SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efektywne spalanie tłuszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 312477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 470 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2844
Na SFD wciąż pojawiają się pytania jak cwiczyć by spalić tłuszcz, ile czasu poświęcać na takie ćwiczenia i jakie te ćwiczenia powinny być.
Tak więc najskuteczniejsza intensywność ćwiczeń jest na progu przemian tlenowo-beztlenowych. Wysiłek tlenowy to taki wysiłek, kiedy serce jest w stanie doprowadzić tlen do całego organizmu i przepowadzić wszystkie przemiany. Wysiłek beztlenowy następuje wtedy, gdy serce nie jest w stanie nadążyć z dostarczaniem tlenu.
Aby pozbyć się tłuszczy wysiłek musi być tlenowy, tj. do 150-160 skurczów serca na minutę. Tłuszcz wchodzi w reakcję tylko w obecności tlenu. Ćwiczenia powinny być przeprowadzane długo (ok 1 godziny) i wbrew pozorom małointensywnie. Np. biegi, szybsze marsze, jazda nan rowerze.
Najtrudniej jest pozbyć się tłuszczu z tych miejsc, gdzie gromadzi się on odpowiednio u kobiet od pasa w dół, a u mężczyzn od pasa w górę. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych - odpowiednia dieta i systematyczny trening pomogą w utrzymaniu zgrabnej i wysportowanej sylwetki.


Pozdrowienia,
Prince$$

VISIT www.rallypl.com VISIT

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 25
Witam,

mam 29 lat, 160 wzrostu i waze 55 kg.
Pracuje w recepcji (wiekszosc czasu siedze), 4 razy w tygodniu po 11h.
W reszte dni tygodnia cwicze (sroda,sobota,niedziela).
Typowy trening bieganie 5km i cwiczenia 3 moduly, po 3 serie, po 15/20 powtorzen (cwiczenia na nogi,brzuch i posladki).
Do sedna moj typ urody to gruszka a wiec duza pupa :) i do tego odstajaca! :( i masywne nogi.
Nie jem miesa (wegetarianka), stawiam na bialko (jogurty, protein shake, ryby, biale sery,jaja etc.) i do 130g carb dziennie (platki owsiane,jagody,maliny,kiwi), tluszcze (pesto, oliwki) i oczywiscie warzywa ktorych jem duzo i wszystkich w pokolei (najczesciej: szminak, jarmuz, papryka wszystkie kolory, kukurydza, czerwona cebula, pomidory).

Pomimo (wydaje mi sie zdrowego stylu zycia, caly czas moje nogi przyprawiaja mnie o kompleky.. sa jak galareta, widac na nich celulit. Chcialabym zeby wygladaly jedrnie i zdrowo (i pupa tez :P).
Jezeli ktos chcialby mi doradzic, to prosze pomozcie!!!!

Pozdrawiam i milego dnia
Kasia


Bardzo zalezy mi na ujedrnieniu moich



Zmieniony przez - Kaska1990 w dniu 17/05/2019 12:02:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Witam!Dosc dawno juz tu nie wpadalas
Jednak musze sie cos zaptyac-piszesz ze treningi powinny byc malointenstywne i dodajesz w tepie 160 uderzen na minute.. to jest malointensywnie? Kurcze, w takim razie widac caly czas sie obijam a nie cwicze
to pewnie zalezy od poziomu wytrenowania,ale jadąc 160-tka, nie wytrzyma sie dlugo, a juz na pewno nie poczatkujące panie.160 tetno to ja mam po serii intensywnych przysiadow, wraz z gigantycznym dlugiem tlenowym, wiec cos jest chyba nie tak


Pozdrawiam- Dezir
----------------------------
"Musisz przełamać strach przed bólem, żeby ciężko trenować, a przecież musisz ciężko trenować. A kiedy mówię o ciężkim treningu, to mam na myśli naprawdę ciężki trening."
---Zamiast dawac soga wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka---

http://PumpingIron.w.interia.pl 

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Piszesz że ćwiczenia powinny być mało intensywne, jednak potwierdzono większą skuteczność ćwiczeń o charakterze krążeniowym o wysokiej intensywności - są one skuteczniejsze pod względem ilości spalanych kalorii pochodzenia tłuszczowego i popray poboru tlenu, pozatym zmniejszają przyswajanie sie tłuszczów nasyconych oraz cholesterolu - myśle więc że lepiej jest trenować intensywnie.



