SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwna rzecz się przytrafiła...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Na wstępie witam Szanownego Pana Doktora:]
Co prawda mam w rodzinie lekarza (i do tego kulturystę), ale niestety o specjalizacji anestezjolog. Cieszę się zatem, że na SFD znalazł się fachowiec z obszaru medycyny dość bliskiemu sportom siłowym.

Przydarzyła mi się bardzo dziwna (i w dziwny sposób) kontuzja nadgarstka. Stało się to, gdy miałem zamiar porobić sobie pompki i inne lżejsze ćwiczenia. Rozgrzałem się jak zwykle, ułożyłem do pompek i przy pierwszej poczułem ból w miejscu łączenia się nadgarstka z przedramieniem (po stronie małego palca). Zrobiłem z 10 pompek i ból spotęgował się na tyle, że nie byłem w stanie robić już czegokolwiek. To stało mi się wczoraj i dziś ciągle mnie boli - tak, że nie mogę prawie nic ręką robić.
Dziwię się bardzo, że przy tak lekkim obciążeniu mógł powstać uraz, szczególnie zważywszy na to, że przez ostatnie trzy tygodnie ćwiczę z dużymi ciężarami i nic mi się nie działo.
I wreszcie pytanie:
Czy mogło nastąpić jakieś poważniejsze uszkodzenie?? Czy maść, która znalazłem -Naproxen- jest odpowiednia dla tego rodzaju przypadku?
Dziękuję za ewentualną i zwięzłą odpowiedź:)
bk

Zmieniony przez - bikej w dniu 2002-04-07 01:22:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To się niestety zdarza z powodu maksymalnego zgięcia grzbietowego dłoni, bez względu na obciążenie. Kość grochowata jest mała i niestabilna. Czasami przejściowo klinuje się w stawie nadgarstkowym. Ostry ból jest spowodowany naruszeniem okostnej. Naproxen jest dobry. Maści i żele, które dają poczucie chłodu wydają mi się skuteczniejsze - np. Fastum. Poczekaj na maściach 3-5 dni. Jeśli bóle będą nadal - zrób zdjęcie. Może ściągacz do każdych ćwiczeń?

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Bikej życze powodzenia z nadgarstkiem. Ja miałem i mam ten sam problem. Chyba dokładnie w tym samym miejscu nam poszło, u mnie jest to lewa ręka , okolice kostki. Podobno miałem zapalenia kłykcia (bo chyba tak zapisała w papierach lekarka). Jeśli nadal będziesz odczuwał ból, to zmywaj się czym prędzej do lekarza. Póki co możesz smarować właśnie Naproxenem, dużo osób tej maści używa,ale dobry jest też Olfen. Naproxenu są stężenia 10% i 30%, jeden jest żel przeźroczysty a drugi biały krem, przynajmniej 10% miałem krem a 30% zwykły żel, tyle że trzeba go wsmarować w skóre,a Olfenem wystarczy posmarować i chyba znacznie ładniej pachnie, no ale nie o walory zapachowe tu chodzi. Ja już ze swoim nadgarstkiem mam problem prawie 9 miesięcy. Miałem 35 rehabilitacji tj jonoforeze, laser, diadenamit i magnetronic , jakieś tabletki które napewno nie były tanie ,no i smarowałem maściami,ale problem pozostał i wciąż przy ćwiczenie i trzymaniu w ręcę 5kg hatnli czasami czuje ból w nadgarstku. Swoją drogą wiem że bardzo dobrą maścią na stawy jest maść zawierająca glukominaze,ale niestety maści te są ciężko dostępne w Polsce, chyba nawet wogóle. Natomiast jeśli naprawde będziesz miał problem to jest do kupna napewno w Polsce lek noszący nazwe ARTHRYL. Poleciła mi go nasza Janeczka

SKLAD:
1saszetaka 3950mg, zawiera: substancja czynna: krystalczny siarczan glukazaminy 1884mg (rownoazanik 1500 mg siarczanu glukozaminy) substancje pomocnicze: aspartam, sorbitol,Carbowax 4000, kwas cytrynowy.

