SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwny ból łokcia ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
Witam.

Mój problem polega na tym że dość dawno jakieś 4 miesiące temu podczas meczu dostałem piłką w rękę która była wyprostowana , strzał był dość mocny i piłka wygięła mi rękę w łokciu nie mocno , ale jednak po tej kontuzji mam większy prze prost w tej ręce.Ból minął po paru tygodniach ale nie dawno powrócił podczas treningu na siłowni i to na dobre.Męczę się już z nim ponad miesiąc,występuje on przy mocnym zgięciu ręki , boli również gdy oprę wyprostowaną rękę powiedzmy na biurku i przycisnę w miejscu zewnętrznym łokcia to boli na dole.Przy ćwiczeniach takich jak francuskie bądz przy wąskim gry robię klatkę odczuwam ból,ale dobry ściągacz i śmiało mogę trenować.Ból występuje po prawej stronie łokcia,nie wiem czy jest to kontuzja "łokieć tenisisty czy golfisty" proszę o pomoc , jakąś poradę jak się tym zająć.U lekarzy byłem już dwa razy , i co zawszę radzili :) maści , jeden mówił ze jest wszystko ok , ściągacz podczas treningu i kiedyś ból minie.Ból jest taki śmieszny , coś kuje , piecze , ciężko ocenić.Nie wiem czy dobrze robiłem ale sporo czasu starałem ten łokieć rozgrzewać , różne plastry rozgrzewające itp,może właśnie źle bo nie powiem ale czasem wydawało mi się ze jest gorzej.Jeśli będzie potrzeba zamieszczę zdjęcia w którym wskaże miejsca gdzie występuje ból. :D Z góry dzięki za odp.
1

No Pain ! No Gain !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 138
Hej, mam dosłownie taką dolegliwośc jak Wy, tylko ze moja kontuzja powstała w skutek niefortunnego upadku podczas gry na hali, wpadlismy z kolegą na siebie i on spadł na moj wyprostowany łokiec. Ból na poczatku był nie do zsniesienia jednak stopniowo mijał. Teraz boli przy ćwiczeniach lub wyprostowanym łokciu. Po rentgenie lekarz stwierdził ze jest wszystko ok a w karcie wpisał mi naciągniecie miesnia trojglowego;/ chce kontynuowac budowanie formy i masy, jednak ten lokiec mi to uniemozliwia. Prosze o porade co zrobić by jak najszybciej wrocic do pełnej sprawnosci.

just do it!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Czesc zamiesc zdjecie to wiele pomoze, na pewno nie jest to łokiec tenisisty lub golfisty, poniewaz te zchorzenia wsytepuja w wyniku przeciązen, a Ty piszesz o urazie pilką.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
ok :) zaraz postaram się zamieścić zdjęcia gdzie występuje ból.Dodam ze wtedy po kontuzji przez tą piłkę ból był w całym stawie łokciowym ale ustał.A po jednym z treningu powrócił w jednym miejscu , z tego co pamiętam chyba podczas wykonywania ćwiczenia bicepsu.

No Pain ! No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570


Na widoku zgiętej ręki miejsce tego bólu.Dodam tylko tak jak pisałem powyżej tylko odczuwam przy mocnym zgięciu ręki bądz przy ćwiczeniach gdzie jest angażowany triceps.
1

No Pain ! No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570


Tu widok z dołu , możne raźniej przedstawi te okolice bólu:)

No Pain ! No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
To jest miejsce przyczepu tricepsa. Prawdopodobnie uderzenie piłka spowodowało przeprost łokcia i gwałtowne naciagniecie przyczepu dalszego tego miesnia. Tak jak koledzy pisali odpoczynek od treningu, Okłady z lodu i po okolo tygodniu przed treningiem rozciagaj miesien i stosuj małe ciezary na poczatku.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
Dzięki wielkie , odpoczynek właśnie od treningu zrobiłem około miesięczny , od pon zacznę powoli wracać do treningów,hmm a mam pytanie co do rozgrzewania był to zły wybór ? raczej ochładzać te miejsce ?

No Pain ! No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Jezeli jest tam stan zapalny to lepiej ochładzac to miejsce w celu jego zmniejszenia, okład lub masaz lodem powinny zadziałać dobrze

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
dzięki wielkie za pomoc.Doceniam to :) pozdrawiam , napisze jak ból ustąpi.

No Pain ! No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
Witam , ból nie ustępuje , dale przy mocnym zgięciu ręki bądz gdy oprę się wyprostowaną ręką o ścianę lekko zegnę w łokciu kluje mnie w miejscu pokazanym powyzej :( co mam robic ? znowu do lekarza :( proszę o jakąś radę
1

No Pain ! No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
Hej możesz mieć problem z wyrostkiem dziobiastym kości łokciowej ,który w połączeniu z dołem wyrostka dziobiastego powoduje zablokowanie przeprostu w stawie łokciowym. Więc mogło dojść do jakiegoś mikro uszkodzenia podczas tego uderzenia. Idź do dobrego ortopedy i zrób sobie usg, plus do tego poczytaj sobie coś o testach funkcjonalnych na staw łokciowy i niektóre mięśnie.Życze szybkiego powrotu do zdrowia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

leki a alkohol- szybkie pytanie

Następny temat

Nadciągnięte ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia

WHEY premium