SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Erytrol rodzaje - czym się różnią

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 53 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6
Witam.Czy orientujecie się czy można skarmelizować erytrol? Gdzieś wyczytałem że karmelizuje się podobnie jak cukier ale wielokrotne próby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.Proszę o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
BlueHope - tylko na marginesie dodam, ze fabryki fałszywych certyfikatów WSZYSTKIEGO są w Chinach tak samo popularne jak fabryki podróbek produktów. Byłam, widziałam. Dla ubawu (smiech przez łzy) dodam, ze reprezentowałam tam prywatną szkołę wyższą i na miejscu - korzystając tylko z danych dostępnych na www tej szkoły - pokazali mi jak robią dyplom i indeks absolwenta... Mieli stoisko na Targach Edukacyjnych....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Patik, ja się zdecydowanie zgadzam Raz zdarzyło mi się być na targach tak zwanej zdrowej żywności, było jedno wielkie stoisko z "słodzidłami", sporo było chińszczyzny, sporo polskich produktów, ale...na stoisku osoba, która (ponoć kursy robiła o tych słodzidłach) zupełnie na wiele pytań nie znała odpowiedzi, cholercia wie.
Ja ostatnio przerzuciłam się na ten sam produkt z Netto i nie czuję różnicy
Certyfikat na pewno warto sprawdzić, mimo wszystko u nas w Polsce są można by powiedzieć większe konsekwencje fałszowania i bardziej "trzepani są" polscy producenci, więc tym polskim bardziej bym zaufała.
Ale...doświadczenie na pewno cenne, wiesz na czym ten świat stoi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
wowawu
Witam.Czy orientujecie się czy można skarmelizować erytrol? Gdzieś wyczytałem że karmelizuje się podobnie jak cukier ale wielokrotne próby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.Proszę o pomoc.


Z tego co wiem, powinien się spalić, podobnie jak ksylitol. Jednak sam próbowałeś, więc masz odpowiedź.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 119 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46825
szukanie odpowiedniego słodziwa to niezłe wyzwanie, 95% aukcji nie posiada wzmianki o certyfikacie, podobnie wchodzenie na strony danej firmy



Zmieniony przez - masswarrior88 w dniu 2017-06-02 01:28:19

'Peace, Love & Muscles' ©Victor Costa, 'pillow scream' ©Scooby1961, 'Get it done' ©Kai Greene

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Jeżeli chodzi o ksylitol fiński, to większość firm sprzedających go ma certyfikat z tego co zaobserwowałem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Cześć. Zastanawiam się nad kupnem zdrowszego zamiennika cukru. No i tak czytam o ksylitolu i erytrolu i nie wiem, który z nich wybrać. Erytrol kusi praktycznie zerową kalorycznością, ale jest mniej słodki od ksylitolu, więc trzeba go dawać więcej, stąd zastanawiam się, czy nie będzie bardziej szkodliwy. Z drugiej strony czytałem, że erytrol nie powoduje przeczyszczenia w przeciwieństwie ksylitolu albo jeśli nawet powoduje, to i tak można go spożyć dużo więcej niż ksylitolu. Który z nich wg. was jest mniej szkodliwy?

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ciężko tutaj mówić o szkodliwości, bo oba na każdego podziałać mogą nieco inaczej, oba wprowadza się do diety powoli i obserwuje się, wtedy można wprowadzić nieco więcej. U mnie większa ilość ksylitolu (mówię tutaj o około 4 łyżeczkach) powoduje ogromne bóle brzucha, erytrytol tak nie działa, ale znów w rodzinie działanie erytrytol jest podobne. Także taki chybił trafił. Kupiłabym ksylitol fiński - i powoli wprowadzała
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Hmm.. Poczytałem trochę o tym i o tym i szczerze mówiąc są to zbliżone do siebie produkty, więc zdrowotnie raczej wszystko jedno jaki wybiorę. Ale chyba jednak zdecyduję się na ten erytrytol ze względu na znikomą kaloryczność i troszkę korzystniejszą cenę. Mowa o tym: https://www.cosdlazdrowia.pl/cukry/erytrol-1kg/produkt-387 . I tu chciałbym spytać też o radę. Sklep ten ma stosunkowo niskie ceny, co budzi we mnie wątpliwości. Osobiście nie dostrzegam tu żadnego haczyka, ale słabo się znam w temacie, dlatego pytam co ty/wy o tym myślicie, dlaczego ceny są takie niskie?
Tutaj link do certyfikatu tej firmy: http://vivio.pl/certyfikaty/ 

Tak w ogóle to jaką datę spożycia ma eyrtrol i jak go należy przechowywać? Bo chciałbym kupić od razu 2 kg na zapas, ale nie chcę go za szybko zużyć. Tak z pół roku chciałbym, żeby poleżał.

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Nie jest to istotne. Weź oba i sprawdź, który Ci lepiej pasuje. Gdybyś miał 20kg to można myśleć o dacie przydatności. Przy 2kg nie ma to znaczenia.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 85kg

Następny temat

Diet redukcyjna do oceny, 86kg

WHEY premium