OPIS DZIALANIA:
Skladnikiem czynnym preparatu ARTHRYL jest siarczan
glukozaminy - aminocukier, naturalie wystepujacy w ludzkim organizmie. Stanowi on substrat do syntezy prokteoglikanow, wchodzacych w sklad substancji podstawowej chrzastki. W warunkah fizjologicznych glukozamina jest syntezowana z glukozy. W chorobie zwyrodnienia stawow dochodzi do zaburzenia syntezy prokteoglikagonow. Dostarczanie z zewnatrz siarcznu glukozaminy, uzupelnia niedobor tej substancji pobudzajac biosynteze prokteoglikagonow co wywiera korzystny wplyw na trofike chrzastki i ulatwia synteze kwasu chondroitynosiarkowego. Przeciwdziala to procesowi degeneracji chrzastki, ktory prowadzi do choroby zwyrodnienia stawow.

WSKAZANIA TERAPEUTYCZNE:
W chorobi zwyrodnienia stawow.

Lek ten z tego co mówiła Janka nie jest za tani, ale naprawde pomaga i jeśli już będziesz miał jakieś wieksze problemy to warto wydać te 200 - 250 zł (wystarczy na miesiąc) , zależy które miasto. No ale lepiej żebyś tego leku brać nie musiał i nikomu tego nie życze.

Pozdrawiam Dr.DeeJaaVuu he he


"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Dzięki Wam obu za odpowiedzi. Dzisiaj jest już dużo lepiej i chyba jutro lekko przećwiczę rękę. Będę teraz ostrożniejszy przy maksymalnym grzbietowym zgięciu dłoni .
ARTHRYL stosowałem jakiś czas temu na moją inna przewlekłą (od ok. dwu lat) dolegliwość - chrupanie i przeskakiwanie czegoś w stawie łokciowym (albo może ścięgna?). Byłem u ortopedy. Brałem zastrzyki, ARTHRYL, maści, diadynamik, ale nic mi nie pomogło. Nie dość, że nie mogę wykonywać czynności polegających na kręceniu czymś/czegoś pod obciążeniem, to jeszcze nie mogę na przykład ćwiczyć zginania ramion ze sztangą trzymaną nachwytem. Ale to już musi być jakieś zwyrodnienie nieuleczalne...
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
No wlasnie czy moze pan napisac cos wiecej o Arthylu bo jest to srodek wrecz legendarny na tym forum.
Osobiscie mam spore klopoty ze stawami i zasnanawiam sie nad nim oraz nad laserami i kolagenem.
Dziekuje za opinie.

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
Shidokan.Judo.Bjj...czasem
...do kwietnia przerwa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Popatrz Maciek wyżej - DeeJaaVuu wywalił potężny wykład na temat Arthrylu. Z własnego doświadczenia - to jest dobry preparat, często stosowany w przewlekłych zespołach, szczególnie na tle zwyrodnieniowym. Doraźne efekty są zadawalające, nieco lepsze niż po innych np. niesterydowych lekach przeciwzapalnych. Krótko po odstawieniu część dolegliwości wraca. Jeśli jest to zespół pourazowy, to sądzę, że wydatek na Arthryl jest niewspółmierny do zysku płynącego z jego działania. Owszem jestem za, o ile inne środki nie zadziałały.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Wlasnie o opinie mi chodzilo. A uraz to nie taka zwykla kontuzja powstala, z np. wypadku. Skonczylem szkole sportowa, gralem duuuuuzo w kosza...czesto na betonie.. i generalnie sporo uzywam moich stawow. Pomyslalem sobie, ze dobrzy byloby uzyc tego prepratu.

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
Shidokan.Judo.Bjj...czasem
...do kwietnia przerwa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A swoją drogą pytałeś, czy ktoś czytuje profile - uważam,że nie można prawidłowo odpowiadać, jeśli się nie wie komu. Pozdrawiam.

Dariusz Czarnecki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nadkwaśność-zgaga

Następny temat

Witaminy i mikro,makro elementy

Wiecej