SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Enzymy trawienne - INFO

Wysłana -
dlatego nie mozna rozgryzac tabletki, bo powinna sie rozpuscic dopiero w jelicie.

citropepsin stosuje sie 15 min prze dposilkiem, a pankreatyne, tuz przed jedzeniem, lub w trakcie. nie beda kolidowaly.
Wysłana -
sog nie wchodzi ale dzięki za arta - ostatnio troche rozkminiałem w tej tematyce więc napewno mi sie bardzo przyda
Wysłana -
aha bym zapomnial - rambo****a dostajesz bana za nicka
Wysłana -
Mam takie pytanie. Załóżmy, że ktoś ma za mało enzymów trawiennych, nie trawi dobrze pokarmu, przez to ma niedobory witamin, itp... Wtedy zacznie brać probiotyki w takich ilościach, żeby pozbyć się problemów z trawieniem (chodzi o biegunkę, gazy), bo dobre bakterie zaczną przeważać nad tymi, które powodują fermentowanie jedzenia w jelitach. Czy organizm wtedy zacznie wykorzystywać pokarm tak samo jak zdrowy człowiek, mimo że nie produkuje odpowiedniej ilości enzymów? Czyli np. przestanie chudnąć, uzupełnią się niedobory? Czy może dalej będzie tak samo, ale po prostu znikną te nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego?

Jak ktoś ma jakieś pojęcie na ten temat to niech odpowie, ale bez zgadywania.

Zmieniony przez - BlackCamel w dniu 2010-06-03 22:40:04
Wysłana -
Jezeli ktos ma tego typu problemy to najczesciej sa przepisywane leki, ktore pomagaja. Dodatek szczepow bakterii probiotycznych i kwasu mlekowego na pewno bedzie pomoze.
Wysłana -
Witam. Poniższa przestroga przyda się wszystkim, którzy stosują lub mają zamiar stosować enzymy proteolityczne. Tę przestrogę skopiowałem z opisu jednego z preparatów proteolitycznych produkowanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Przeanalizowałem skład wielu preparatów proteolitycznych (dostępnych na polskim rynku) o podobnym składzie. W opisie wielu innych preparatów proteolitycznych nie natknąłem się na tego rodzaju przestrogę. Wobec tego, kto o tym nie wie i działa na własną rękę bez uzgodnienia z lekarzem o dużej wiedzy i doświadczeniu, może sobie strasznie "narozrabiać". Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. Do miłego Śledczy

"Preparat nie może być jednocześnie zażywany z alkoholem, żelazem ( innymi preparatami metalicznymi), ziołami garbnikowymi (taninowymi), kwasami, zasadami, bowiem w ich obecności traci aktywność. Dłużej zażywany powoduje nadtrawienie jelit, uszkodzenie enzymatyczne odbytu (owrzodzenia), owrzodzenia dwunastnicy."
Wysłana -
Ogólnie nasz organizm nie powinien mieć problemów z trawieniem i koniecznością włączania suplementacji enzymami. Są jednak wyjątkowe sytuacje.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź