SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwne Objawy po MSM do specow z Olimpu

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 82621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1168 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30590
Witam
Pisze w pewnej b.waznej dla mnie sprawie .
Od dlugiego czasu zmagam sie z powaznymi Bolami Barkow - wczesniej nic nie bylo mi w stanie pomoc , lekarz , rehabilitacja itd ...
Do mometu az Sprobowalem GLUKOZAMINY z Olimpu ... i moje dolegliwosci calkowicie ustapily na dlugi czas ...
No wlasnie na Dlugi czas , ale z kolei jakies 2 tyg temu , bole barkow znowu powrocily .
Majac b.dobre doswiadczenie z Produktem olimpa Kupilem kolejne Opakowanie
Glukozaminy , oraz tym razem jako ze pojawil sie na Rynku produkt MSM .
Bole jeszcze szybciej Ustapily niz w momecie gdy stosowalem sama Glukozamine ...
JEstem bardzo zadowlony z dzialania leczniczego ...
Ale w tym momecie przechodze do Sedna sprawy , Wystapily EFEKTY UBOCZNE .
Zaczelem sie strasznie pocic , na twarzy zaczely pojawiac sie pryszcze a wrecz stany zapalne , bardzo czesto mam napady Duchoty i goraca , w nocy strasznie sie poce i mam problemy ze snem ;/ .
Niestety jestem przekonany w 90 % ze to od produktu MSM , bo poza glukozamina , carbo , bialko , witaminy no i wlasnie MSM , nic innego nie biore , a wczesniej stosujac wszystkie te produkty jak teraz , ale bez MSM w zyciu nie mialem takich objawow .
I dlatego Chcialbym sie dowiedziec czym to jest spowodowane byc moze da sie to jakos wyjasnic .
NA zakonczenie Pewnie wiele osob pomysli po co to wszystko tak szczeegolowo opisalem , a tak naprawde odpowiedz jest bardzo prosta , Wszystkim osoba ktore zmagaja sie z Bolami stawow chce POLECIC GLUKOZAMINE z Olimpu bo to naprawde jedyny srodek ktory mi tak pomogl !! a jest to dlamnie tym bardziej wazne ze Wczesniej NIC mi nie pomagalo , MSM rowniez bardzo pomaga , wspomaga dzialanie Glukozaminy i to naprawde CZUC ! (tylo te Efekty uboczne o ile mozna to tak nazwac )

Licze na Wypowiedzi specow od z olimpu , jak i osob znajacych sie w tej tematyce
Pozdrawiam
5

Sztuka zycia polega na tym by Umierac Młodo ... Ale tak Pózno jak to tylko mozliwe ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
MSM, czyli metylosulfonylometan lub inaczej metylosiarczan metanu, jest organicznym związkiem siarki. Jest to suplement bardzo często polecany w przypadku problemów ze stawami, jak również w celu poprawy kondycji stanu włosów, skóry i paznokci.
Siarka odgrywa bardzo ważną rolę w syntezie aminokwasów, enzymów, przeciwciał oraz glutationu.
Siarka wykorzystywana do produkcji suplementów MSM pozyskiwana jest najczęściej z miazgi sosnowej. MSM jest bezwonnym, białym proszkiem, który dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Metylosulfonylometan stosowany jest powszechnie jako popularny suplement na stawy.
Znajduje ona jednak zastosowanie na dużo szerszą skalę.
Zalecana jest w przypadku problemów skórnych, a także jako suplement poprawiający stan włosów, skóry i paznokci.
Redukuje również stany zapalne i wykazuje działanie przeciwbólowe.
Z tego względu zaleca się jej suplementację w przypadku bólów mięśniowych, zwyrodnień stawów, stanów zapalnych mięśni, stawów, a także układu moczowego. Przyjmowanie siarki organicznej przyspiesza gojenie ran i oparzeń.
MSM uznany jest za preparat całkowicie bezpieczny i pozbawiony skutków ubocznych.
W pewnych przypadkach obserwuje się jednak skutki uboczne.

Jeśli po zastosowaniu MSM czujesz się gorzej, zaprzestań przyjmowania suplementu.


Możliwe dolegliwości to między innymi brak energii, gorsze samopoczucie, bóle brzucha, mdłości, wysypka, problemy ze snem.
Dolegliwości takie mogą wystąpić u osób, które posiadają mutację genu CBS.

