestety maratonu po zrobieniu crossfitu nawet z elementami biegowymi nie pobiegniecie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Koniu no jasne, ale Crossfit dodany do biegów w stałym tempie, pozwala na znaczny progres szybkości, a to dla mnie jest kondycja. Mozna być mistrzem aero i robić wolno długie dystanse, ale nie być w stanie przebiec 5 km naprawdę szybko.
Nie tak dawno na bieganie.pl był artykuł z pojedynku Crossfitowca i Biegacza, wygrał Crossfitowiec

Trzeba jasno zdefiniować cele, czy interesują kogoś szybkie krótki dystanse (poprawa czasu na 10km), czy przebiegnięcie maratonu (do czego jest zupełnie inny program treningowy).

Zmieniony przez - Lejjla w dniu 2012-05-09 07:38:26

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik crossfit i paleo

Następny temat

WOD: GI Jane (wasze czasy, serie)

WHEY premium