SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik - czy taki trening da efekty? czy obędzie się bez redukcji?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1294
Witam,
mam 184 cm wzrostu i ważę obecnie 60,5 kg. W zeszłym roku wziąłem się za siebie i poszedłem na siłownie. Chciałem nabrać lepszej sylwetki na ten rok, gdyż we wrześniu mam ślub :) Po pięciu miesiącach siłki i diety (redukcyjnej) zniknęła większość tłuszczyku z brzucha, pojawiły się zarysy mięśni, ale wyglądałem jak żywy trup. Trenowałem z trenerem, ale nie do końca się chyba rozumieliśmy i ostatecznie zrezygnowałem i zacząłem ćwiczyć w domu. Początkowo z hantlami, a ostatecznie z ciężarem własnego ciała. Ćwiczę treningiem Oliviera Lafaya (2, a czasem 3 razy w tygodniu) + robię ABS i jeżeli chodzi o siłę widzę pewne postępy. Mam dobraną dietę 3000 kcal (chciałem nabrać trochę masy) i po miesiącu udało mi się przytyć 1kg (dupy nie urywa, ale zawsze coś ;) ). Moje pytanie brzmi czy mogę coś zmienić w treningu, aby sylwetka poprawiła się w te ostatnie 3 miesiące? Liczyłem, że uwidocznią się bardziej mięśnie brzucha, ale pewnie musiałbym spalić jakoś te resztkę tłuszczu z brzucha, a nie chciałbym robić teraz redukcji. Kalkulator pokazał mi, że mam około 15% tłuszczu, więc kaloryfera nie zobaczę póki nie zejdę z tego. Każda rada/podzielenie się swoimi doświadczeniami będzie miło widziane:)

pzdr







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
zrzucać to u Ciebie już za bardzo nie ma co. Coś u Ciebie leży i kwiczy,bo prawdę mówiąc wygladasz jakbyś nigdy nie odwiedził siłowni
-albo masz źle ułożoną dietę(wbrew temu co Ci się wydaje)
-albo źle wykonywałeś/wykonujesz ćwiczenia

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1294
W diecie około 25% energii pochodzi z białka, 45% z węglowodanów i 30% z tłuszczów. Od miesiąca jem 3000kcal. Na siłkę chodziłem pół roku temu, a jak pisałem od tego czasu ćwiczę w domu Lafaya (tak z 3-4 miesiace, bo wcześniej kombinowałem z innymi treningami). Wydaje mi się, że ćwiczenia robię poprawnie, czuję zakwasy, widzę jakiś progres choć może powinien on być większy...



Zmieniony przez - p@tyczak w dniu 2017-06-20 21:42:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1294
ktoś coś doda? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
brak przyrostów i ten lekko wydęty brzuch(takie wrażenie odnoszę zwłaszcza przy ostatniej focie) sugerowały by problem z dietą( albo wadę postawy). W dziale "odżywianie" konsultowałeś swoją dietę?

zakwasy nie są wyznacznikiem dobrze zrobionego treningu. Oczywiscie miło je czuć ale to że ktoś ich nie ma nie musi oznaczać że źle ćwiczy(i w drugą stronę to samo,to że się ktoś zakwasi nie musi oznaczać ze ćwiczy poprawnie)


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-06-21 10:59:26
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1294
dzięki za odpowiedź. Dieta jest układana przez dietetyka i nie konsultowałem jej na forum. Ten lekko wydęty brzuch towarzyszy mi od zawsze i zaczynam myśleć, że jest to kwestia wady postawy, ale nie byłem z tym u żadnego lekarza. Postaram się jeszcze skontrolować swoje ćwiczenia - może rzeczywiście zbyt się zasugerowałem zakwasami, a technika gdzieś uciekła
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wlasna silownia

Następny temat

Stojaki pod dipy

WHEY premium