U osób z mutacją genu CBS (β−syntazy cystationiny) należy uważać na zawartość siarki w diecie (mięso, ryby, jajka, czosnek, cebula, warzywa kapustne.).
Nie należy również suplementować MSM.
CBS to enzym przemieniający homocysteinę w cystationinę, która następnie przechodzi w cysteinę i dalej w taurynę lub glutation. Mutacje genu CBS sprawiają, że enzym działa zbyt szybko, co prowadzi do podwyższonej ilości tauryny i amoniaku we krwi.
Nadaktywny CBS będzie prowadzić do zwiększonej ilości siarki w organizmie. Jej nadmiar może prowadzić do uszkodzenia nerek.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Strongmen

Ja również stosuje MSM ( od jakichś 2 m-cy dawka 2 kaps dzienne) w połączeniu z Glukozaminą Plus i Kolagenem. Mi dodanie MSM do glukozaminy i kolagenu również pomogło w bólach stawowych - różnice dało się wyczuć

Jednak ja nie zaobserwowałem podobnych do Twoich efektów ubocznych
chociaż też byłbym ciekaw wypowiedzi specjalistów - w końcu biore ten sam specyfik
6

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
ile bierzesz/brałeś tego MSM i glukozaminy?

być moze jest to związane ze zwiekszona ilość siarki w organizmie.
glikozamina jak i msm - mają duży % w składzie siarki
3

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1168 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30590
Tak wiec stosuje 3 tabsy glukozaminy + 3 tabsy MSM / rozlozylem sobie to na 3 dawnki do sniadania do obiadu do posilku potreningowego ...
Sam juz nie wiem moze ja niezbyt dobrze toleruje ten srodek ??
2

Sztuka zycia polega na tym by Umierac Młodo ... Ale tak Pózno jak to tylko mozliwe ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
zmniejsz do 3 kaps glukozaminy i 1 kaps MSM. zobacz co wtedy bedzie sie działo
3

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Ja biore 6 kaps Glukozaminy plus (czyli dawka glukozaminy jak w 4 kapsach "zwykłej" + siarczan chondroityny) + 2 kaps MSM
jakby nie patrzeć to chyba u mnie jest więcej związków siarkowych a waże nawet mniej od Ciebie
a u mnie wszystko OK
więc chyba jednak jesteś w jakiś sposób wrażliwy na siarkę
4

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Generalnie produkt MSM nie powinien powodowac tego typu dolegliwości. Problem z nietolerancją siarki spotyka sie raczej jedynie w przypadku uposledzenia funkcjonowania pewnych enzymów odpowiedzialnych za metabolizm zwiazków siarkowych, ale w tym przypadku raczej nie mamy z tym do czynienia. Byc moze wystąpiła chwilowa nadwrażliwość na preparat. Można spróbowac go odstawic wzglednie zastosowac mniejsze dawki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21306
Również proponujemy zmniejszyć dawkę preparatu MSM lub na jakiś czas odstawić i zacząć ponowną suplementację ale od dawek mniejszych.

Pozdrawiamy
OLIMP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1168 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30590
tak tez wlasnie zrobie ... zostane przy 3 tab Glukozaminy a MSM zmniejsze do 1 tab ... i bede obserwowal
Dziekuje za zainteresowanie sie moim przypadkiem , to tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze Olimp dba o swoich klientow
Pozdrawiam Serdecznie i jeszcze raz dziekuje Wszystkim za pomocne wypowiedzi
2

Sztuka zycia polega na tym by Umierac Młodo ... Ale tak Pózno jak to tylko mozliwe ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Z punktu widzenia farmakologii:
1. Pocenie się po MSM jest zjawiskiem normalnym, i nie jest niczym niepokojącym. MSM działa na termoregulację podobnie do aspiryny, więc można po nim się pocić, podobnie jak po aspirynie. Molekuła MSM była zresztą wzorcem dla kilku, nowoczesnych (bardzo bezpiecznych) środków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
2. Wypryski mogą mieć podłoże alergiczne. Siarka w MSM występuje w formie rodnika sulfonowego, podobnie jak w sulfonamidach. Jeżeli miałeś uczulenie na sulfonamidy, to MSM może też Cię uczulać. Niestety, na uczulenia nie ma mądrych, uczulać może każdy, najlepszy i najbezpieczniejszy środek.
6

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Sławku

A czy MSM posiada w związku z tym jakieś działanie antylipogenetyczne - czy podobnie jak aspiryna blokuje cyklooksygenaze i tym samym ogranicza synteze tłuszczu zapasowego???
jeśli tak - jakie dawki byłyby skuteczne?

do jakiegoś tygodnia stosuje kurkumę jako bloker cyklooksygenazy - kiedyś mi ją polecałeś jako bezpieczny dla żołądka zamiennik aspiryny - za jakieś 2 tyg zobaczymy jakie efekty
11

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PO CZTERDZIESTCE ;)

Następny temat

Cyklizacja Diety

WHEY premium