SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

EFEDRYNA - FAQ

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2222 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13128
Artykuł ten powstał z myślą zmniejszenia pytan o efedryne.
Zawiera on wszelkie moje spostrzezenia, relacje z osobami zazywajacymi, materialy dostepne w necie etc.

1) Efedryna

Efedryna należy do grupy sympatomimetyków, nie jest zatem hormonem. Jest bliską pochodną metamfetaminy, różniącą się od niej zastąpieniem wodoru grupą hydroksylową przy węglu znajdującym się w łańcuchu najbliżej Pierścienia benzenowego. Efedryna uwalnia z zakończeń nerwowych noradrenalinę i blokuje wychwyt zwortny noradrenaliny z siłą większą od metamfetaminy, jednak w przeciwieństwie do niej praktycznie nie działa na wychwyt zwrotny dopaminy


2)Działanie efedryny

Po pierwsze efedryna ma bezpośredni wpływ na spalanie tłuszczu.Z jednej strony spowodowane jest to nieznacznym podwyższeniem temperatury ciała tzw. termogenezą.Upraszczając efedryna podwyższa temperaturę ciała, a do utrzymania wyższej temperatury ciała organizm potrzebuje spalić więcej kalorii, część z nich wyprodukuje redukując własną tkankę tłuszczową. Z drugiej strony efedryna stymuluje tarczycę do przekształcania słabszego T-4 (l-tyroksyny) do silniejszej T3 (liotyroniny), co przyspiesza metabolizm.
Po drugie, efedryna ma efekt antykataboliczny. Dlatego jest szczególnie ceniona przez przygotowujących się do zawodów, gdyż utrzymuje mięśnie podczas diety.
Niektórzy używają efedrynę by dodać sobie "powera". Ponieważ efedryna ma podobny wpływ na centralny układ nerwowy jak amfetamina wzmacnia koncentrację i powoduje zgranie nerwów w mięsniach. Z tego też powodu niektórzy stosują od 25-50 mg efedryny na godzinę przed rozpoczęciem ćwiczeń. Kulturyści wręcz kipią energią a objawia się to nawet 5-10% wzrostem siły podczas treningu. I znów, również w tym przypadku, efekt może zostać podwojony przy jednoczesnym stosowaniu kofeiny i aspiryny. Należy zaznaczyć, że efedryna, z uwagi na sposób działania nie powinna być przyjmowana częściej niż 3 razy w tygodniu. W innym wypadku organizm przyzwyczaja się do jej obecności i efekt "powera" maleje a wymagane dawki do jego osiągnięcia rosną.
Pobudzenie psychoruchowe (czyli m.in. serca) jest bardzo duże (Tętno utrzymuje się stale w granicach 120 - 150 uderzeń/min, czasem dochodzi do 180

3)Z czym mozna ( powinno sie ) łączyć

Efekt spalania tłuszczu możemy nawet podwoić stosując jednocześnie z efedryną kofeinę i aspirynę. Badania naukowe dowodzą, że najlepszą jest kombinacja 25 mg efedryny, 200 mg kofeiny i 300 mg aspiryny dziennie. Najlepiej przyjmować w dawce podzielonej 2-3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

) Efekty uboczne
Głównymi efektami ubocznymi sa:
Zaburzenia snu : Czesto osoby zazywajace efedryne skarza sie na brak mozliwosci zasniecia, po przyjeciu efedryny, mija to po pierwszej nocy, lecz jest znaczace przy regeneracji, ktorej w tym momencie wogole niema ...
Zaburzenia erekcji : Niektore osoby ktore zazywaja efedryne skarza sie na zaburzenia erekcji, nietylko w czasie w ktorym sa pod wplywem efedryny ale takze podczas zejscia ...
Pobudzenie apetytu : To moze zaszkodzic, gdy wykorzystujemy efedryne w celu zniwelowania tkanki tluszczowej

5) Pozykiwanie efedryny

a) Zakup czystej efedryny w jednym ze sklepow internetowych
b) tussipect (Syrop - 98mg Chlorowodorku Efedryny, Tabletki - 15mg każda)

6) WAZNE !!!
Zazywanie efedryny nie jest takie latwe jak sie wydaje. Otoz, czeste zazywanie powodu szybkie uodparnianie organizmu, co zmusza do brania coraz wiekszych dawek.
Ale pamietajcie 1g efedryny to dawka smiertelna ( ta dwaka moze byc oczywiscie inna dla kazdego ale naukowo potwierdzona dawka to 1g - niechce wiedziec jak to udowodnili )

No to chyba tyle, mam nadzieje ze ten art, pomoze wam
{POZDRO}

26 weeker...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
1 gram ? o Boze ... jak dla mnie wiadomosc szokujaca...
Wezmy ze jedna tabletka ma 25 mg efedryny, lykajac do po jednej :) czyli co 25 mg ... zanim dojdziesz do 0.5g jestes martwy
Ale przynajmniej ktos cos zebral o efce w jednym miejscu pewnie sie przyda ludziom, ktorzy i tak nadal beda pytac

Chociaz z drugiej strony: https://www.sfd.pl/temat123288 <-

Zmieniony przez - zyz w dniu 2004-07-23 21:42:52

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19653
Kilka błędów wg. mnie i nie pełny .

