SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ELCOK / DZIENNIK / "From Zero to Hero" - czyli zaczynamy ostre masowanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
WSTĘP

Hej, jestem użytkownikiem forum od półtora roku, a czytam je od około 3 lat). Do dnia dzisiejszego pozostawałem bierny jeśli chodzi o własne wypiski dotyczące treningu/suplementacji z uwagi na małe doświadczenie.

Dzisiaj jednak postanowiłem to zmienić i "wyjść z cienia" zakładając swój prywatny dziennik treningowy, w którym mam nadzieję z systematycznością notować będę swoje postępy sportowe.
Motywacją do jego założenia jest fakt, iż planuje swój pierwszy cykl kreatynowy.

KILKA SŁÓW O SOBIE

Od kąd pamiętam, zawsze prowadziłem aktywne życie sportowe, już jako przedszkolak zaczynałem grą w piłkę nożna w miejskim klubie. W między czasie chodziłem jeszcze na treningi siatkówki, (które kontynuowałem aż do liceum). Przygoda z footbolem trwała mniej więcej do gimnazjum, kiedy to zacząłem uczęszczać na zawody lekkoatletyczne z uwagi na niezłą kondycję. Tak zmieniłem swoją pierwotną dyscyplinę na Królową Sportu - Lekkoatletykę. Z uwagi na predyspozycje (szczupła sylwetka, niska waga, dobra kondycja, ogólna szybkość) moim "życiem" stały się biegi średnie oraz przełaje. Na zawodach biegałem 800m, 1000m i 1500m. Muszę w tym momencie pochwalić się całkiem niezłymi wynikami:

PB 100m - 11.50s (na rękę)
PB 400m - 51.70 (na rękę)
PB 800m - 1.59.04s (foto)
PB 1000m - 2.38.33s (foto)
PB 1500m - 4.02.57s (foto)

Zamiłowanie lekkoatletyką skończyło się przed maturami, kiedy to "zawaliłem treningi i po prostu zaliczyłem konkretne spadki. Widziałem, że idąc na studia nie pogodzę nauki na Politechnice Gdańskiej z cięzkimi treningami na AWFie, gdzie miałem załatwione przeniesienie z mojego klubu. Wtedy to zacząłem interesować się "siłownią" na poważnie.

Z siłownią miałem do czynienia od I klasy liceum, kiedy to wstąpiłem do klubu lekkoatletycznego. Treningi na siłowni odbywały się raz w tygodniu i były ukierunkowane na dynamikę i szybkość (niewielkie ciężary, dynamiczne serie z dużą ilością powtorzeń i serii). Muszę powiedzieć, że wtedy nie zwracałem uwagi na swój mizerny wygląd, po prostu uprawiana dyscyplina wymuszała na mnie utrzymywanie niskiej wagi ciała. W formie ważyłem 61kg przy wzroście 179cm. Teraz jest już o wiele lepiej, ale o tym za chwilę. Na poważnie siłownią zająłem się po maturze, kiedy to zacząłem trenować 3x w tygodniu splitem.

DROGA DO AKTUALNEJ FORMY - WYMIARY

Kiedy zaczynałem treningi na poważnie ważyłem 61kg z bicepsem 27cm. Z nabieraniem masy jest u mnie bardzo ciężko, gdyż mam bardzo szybki metabolizm. Jestem hardgainerem jak sie patrzy, toteż każdy cm na plus jest dla mnie wielkim sukcesem. Do 67-68kg szło w miarę sprawnie, później jednak zaczął się przestój. Wtedy zdecydowałem się na wzbogacenie mojej diety o suplementacje gainerem i białkiem (stosuje te suplementy od około 2-3 miesięcy). Waga wskoczyła na ok 71-72 kg i moja obecna forma wygląda następująco:

Waga - 71,6kg
Biceps prawy - 31,8cm
lewy - 31,5cm
Przedramię - 27cm
Udo - 47cm (mniej więcej na środku)

Celem oczywiście jest zdobycie jak największej ilość porządnego mięska i zwiększenie wymiarów.

DIETA

Dieta...to czego obawiam się najbardziej, z uwagi na studia cięzko będzie mi przyjąć odpowiednią ilośćkalorii z posiłków, dlatego też w utrzymaniu odpowiedniego bilansu pomogą mi suple.
Ogólnie dietę ustawiłem sobie na około 2400kcal wg dziennika Vitalmax.
białko 2,2g/1kg
węgle 6g/1kg
tłuszcze 1,2g/1kg
tego wyliczenia będę się trzymał.

SUPLEMENTACJA

Planuje raczej standardowy cykl oparty na mono wspomagany białkiem i gainerem.

Posiadane suplementy:

OLIMP Creatine Monohydrate Mega Capas
PEAK WHEY Fusion
OLIMP GAIN BOLIC 6000
OLIMP Dextrose

Dawkowanie:

rano na czczo 4capsy mono
30min póżniej 60g GB
po treningu 4capsy mono + 40g dextro
30 min po treningu 60g GB + 15g białka
30 min przed snem 30g białka

TRENING

Będzie to 4 dniowy split z priorytetem na klatkę i ramiona w systemie T/T/NT/T/T/NT/NT, do tej pory trenowałem 3x w tygodniu raczej klasycznym splitem. Teraz planuje lekko to zmodyfikować dorzucając jeden dzień treningowy więcej.

