SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efektywne spalanie tłuszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 312476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
trening interwałowy jest najlepszy, jeżeli chodzi o spalanie tłuszczu.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Usunięty przez Seewy za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 73
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 120
Witajcie,

przeczytałam kilka wypowiedzi i właściwie nie znalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Może pokrótce przybliżę Wam moją sytuację i w miarę swoich możliwości ktoś mi doradzi. Otóż w 2009 roku urodziłam dziecko, od października tego samego roku rozpoczęłam walkę z kilogramami. Efekt jest taki, że w rok po porodzie ważyłam 25kg mniej. Moja dieta polegała na piramidzie zdrowego żywienia + MŻ i regularna aktywność fizyczna 4 - 5 razy w tygodniu. Bardzo cieszę się ze swojego sukcesu, ale problem tkwi nadal niestety w ilości tłuszczu na moim ciele. Otóż przed ciążą przy wadze 54-56kg pomiar tłuszczu wynosił 20-21% dziś przy wadze 51-52kg mam 23.7% tłuszczu. Ponadto mam 8cm więcej w 'boczkach ' niż przed ciążą, a waga jest niższa. Nie mam nadmiaru skóry więc z pewnością nie jest to tego wina. Obecnie chciałabym jeszcze schudnąć ( mam 158cm ) prawidłowe BMI wynosi dla mnie w najniższej granicy 46.5kg. Oczywiście nie przeszkadzają mi cyferki na wadze, a wygląd ogólny mojego ciała. Chciałabym gł. spalić tłuszcz, ale nie wiem jak to zrobić efektywnie. Pierwotnie zależało mi ogólnie aby schudnąć dziś nie jestem zadowolona z efektu ponieważ wyglądam gorzej niż kiedyś przy większej wadze. Chciałabym zapytać jaki trening - ile razy w tygodniu, przez ile minut i na czym zalecali byście dla osoby, której czas jest umiarkowanie ograniczony ( mam 1.5 roczne dziecko i pracującego męża ). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Nic nadzwyczajnego - po dziecku nastąpiły w Twoim organiźmie trwałe zmiany hormonalne, wzrost produkcji kobiecych hormonów płciowych jest nieodłącznie związany z odkładaniem tłuszczu. Żeby ujędrnić ciało, najlepiej zastosować siłowy trening obwodowy, szczegółowy wykład:
https://www.sfd.pl/ODCHUDZANIE_PORADNIK_CIĄGLE_UZUPEŁNIAM_:_-t92199.html 

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 67 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 716
przeczytalem wypowiedz otwierającą ten temat i dalbym male sprostowanie poniewaz dług tlenowy powoduje przejscie przemian w naszym organiźmie-pisze ogolnie poniewaz nie chce "się wymądrzać" powoduje przejscie procesów w przemiany beztlenowe co powoduje zakwaszenie mięśni, pirogronian, próg mleczanowy mozna sobie cos o tym poczytac.
Najlepsze na spalanie tkanki tłuszczowej są treningi o średniej dla nas intensywności gdzie to po ok 20min nasz organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczy a nie jak na początku wysiłku z glukozy we krwi lub przemian glikogenu z mięśni.
W organizmie ludzkim zwiazkiem ktory jest niebywale potrzebny do odbudowy wysokoenergetycznych wiazan jest PCr - fosforan kreatyny.
Mam nadzieje ze jakos po krotce ktos cos zrozumie i sobie doczyta

pozdro!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36
Witam , piszę z pytaniem czy są jakieś środki , dzięki którym można przy regularnym ćwiczeniu zgubić parę kilogramów i zbudować swoje mięśnie?Czy HMB tak działa?Proszę o odpowiedź. I jeszcze jedno pytanko , czy mogę brać takie środki w wieku 16 lat?

PS: jeżeli byłby ktoś tak miły i mógłby mi mniej więcej coś potłumaczyć to bardzo bym prosił o kontakt na gg5574672 , dlatego że zielony jestem w tych sprawach. Dziękuję.

Zmieniony przez - bartek2202 w dniu 2011-07-11 00:31:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Zapomnij o cudownych pigułkach
https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125
Witam,
Potrzebuję porady odnośnie spalania tłuszczu i treningu na poprawę wytrzymałości, siły. ( co robię zle )
Wzrost 185cm waga 85kg
Trening: 6 dni w tygodniu:
- pompki w różnych konfiguracjach
- biceps hantlami
- a6w
Trwa to około godzinki po czym od razu idę biegać 40-60 minut - 7-10km około
Tak ćwiczę już około półtora miesiąca. Zależy mi na utracie tłuszczu, nie ukrywam, że z opony najbardziej ale bez straty mięśni ( dziennie przed takim treningiem wrzucam 5g BCAA ).
Widzę lekką utratę tłuszczyku ale nie jakąś diametralną co mnie martwii. Do tego waga praktycznie się nie zmieniła, 84-85 kg ciągle. Dieta nie jest jakaś drakońska ale staram się mało weglowodanów przy dużej ilości białka - tłuszczów mało też. Czy taki trening jest prawidłowy na utrate tłuszczu ale żeby nie spalać masy mięsniowej? Czy BCAA, który biore pomaga coś przy tym czy powinienem coś innego ? Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Masz wyrównany bilans kaloryczny i dlatego przechodzisz tzw. rekompozycję ciała - utrata tłuszczu na rzecz tkanki mięśniowej. Żeby tracić na wadze musiałbyś zejść do negatywnego bilansu kalorycznego, dalsza rekompozycja wydaje się rozsądniejsza. Spróbuj przerzucić a6w bezpośrednio po bieganiu, jesteś wtedy w fazie intensywnego spalania tłuszczu.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Witam,

Własnie zaczynam treningi na bieżni domowej. Chciałabym się dowiedzieć jaki trening najlepiej stosować. Narazie ze względu na to, że po półrocznym siedzeniu na tyłku za biurkiem moja kondycja jest równa zeru zaczęłam trening na spalanie kalorii (automatyczny zakodowany w biezni). Staram się ćwiczyć na czczo rano i utrzymywać tętno na jednym poziomie.
Cwiczę ok 20, 30 min dziennie w średnim tempie, 6 dni w tygodniu.
Zaczynam od lekkiej rozciągającej rozgrzewki i kończę też lekkim rozciąganiem. Na biezni spalam ok 200kcal a dzień kończę serią brzuszków itp typowych ćwiczeń.
Mam 25 lat i celem najpierw jest zrzucić trochę kilogramów (mam jakiś 10 kg zapas:P)Później chciałabym się skupić na poprawie sylwetki.
Czy moglibyście dac mi jakies rady... jestem totalnym laikiem w temacie. Będe wdzięczna:) Muszę przyznać że jestem też strasznym amatorem dobrego jedzenia -ale staram sie to trzymać na wodzy:P Ah i jeszcze jedno pytanie. Ćwicząc na bieżni czy zmianie nachylenia łapią mnie skurcze (w okolicy piszczeli) co mogłabym z tym zrobic? Any ideas? Słyszałam też że dobrze jeść po treningu łatwo pzyswajalne białko - tylko co to znaczy?:> wiem, że to np.mięso ale co jeszcze? Mięso na śniadanie brzmi dziwnie:P

Zmieniony przez - szmitaaa w dniu 2013-02-06 19:14:34

Zmieniony przez - szmitaaa w dniu 2013-02-06 19:17:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Mięśni Brzucha Moniki Brant

Następny temat

odchudzanko

Wiecej