SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efekty po kreatynie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 55233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po trzech tygodniach brania kreatyny Olimpa, lapa skoczyla mi centymetr w gore. Dzis minal miesiac, jak skonczylem ten cykl. Lapa taka sama, jak przed braniem kreatyny. Czyzby odeszly mi wody? lol.

"Gaze towards the Heavens, and you might catch a glimpse of Me..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lubiekaszke Redakcja SFD
Ekspert
Szacuny 471 Napisanych postów 13028 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79809
Kreatyna czyli kwas β-metyloguanidynooctowy (chem. C4H9N3O2) jest organicznym związkiem chemicznym, który zawiera elementy strukturalne guanidyny i kwasu octowego, występujący głównie w mięśniach i ścięgnach.
Suplementacja kreatyną powoduje zwiększenie poziomu fosfokreatyny w mięśniach i tym samym zasila rezerwy energetyczne tkanki mięśniowej. Jednocześnie dochodzi do zwiększonego uwodnienia komórek, co z kolei zwiększa nasilenie tempa przebiegu syntezy białek, powodując przyrost masy mięśniowej, a także zahamowanie aktywności enzymów proteolitycznych – rozkładających białka mięśniowe. Kreatyna jest więc substancją działającą anabolicznie i ergogenicznie oraz antykatabolicznie.

Na rynku suplementów można znaleźć następujące formy kreatyny: jabłczan, monohydrat, cytrynian, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, α-ketoglutaran i orotan.
Powyższe formy różnią się między sobą zawartością czystej kreatyny.
Występują w formie kapsułek, proszku bądź płynu.

Najczęściej spotyka się następujące metody przyjmowania kreatyny:
-z fazą ładowania, przyjmując dziennie ok. 0,3g kreatyny na kg masy ciała przez 2-3 dni i następnie zmniejszyć dawkę do 2-5g na dobę (faza podtrzymania);
-stała dzienna dawka kreatyny, wynosząca od 5-10g.
Kreatynę stosuje się cyklicznie, a więc przez określony czas, po którym robi się przerwę w suplementacji. Przyjęło się, że optymalnym czasem stosowania kreatyny jest okres od 4 do 8 tygodni, po których następuje miesięczna przerwa.
Kreatynę warto przyjmować w mniejszych porcjach (dzienną dawkę należy podzielić) wraz z posiłkami węglowodanowymi i uznaje się, że najlepsza pora na przyjęcie suplementu to posiłki okołotreningowe. W dni nietreningowe - z obojętnie którym posiłkiem, w którym występują węglowodany.

Ranking: https://www.sfd.pl/rankingSuplementow.html?category=112

Sklep SFD: https://sklep.sfd.pl/Kreatyny-k112.html
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 904 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4860
Wszystko zalezy od treningu i zarzywania.U mnie pom zaprzestaniu brania kreatyny duzo spadlo, ale sporo zostalo.Takze z efektow bylem zadowolony.Teraz natomiast polacze sobie kreatyne z weglowodanowo-bialkowa odzywka.Zobacze co bedzie??

Ronnie
1

Strengh and honor.
Doradca Incognito.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mi po kreatynie haj-teka skoczylo ponad 15 kg na lawie plaskiej i jakies 4 kg na wadze po odstawieniu sila zostala a woda troche zeszla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
WITAM. ja rozpocząłem łykanie kreatyny w cyklu treningu wytrzymałościowego. do końca brania kreatyny zostało mi 3 tygodnie a w cykl treningów na masę wchodzę za dwa tygodnie. dlatego sądzę, że nie powinienem mieć zbyt dużych spadków wagi a może i wcale.


Wybór należy do Ciebie.
Minister Zdrowia, Szczęścia i Pomyślnosci.

TRY & WIN
GREETINGS
1

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na lawie sila mi wzrosla tez o 15 kilo, ale troche juz zmalalo po miesiacu nie brania kreatyny.

"Gaze towards the Heavens, and you might catch a glimpse of Me..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja po czterech tygodniach kreatyny Ultimate złapałem 7kg. cykl skończyłem 2,5 tygodnia temu i jak narazie nie straciłem nawet kilograma.
Dodam tylko, że brałem do tego białko 90% hi-teca i glutarol.
Przyrosty w sile też bardzo duże - 20kg na klacie.
W bicu też się ruszyło - +2,5cm i tyle zostało.
Gorąco polecam kreatynę+glukoza w połoczeniu z białkiem i glutaminą.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
tak, to woda ci zeszla aczkolwiek powinno cos zostac, gdzies byl blad

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.
1

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bralem odzwyke wegl-bialkowa, i w ogole dobrze sie odzywialem. Moze ten spadek byl wywolany tym, ze po trzech tygodniach od skonczenia cyklu, nie cwiczylem przez tydzien, co?

"Gaze towards the Heavens, and you might catch a glimpse of Me..."
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pewnie nieuwieżycie ale po kreatynie megabola w ciągu 10dni wy***a...o mi 5kg masy i 10kg na ławie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miesiac po skonczonym cyklu, po tygodniowej przerwie od treningu, robilem bicepsy. Napompowaly mi sie, zwiekszajac obwod o 1,5 cm. Normalnie obwod zwiekszal mi sie o 0,5 cm. Teraz najciekawsze: wyskoczyly mi niesamowite szczyty na bicepsach, jakich nigdy nie mialem w zyciu. Wieczorem tego samego dnia obwod zmalal do stanu poczatkowego (1,5 cm w dol), ale te szczyty mam do dzisiaj, oraz spore zakwasy. Czy ktos inny mial podobne doswiadczenia?

"Gaze towards the Heavens, and you might catch a glimpse of Me..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1869
mnie przyszlo sily ok. 10 kg na lawce i ok.2 kg masy...ale takie efekty mialem za pierwszym razem brania kreatyny (olimp w tabletkach)pozniej zrobilem mies.przerwy i znowu wzialem ale zadnych efektow nie zauwazylem no moze tylko wieksza wytrzymalosc...pozniej tez bralem jeszcze pare opakowac 200 tabl. i pozniej 250 w proszku ale nie widze efektow..zrobie ok.6 mies przerwy i znowu wezme moze wtedy mi to cos da...

"Musisz być twardy,jak słoik musztardy"
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna - jak dlugo trzeba czekac na efekty ?

Następny temat

odchudzanie?

Wiecej