SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwna reakcja na na mleko

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4238 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7288
Nie wiem co mi jest ale prawie zawsze jak napiję się chciaż odrobiny mleka, po kilku chwilach mam taki dziwny niesmak w ustach tak jakby mleko było zepsute... nigdy nie mam czegoś takiego np po serach czy jogurtach , tylko po mleku. Bywa,że źle się czuję jak napiję się mleka (i gdy pojawi się ten niesmak, taki smrodek skisłego mleka feee)
Czy to jakieś uczulenie???

****************************
Kiedy nie ponosisz sprawy -
nie ma sprawy.
****************************
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
moze nie "tolerujesz" laktozy;)A tak na seri to jest takie schorzenie ktore powstaje na skutek braku pewnego enzymu, ktory jest normalnie produkowany przez komorki znajdujace sie w cienkim jelicie.Enzym ten powola rozkladac cukier mleczny na prostsze czesci ktore potem sa zaobsorbowane do krwii.
wiec kiedy jest tego enzymu bark do trawienia laktozy moga wystepowac drazniace skutki. Link podspodem wiecej tobie powie na ten temat.
http://www.borgis.pl/czytelnia/nm_gastro/04.html


Magdalena Lipinska

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1674 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 73472
tez mam podobne odczucia, zawyczaj spozycie mleka przynosi u mnie odwrotny skutek do zamierzonego, potem przez kilka godzin nie moge nic jesc bo caly czas czuje ze mam to mleko w zalodku, wlasciwie od dwoch lat praktycznie nie sporzywam mleka...
produkcja tego enzymu o ktorym pisze missy podobno zanika coraz bardziej z wiekiem, a u niektorych osob jest ona od poczatku zbyt mala i nietoleruja mleka...
w europie mleko przyjelo sie jako pokarm, a naprzyklad niektore afrykanskie plemiona uzywaja go tylko jako srodek na przeczysczenie, ze wzgledu na to ze nie jest ono tolerowane przez organizm u osob ktore nie sa przyzwyczajone do jego spozywania...

.

.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Qrde wszystko mi sie pi***przy w tej diecie..Pomózcie

Następny temat

jam mam sie odżywiać żeby przybrać na masie ?

WHEY premium