Wtorek - klatka + biceps

wyciskanie sztangi leżąc 8/8/8/6/6
wyciskanie sztangi skos w górę 8/8/8/6/6
rozpiętki 8/8/8/8/8

uginanie ramion hantlami z oparciem o udo 8/8/8/8/8
młotki hantlami 8/8/8/8/8

Środa - barki + triceps

wznosy hantli bokiem 8/8/8/8/8
wyciskanie żołnierskie 8/8/8/6/6
wznosy hantli w opadzie 8/8/8/8/8

francuz hantlami 8/8/8/8/8
pompki tyłem 8/8/8/8/8

Piątek - klatka + biceps

wyciskanie hantli leżąc 8/8/8/8/8
wyciskanie hantli skos w górę 8/8/8/8/8
przenoszenie hantla 8/8/8/8/8

uginanie ramion opartych o udo 8/8/8/6/6
uginanie ramion ze sztangą 8/8/8/6/6

Sobota - nogi + plecy + triceps

przysiady - 10/10/10/10/10 (nie posiadam stojaków takzę ciężary mniejsze ale więcej powtórzeń)
wspięcia na palce 10/10/10/10/10/

podciąganie na drążku 8/8/8/6/6
wiosłowanie sztangą 8/8/8/8/8

francuz hantlami 8/8/8/8/8
prostowanie ramion na "wyciągu własnej roboty" 8/8/8/8/8

Niedziela, poniedziałek i czwartek wolne

Dodatkowo w poniedziałek i czwartek mam treningi tańca, także łydki i nogi dodatkowo są ćwiczone.

PODSUMOWANIE I ZDJĘCIA

Cóż, to by było chyba narazie wszystko, zdjęcia zaraz będę systematycznie dodawał.
Zapraszam serdecznie do śledzenia mojego dziennika i proszę o ewentualną pomoc i porady.





Zmieniony przez - Elcok w dniu 2009-05-14 01:30:28

Zmieniony przez - Elcok w dniu 2009-05-14 01:33:25

Zmieniony przez - Elcok w dniu 2009-05-14 01:34:03

Zmieniony przez - Elcok w dniu 2009-05-14 01:36:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
Witam, troszke czasu mnie nie bylo....bylo to spowodowane wyjazdem za granice w celach zarobkowych. Wypiski jednak skonczylem nieco wczesnie, gdyz zmienialem mieszkanie (stancje na studiach) i musialem zrezygnowac z internetu nieco wczesniej.

Treningi jak i suplementacje zakonczylem wedlug wstepnego planu (test trwal 35 dni choc chcialem go przedluzyc do 50 z uwagi na niezle efekty :D)

Obecnie jestem w miejscu rodzinnym i nie mam dostepu do zdjec i podsumowania, ktore zostaly na kompie w gdansku.
Do Trojmiasta wracam w przyszlym tygodniu , wiec zamieszcze podsumowanie wraz z aktualnymi wynikami. (mialem tzw roztrenowanie w ostatnim czasie z uwagi na wyzjazd)

Jak tylko wroce do Gda, wznawiam treningi i bede szukal pracy, wiec moga zdarzyc sie dni wolne. Dlatego na jakis czas rezygnuje z wypisek, a z nastepnym testem ruszymy razem z nowym rokiem akademickim.

Dziekuje mrowie992 i KANwie za sledzenie dziennika i komentpwanie :D Sorki ze tak to wyszlo ale napewno bedzie podsumowanie i raczej chyba docenicie moja dotychczasowa prace :P

Pozdro 4all
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


No to zamieszczemy fotki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
Czas na pierwszą wypiskę z treningu:

DZIEŃ 1 - 13.V.2009

TRENING - 1

BARKI

1. WZNOSY HANTLI BOKIEM

6,5kg x 8
6,5kg x 8
7,75kg x 8
7,75kg x 8
9kg x 8

2. WYCISKANIE ŻOŁNIERSKIE

27kg x 8
29,5kg x 8
32kg x 8
34,5 x 8
37kg x 6

3. WYCISKANIE HANTLI W OPADZIE

9kg x 8
9kg x 8
9kg x 8
9kg x 8
9kg x 8

4. FRANCUZ HANTLAMI

6,5kg x 8
6,5kg x 8
7,75kg x 8
7,75kg x 8
6,5kg x 8

5. POMPKI TYŁEM

własna waga x 10
własna waga x 10
własna waga x 10
własna waga x 10
własna waga x 10

KOMENTARZ

Barki szły dosyć dobrze, problem sprawiło tylko ostatnie wyciskanie żołnierkie, zrobiłem tylko 6 powtórzeń.
Triceps masakrystycznie, lewa ręka nie dała rady i musiałem drop-serie zrobić. Troszke czułem kłucie w tricu, nie wiem czy to spowodowane kreatyną czy nie. Ogólnie trening do udanych jak i suplementacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
Dzisiaj wstałem dosyć późno bo aż o 11 (wczoraj niestety do późna się uczyłem). Na czczo poszły 4capsy mono, 30 min później GB i lekkie śniadanko (2 jajka sadzone i 2 kromki razowca)
Pozniej byl obiadek domowy (przywieziony od mamusi :D) czyli gulasz wieprzowo-wołowy w sosie własnycm (wiem, ze troche tłuszczu w tym jest, dlatego te posiłki będę się starał jeść możliwie jak najwcześniej, by szybko je spalić) no i do tego 100g ryżu.

Teraz wybieram się na trening tańców, właśnie kończe 100g schabu z ryżem, a po treningu będzie 60g GB.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
Jutro lece na zakupy po cyca z kury i po każdym treningu będzie posiłek ze 100g piersi i 100g ryżu. Dzisiaj jednak po tańcach już nie uda mi się wpaść do sklepu, takżę po powrocie do domu z treningu pójdzie ryż + schab.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o plan treningowy dla poczatkujacego ~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

Plan prawie dobry, no ale te nogi. :/

WHEY premium