-Czy przewozi pan ze sobą szwajcarska walutę?
-Nie! Tylko Zegarki...Nie! Zaraz! Jeden zegarek! Z kalkulatorem...
-Doprawdy?
-Tak, przeliczałem na nim kurs walut aż przestał odliczać czas...
-zgrabnie powiedziane...
1

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Moim zdaniem to sie troszke mija z celem, bo przy intensywnych treningach latwo o glod tlenowy, co ze spalaniem tluszczu ma niewiele wspolnego...
Aby tluszczyk zostal spalony w mitochondriach, nalezy dostarczyc bardzo duze ilosci tlenu, w przeciwienstwie do np glikolizy, gdzie tlenu nie musi byc wcale.
Jesli trening bedzie zbyt intensywny, organizm nie bedzie w stanie czerpac energii ze zwiazkow zapasowych, gdyz (w skrocie) nie bedzie mial wystarczającej ilości tlenu do dzialania.Dlatego bedzie kozystal z bardziej energooszczednej metody jaką jest spalanie glikogeu i aminokwasow.
Zreszta dlatego trening aerobowy nazywa sie aerobowy- gdyz zachodzi duza podaz tlenu dla organizmu, aby ulatwic spalanie tluszczy.
Za to trening anaerobowy nie spowoduje spalania tkanki tluszczowej, gdyz organizm przezuca sie na inne mechanizmy-oddychanie beztlenowe czyli fermentacje mlekową.Z gwoli wyjasnienia- Mleczan jest transportowany do watroby gdzie jest przemieniany na glukoze(!) ktora wraca nastepnie do miesni i sluzy jako substrat do odbudowy glikogenu.
A teraz przejdzmy do sedna sprawy- jak powszechnie wiadomo, wszystkie substancje pokarmowe sa spalane w mitochondriach,i w nich zachodzi oddychanie tlenowe.Wiecie gdzie odbywa sie caly proces oddychania beztlenowego? Nie w mitochondriach lecz w cytoplazmie podstawowej.Co wiecej- podczas oddychania tlenowego czasteczka substratu zostaje spalona w calosci, zas przy fermentacji- tylko w niewielkim stopniu.

Dlatego treningi o wysokiej intensywnosci nie przyniosą efektu w formie spalanie tkanki tluszczowej...juz pomijam fakt iz oddychanie tlenowe jest duzo bardziej skompplikowane niz beztlenowe.

Btw- opisalem dokladniej procesy oddychania tlenowego i beztlenowego, ale podczas pisania przez przypadek cos zle nacisnąłem i sie polowa artu skasowala...a juz mi sie nie chcialo pisac tego samego drugi raz


Pozdrawiam- Dezir
----------------------------
"Musisz przełamać strach przed bólem, żeby ciężko trenować, a przecież musisz ciężko trenować. A kiedy mówię o ciężkim treningu, to mam na myśli naprawdę ciężki trening."
---Zamiast dawac soga wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka---

http://PumpingIron.w.interia.pl 
2

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Skasowała czy nie, to co napisałeś jest bardzo wartościowe i należy ci się za to sog, i chyba coś jeszcze, myślę że pora wystosować post w sprawie pogrubienia twojej osoby, gdyż z taka wiedzą sobie na to na pewno zasługujesz.
Choć w kwestii intensywnego aerobiku opierałem się na informacjach które zostały potwierdzone badaniami na kilkudziesięcio osobowe grupie osób które trenowały, z rózna intensywnościa (małą i dużą) i okazało się że grupa trenująca intensywniej odnosiła większe korzyści z wykonywanych ćwiczeń.
-Czy przewozi pan ze sobą szwajcarska walutę?
-Nie! Tylko Zegarki...Nie! Zaraz! Jeden zegarek! Z kalkulatorem...
-Doprawdy?
-Tak, przeliczałem na nim kurs walut aż przestał odliczać czas...
-zgrabnie powiedziane...

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2003-03-06 00:42:27

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Juz pisałem na ten temat wiele wiele razy i wydaje mi się dosyć wyczerpująco, ale jutro postaram się to zrobić jeszcze raz , mam nadzieje ze tym razem przekonująco Dzisiaj mój art. miałby duże zabarwienie emocjonalne

As always, victory finds a hundred fathers but defeat is an orphan. Never confuse a single defeat with a final defeat !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
dzieki kruszek
to juz trzecia taka propozycja dzisiaj
w kazdym razie Mateo przeprowadza teraz pewnie projekt "grubas w danym dziale" o czym pisze gdzies w "moderatorach"...zreszta,sądze ze nie zasluzylem jeszcze na pogrubienie.

si2- chyba juz nadszedl czas aby wpisac w wyszukiwarke "szukaj w/g pseudonimu", wpisac si2 i przysfoić choc pierwiastek twojej wiedzy... btw ciągle dreczy mnie pytanie- czym ty sie zajmujesz?




