SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwny ból nogi, drętwienie, skurcze łydki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 160486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Czesc, od jakiegos czasu odczuwam znaczny dyskomfort w lewej nodze.
Przed 3 tygodniami mialam silny bol w okolicy krzyzowej. Bol jako ostry minal ale utrzymywal sie bol przy sklonach i siedzeniu w lewej okolicy , promieniujacy jak by na posladek i biodro.
Od niedzieli (czyli 5 dni) boli mnie lydka (jak zakwas lub naciagniecie) i krzyz tez ale mniej. Dodatkowo w lydke lapie mnie w ciagu dnia od czasu do czasu lekki, trwajacy kilka sekund skurcz. W samej lydce czuje drzenie miesni - cos jak by bulgotanie. W srode dolaczylo sie dretwienie uda, tuz nad kolanem. Jest ono odczuwalne tylko kiedy mam ubrane spodnie, w spodnicy nie.
Kupilam sobie magnez, ale moze powinnam isc do neurologa albo chirurga naczyniowego?
19

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Kurczami nazywamy nieoczekiwane skrócenie włókien mięśnia (mięśni gładkich lub szkieletowych poprzecznie prążkowanych), występujące pod wpływem działania różnych bodźców (stres, uraz, bodziec cieplny, przemęczenie fizyczne, długotrwała wędrówka piesza, wspinaczka czy jazda na nartach), zaburzeń metabolicznych, w następstwie najczęściej niedotlenienia i niedoboru potasu lub magnezu.
Powodują one zwiększenie napięcia włókien mięśniowych, uczucie bólu i zaburzenia ruchomości.

Bolesne skurcze mięśni nóg, które pojawiają się nagle, często w nocy, mogą sugerować zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi. Mogą być też skutkiem stosowania niepełnowartościowej diety i/lub odwodnienia.
Niedobory te pogłębiają się w wyniku np. nadmiernego pocenia się oraz przyjmowania leków moczopędnych.

Nawracające skurcze mięśni ścian naczyń krwionośnych podudzi wyzwalają niedotlenienie mięśni i napadowe bóle kurczowe łydek .

Do takich dolegliwości może także doprowadzić częste picie mocnej kawy, ponieważ wypłukuje ona z organizmu potas i magnez, które są niezbędne mięśniom do sprawnego funkcjonowania. Gdy ich poziom jest zaniżony, pojawiają się skurcze.
Warto wykonać podstawowe badania krwi uwzględniające poziom wapnia, potasu, magnezu oraz elektrolitów.

Jak radzić sobie, gdy niespodziewanie dopadnie nas skurcz?
Aby skurcz przeszedł należy rozciągnąć mięsień. Jeśli dopadł się skurcz wyprostuj nogę w której masz skurcz, schyl się i pociągnij do góry palce stopy.
Dzięki rozmasowaniu mięśnia ból szybko ustąpi. Możesz wykonać go samemu lub poprosić kogoś, aby ci pomógł.
Gorąca kąpiel, prysznic lub gorące, wilgotne okłady to również sposób na skurcze mięśni. Ciepło, podobnie jak rozciąganie poprawia krążenie krwi.

Jeśli skurcze mięśni stają wyjątkowo dokuczliwe albo pojawiają się systematycznie, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

Częste drętwienie rąk i nóg może mieć rożne przyczyny. Zazwyczaj charakterystyczne uczucie mrowienia pojawia się u osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Drętwienie rąk i nóg to utrata czucia na skutek zaburzeń w dopływie krwi lub ucisku nerwów. Tym objawom może towarzyszyć pieczenie, a nawet ból rąk i nóg.
Częste drętwienie rąk i nóg u zdrowych ludzi może być wynikiem stosowania niewłaściwej diety. Mrowienie i drętwienie kończyn może być objawem niedoboru witamin z grupy B oraz magnezu i wapnia.
Przyczyną drętwienia kończyn mogą być również zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym i krzyżowym kręgosłupa powodują drętwienia stóp, a zmiany w obrębie kręgów szyjnych wywołują drętwienie rąk.

Powodem omawianych dolegliwości może być również przepuklina krążka międzykręgowego, czyli tzw. dysku.