Brak dokładnego dawkowania
Brak dokładnego czasu przyjmowania
Za krótka lista skutków ubocznych

Efedryna nie zwiększ łaknienia !!! ono je chamuje ,chyba ,że właśnie bierze się 3 razy w tygodniu .Nie prawda ,że trzeba brać coraz większe dawki o ile nie będziemy brali więcej niż 2-3 tabletek na dzień .Efedryna i tak będzie działać !!! Jednak ,nam wydaje się ,że nie ponieważ po pewnym czasie zanikają skutyki uboczne ,oraz już nie czujemy takiego kopa ,a żeby się przekonać ,że działa wystarczy sobie zmierzyć puls po nawet krótkotrwałym wysiłku .

Brak informacji o zażywaniu witamin .Z takim preparatem jak ten jest to obowiązkowe .Mocniej sie pocimy ,a wraz z potem tracimy mnóstwo minerałow i
witamin .Dlatego powiniśmy brać 2 tabletki multiwitaminy dziennie ,pić przynajmniej 1 litw wody źródlanej oraz brać wapno (jednym ze skutków ubocznych jest próchnica powstająca na wskutek wypłukiwania wapna z zębów ,niektórzy skarżyli się ,że po cyklu wywalilo im dziurki)

Brak informacji o tym ,że nie należy spożywać efedryny na pusty żołądek .Na początku kuracji może to wpłynąć fatalnie na nasze samopoczucie

Brak informacji o tym ,że nie należy spożywać efedryny na noc ,jeżeli chcemy zasnąć o normlanej porze.

Okres półtrwania efedryny wynosi 6 godzin ,tak więc nie powiniśmy brać jej przynajmniej 4 godziny ,przed zaplanowną godziną snu

6 punkt to paroda !!! i powinien zostać skasowany
Ktoś se może pomyśleć ,że skoro 1 gram to kipnie ,to se za******li 250mg .
Nie chciałbym być na miejscu takiego gościa ,a sam bym dzwonił po karetkę .

Brak ostrzeżenia dla osób które mają problemy z sercem lub nadciśnieniem !!! Dla nich nich zażycie efedryny to ogromce ryzyko .Które może skończyć się w szpitalu .
Na początku efedryna podnosi zwykle ciśnienie .I Nagle taki nadiśnieniowec dowiaduje się ,że ma 170/90 bo przypadkiem za***ał se efki troche
Tyle mi na myśl przyszło

Jak byś uzupełnij swój artykół o kilka kwesti to można byłoby go uznać za kompletny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
ile mg efki do treningu areobowego na sam poczatek jej spozywania????

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Zacznij od 1 caps - jesli masz syntetyk - czyli okolo 25mg/tabletka.
Jesli jest to ziolowe - to powiedz jaki masz "produkt".

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
mam syropik i tabsy tussipect . efke tez mam prolaba z muahuang czy c/h** wie co jak to sie nazywa.ogolnie chcialbym pomieszac te 2 ale zaczne od tussipecta.

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
mam maly problem z przepływem krwi przez aorte ale to***** jakos dam rade musze shudnac

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Wiesz .... nie znam sie za bardzo...poczekaj na kogos kto bedzie wiedzial o co biega lepiej zasiegnij rady nizeli jak masz sobie krzywde zrobic...a schudnac mozna i bez tego typu zabawek wystarczy dobra dieta + aeroby - pewnie slyszales to tysiace razy ale to naprawde dziala

A tussipect to lek...nie wiem jakos nie jestem do tego przekonany, wolalbym czysta efedryne ..... a to co miszesz ma-huang to jest ziolowa efedryna ;/

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
mi lekarka odradziła efke . od 2 miechow cwicze i to ostro mam sadze dobra diete i qrwa 2kilogramy straciłem tylko . styl zycia przewrociłem by miec ladny brzuch itd a tu male przemiany widze za***iscie male.ch** mnie strzela i wiem ze efka mi pomoze bo znam duzo osob co naprawde pomogla

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3735 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17159
i co z tego ze ci lekaz odradził wiedza wiekszości lekazy jest tak niska ze moj kuzyn który ma 15 lat ma wiekększa na temat supki czy odzywek ( mowie o większości ). ale odradzam ci efke nie temy ze ma skutki uboczne czy ze z racji tegoi ze ciwcyzsz od niedawna. najpierw sprobij obciąc wegle i tłuszcze z twojej diety i zacznij robic dużo aerobów a to pomoze ewentualnie mozesz sie wspomuc Ultra Ripped ale tym bez efki

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ® ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

Mam braki jak każdy , staram sie je zawsze minimalizować, aby pomagac sobie i innym®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
tak jak wspomnialem .2 miechy mordobicia i 2kg z wagi.gowno nic a morduje sie codziennie areobami i dieta

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka kreatyna najlepsza?

Następny temat

Jak w koncu to brac?

WHEY premium