Pozdrawiam- Dezir
----------------------------
"Musisz przełamać strach przed bólem, żeby ciężko trenować, a przecież musisz ciężko trenować. A kiedy mówię o ciężkim treningu, to mam na myśli naprawdę ciężki trening."
---Zamiast dawac soga wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka---

http://PumpingIron.w.interia.pl 

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Wlasnie -kruszek- czy podczas tych badan przeprowadzano test nad iloscia % tkanki tluszczowej? Jesli tak to przestaje sie uczyc, bo na nic wiedza, skoro w praktyce jest inaczej


Pozdrawiam- Dezir
----------------------------
"Musisz przełamać strach przed bólem, żeby ciężko trenować, a przecież musisz ciężko trenować. A kiedy mówię o ciężkim treningu, to mam na myśli naprawdę ciężki trening."
---Zamiast dawac soga wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka---

http://PumpingIron.w.interia.pl 

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przekonanie o tym, że ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywnosci spalaja najlepiej tłuszcz wynika skad, że w istocie przy takich cwiczeniach PROPORCJE spalania tłuszczu w stosunku do spalania węglowodanów sa korzystniejsze (większy udział procentowy kalorii pochodzi ze spalanego tłuszczu). Gdy zwiększamy intensywnosc cwiczeń, rosnie procent kalorii pochodzacych z węglowodanów, ale równoczesnie ilosc spalanego tłuszczu jest równa lub wyższa od tej spalanej przy niskiej intensywnosci.
Treningi w których następuje połaczenie niskiej i wysokiej intensywnosci (jak np. HIIT) wykazuja skutecznosc spalania tkanki tluszczowej wyższa nawet do 50%. Przyspieszaja one bowiem metabolizm i utrzymuja go na wysokich obrotach przez dłuższy czas po zakończeniu cwiczeń, co nie zachodzi w przypadku niskiej intensywnosci (a przynajmniej nie w takim zakresie). Dlatego też, wybierajac rodzaj cwiczen nalezy patrzec nie tylko na reakcje organizmu i zuzycie kalorii podczas cwiczeń, ale takze na to co będzie zachodzic w organizmie bezposrednio po nich. Poza tym, jest całkowicie oczywiste, ze im wyzsza intensywnosc w jednostce czasu, tym więcej spalonych kalorii, w tym tych pochodzacych z tłuszczu (nigdy bowiem nie mamy do czynienia z sytuacja że organizm korzysta wyłacznie z jednego zródła energii).
Popularnosc treningów o niskeij intensywnosci wynika zasadniczo z dwóch przyczyn - większosc ludzi pragnacych zrzucac wagę nie jest w stanie podjac treningów o zmiennej (jak HIIT) lub wysokiej intensywnosci, natomiast w przypadku kulturystów czynnikiem decydujacym jest obawa o utratę ciężko wypracowanych mięsni.
Dobór cwiczen i ich intensywnosci jest sprawa bardzo indywidualna, ale (jezeli głównym celem ćwiczeń jest utrata tkanki tłuszczowej) to dla osob z w miarę dobra kondycja i stosunkowo niewielkim otłuszczeniem zdecydowanie poleciłbym łaczenie w treningu elementów o wysokiej i niskiej intensywnosci (ostatnio wszystkie moje aeroby sa własna wariacja na temat HIIT i z efektów jestem naprawdę zadowolony).

Pozdrawiam, Tyka

zamiast dawać soga kliknij tu : http://www.pajacyk.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Jak tak dalej pójdzie to tykę też trzeba bedzie pogrubić.

Desire, to były badania własnie nad efektywnośca spalania tkanki tłuszczowej.

-Czy przewozi pan ze sobą szwajcarska walutę?
-Nie! Tylko Zegarki...Nie! Zaraz! Jeden zegarek! Z kalkulatorem...
-Doprawdy?
-Tak, przeliczałem na nim kurs walut aż przestał odliczać czas...
-zgrabnie powiedziane...

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W takim razie już nic nie rozumiem.Aby zrzucić parę kilogramów, mając dosyć dobrą kondycję jak powinnam ćwiczyć?Intensywnie czy nie zbyt intensywnie.Tzn.mam wybierać aerobiki typu ABT,TBC, czy lepiej Hi-Low,pawerstep???Czy może tu chodzi jedynie o treningi typu rowerek,bieżnia itp.Ćwicząc intensywnie nie spalę tłuszczyku???

kobietka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Mięśni Brzucha Moniki Brant

Następny temat

odchudzanko

Wiecej