Przyczyn drętwienia kończyn może być wiele. Jeśli pojawiają się one często, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Ból_ściegien_pod_kolanami!!-t299468.html
https://www.sfd.pl/Moje_ciało_się__sypie__co_robić__-t1107591.html
https://www.sfd.pl/Skręcona_kostka_i_opuchlizna/sinienie_całej_stopy_i_krwiaki-t600090.html





Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-08 14:45:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 76 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 516
jak dla mnie to poza skurcze łydki wywołane są przez elektrolity, a drętwienie nogi to już sprawa kręgosłupa... udał bym się do ortopedy na Twoim miejscu żeby zrobił prześwietlenie kręgosłupem
2

Sport jest sublimacją popędu do przyglądania się i tendencji: sadystycznych, ekshibicjonistycznych, homoerotycznych i erotyki ruchowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Hey, dzieki. a czy to moze byc od zakrzepu w nodze? moze doppler?
a moze to rwa kulszowa? Czy ona moze bolec w lydce?
7

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 76 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 516
tak jak Tobie napisałem, elektrolity.... Potas Magnez Sód, uzupełnij te pierwiastki, nie nadużywaj alkoholu, popraw dietę, podobno najprostszym sposobem na sprawdzenie czy nie masz zakrzepów jest mierzenie ciśnienia na obu rękach, jeżeli będzie między nim duża różnica to możliwe że masz zakrzepy...
9

Sport jest sublimacją popędu do przyglądania się i tendencji: sadystycznych, ekshibicjonistycznych, homoerotycznych i erotyki ruchowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 54 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 736
siema nie chcę Cie straszyć ale masz przepuklinę kręgosłupa dokładnie jądra miażdźystego!!!
ja miałem podobny przypadek na przysiadzie w styczniu tego roku!!!
strzeliło mi w kegosłupie i rwało t.j. rwa kulszowa nie mogłem chodzić schylać się, za długo siedzieć w jednej pozycji..czułem mrowienie i prądy od posladka do kostki...żyłem z tym bólem jeszcze do marca(powiedzmy że ćwiczyłem na siłowni do lutego) a potem wizyty u neurologów, ortopedów...prześwietlenia nic nie wykazywały wiec poszedłem na rezonans magnetyczny 370zł w plecy za te zdjecia...wykazało u mnie przepuklinę odcinka L5-S1...krótko mówiac na razie nie trenuje bo lekarz powiedzaił że jeśli czuję duży dyskomfort to należy się poddać operacji, a kiedy odstwiłem siłownię bóle w znacznym stopniu ustąpiły teraz boli mnie tylko jak się gwałtownie schylam albo jak za długo autem jeżdzę..mam 22lata i szkoda żebym operował już kręgosłup na pewno poczekam z tym jak najdłużej bo można z tym żyć i trzeba się nauczyć żyć bezpiecznie dla kręgosłupa..wiec do końca roku odpuszczam siłownię a potem wróce do lekkiego rozruchu..z tym ze żadne już obciążanie kręgosłupa wykluczone(wszytsko ćwiczenia na leżąco--tak nakazał lekarz)...pozdrawiam i życzę powodzenia:)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Dzieki za kolejna sugestie, pojde jutro do neurologa a potem od razu na rezonans.
Czyli silownie na razie odpuszczam, przynajmniej wszystkie cwiczenia z obciazeniem na ledzwie. A biegac choc moge? Z tego mi najtrudniej zrezygnowac
1

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 54 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 736
napisze tak że ten uraz kręgosłupa stał mi się jak byłem w wojsku na siłowni...a w wojsku popularna jest zaprawa z samego rana czyli bieganie przynajmniej tak u mnie było w jednostce..ja biegałem i nic mi nie było ale wiesz każdy przypadek jest inny..wiec jeśli czujesz się na siłach to biegaj:D najważaniejsza jest diagnoza lekarza i polecam rezonans bo jest najdokładniejszą metodą w tego typu schorzeniach!!!droga jak jest robiona prywatnie ale jak miałem czekać rok czasu w przychodni to szlag mnie trafiał....mi neurolog powiedzaił że nawet wskazane jest bieganie w dobrym obuwiu i gdzieś po parku, poza tym to rowerek ale tak lajtowo i oczywiście basen.pozdrawiam:) najważniejsze to się nie załamać!!!!
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
hey makumba! Dzieki za pocieszenie, bo strasznie sie denerwuje. Myslalam na poczatku, ze mam zakrzepice albo cos. Strachliwa jestem...
Dzis jak polezalam i chlopak wymasowal mi krzyze i noge az do kostki olejem z dziurawca to zrobilo mi sie duzo, duzo lepiej. Modle sie, zeby jutro tez bylo ok. I pojde pobiegac. Jak rozgrzeje dobrze udo to to mrowienie maleje.
U mnie nie bylo jako takiego strzykniecia w kregoslupie. Pojawilo mi sie to po chodzeniu w szpilkach.
Czytalam na forach, ze ta operacja na to cos nie jest grozna. WIec sie nie martw. :)
Pa!
Aha - moze chcialbys sprobowac tego oleju?

Zmieniony przez - ewel w dniu 2008-08-03 22:06:45
5

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z palcem u nogi (Co za ból...)

Następny temat

Proszę o dobra odpowiedz

WHEY premium