SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Entezopatia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6133

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Lady M z działu Uderzane.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 239
Witam

Niedawno zwracałem się do Was z prośbą o pomoc w sprawie bólu biodra. Przy kopaniu lewą nogą czuję straszny ból (rwanie) w biodrze lewym. Naczytałem się dużo artykułów w internecie i wystraszony postanowiłem skorzystać z porady lekarza.
Zrobiłem zdjęcie RTG dwóch stawów biodrowych i udałem się z nim do ortopedy. Ten po obejrzeniu zdjęcia stwierdził, że stawy biodrowe są jak najbardziej w porządku. Poruszał nogą, podociskał, po czym stwierdził, że to ENTEZOPATIA (zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe przyczepów ścięgien najczęściej w okolicy przyczepów do kości
czyli np: tzw. lokiec tenisisty, golfisty, oszczepnika, kolano skoczka, itd.)

Dostałem skierowanie do lekarza fizjoterapeuty, a następnie przepisano mi 10 dni zabiegów. Dziś jestem po 2 dniu (1. krioterapia miejscowa, 2. fonoforeza/ultradźwięki/, 3. Jakieś koło magnetyczne). Po dwóch pierwszych zabiegach czuję się świetnie, po ostatnim jednak (20 minut leżenia w polu magnetycznym) czuje ciągły ból w jednym i drugim biodrze. Czy to naturalny skutek tego zabiegu?

Czy ktoś z Was spotkał się z taką dolegliwością? Chcę bardzo wrócić na treningi (muay thai), niestety ortopeda nie potrafił mi konkretnie odpowiedzieć na pytanie czy kontuzja nie wróci. Fizjoterapeuta stwierdził, że "entezopatia nie lubi ruchu"...

Czytałem na forum wypowiedzi na temat środków wspomagających odbudowę ścięgien (kolagen, glukozamina). Czy mogłyby one w jakikolwiek sposób na taką dolegliwość?

Pytań dużo bo i zmartwień dużo:)

z góry dzięki za odpowiedź
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 239
Lady M, czy mógłbym Cię prosić o usunięcie tego wątku?
z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 167
Witam
Ja mam to samo, z tym ze ja dostalem calkowicie inne zabiegi - prad tens, laser i cwiczenia w odciazeniu - nic nie pomoglo totalnie, z tym ze u mnie to juz trwa kawal czasu, nie pomagaja nawet leki przeciwbolowe. Nie obciazaj nogi w zaden sposob bo jeszcze sie pogorszy i bedzie Cie bolec nie tylko na treningach ale i w spoczynku, ja osobiscie nie moge spac bez wziecia 2 apapow extra, a i tak calej nocy nie przesypiam. Chyba najlepsza opcja to udanie sie do uzdrowiska na zabiegi, tam bedziesz pod pelna kontrola specjalistow i rehabilitantow.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 121
Witam, chciałbym poruszyć temat leczenia w entezopatii.
Co to jest ? Mięsień kończy się ścięgnem, przenikającym do kości, w enezopatii dochodzi do "wyrywania" się mięśnia na granicy ścięgno-kosc. Moze do tego dochodzić w wyniku choroby (np Oschgooda Schlattera), moze także w wyniku przeciążenia mięśnia tzn. jego nadmierne przeciążenie (łokieć tenisisty- prostowniki st łokciowego, nadmierne napięcie m. 4glowego - guzowatość piszczeli, czy grupy mięśni zginających st skokowy podeszwowo).
Jeśli mięsień (mięśnie) są nadmiernie napięte i dlatego "wyrywają" swój przyczep to jaki wpływ ma na to rozciąganie?
a) rozciąganie danego mięśnia powoduje rozciągniecie tylko włókien mięśniowych, nie naruszając ścięgna, wiec jest bezpieczne,
b) rozciąganie danego mięśnia powoduje oddalenie przyczepów- powodując jednocześnie pogłębienie "wyrywania" przyczepu, jest wiec nie wskazane.
Dodam tylko ze wg Bochenka ścięgna maja zdolność do rozciągania 3-4%.
Idealna metoda wydawał by się tutaj PIR - ale to pomijamy.
Wiem ze zastosować można inne zabiegi, np. fizykoterapia, jednak chodzi mi konkretnie o rozciąganie.
Z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból ramion

Następny temat

ENTEZOPATIA??

WHEY premium